Windows Vista/7 firewall + Avast update
#1
Nie wiem, czy w dobrym dziale piszę. Jak skonfigurować prawidłowo zaporę windows pod Avasta, bo blokuje mi aktualizacje :/
Odpowiedz
#2
Cytat:
To resolve these issues, you need to add two outbound rules:
1.Add avast.setup.For me the path is: "%ProgramFiles%\Alwil Software\Avast4\Setup\avast.setup"
2.Add ashWebSv.exe.For me the path is: "%ProgramFiles%\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe"
Regarding number two, I am guessing (and this is just a guess here) that all web communications in or out (over ports 80, 443, 8080, etc...) pass through the Avast Web Shield...like a proxy.So if ashWebSv.exe is blocked then the result is like blocking your web clients (firefox, IE, etc...)


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#3
Dzięki Creer! Smile
Odpowiedz
#4
You are welcome.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#5
Creer, pojawił się mały problem ponieważ avast.setup nie jest plikiem .exe i nie mogę dodać do reguł firewall-a
Odpowiedz
#6
Heh zebym to mial Avasta zainstalowanego... no nic. Sprobujemy inaczej:
Menu Start, wpisz Windows Firewall > kliknij na wyniku wyszukiwania "Windows Firewall"
Instrukcja tak na szybko za pomoca screenow...

Wchodzisz w lewej ramce na polaczenia wychodzace. W prawej ramce klikasz Nowa regula:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



finito:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Sprawdz czy dziala ;)
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#7
Sęk w tym, że w ogóle nie mogę dodać avast.setup do reguły. Mam Viste, może dlatego?
Odpowiedz
#8
dziwne nie miałem takich problemów jak testowałem krótko avasta
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#9
No to niefajnie R16... na forum Avast-a faktycznie pisza o tej przypadlosci miedzy Avastem a firewallem w Viscie - jako srodek zaradczy zalecaja wylaczenie calkowicie ochrony polaczen wychodzacych... sic!

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Polecaja tez (darmowy) Windows Vista/7 Firewall Control (latwiejszy sposob na zarzadzanie polaczeniami wychodzacymi):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Majac Avasta mialbym dostep dokladny do logow via LnS - wiedzialbym dokladnie co z czym sie laczy, a tak to czysta zgadywanka, na podstawie tego co ktos napisal.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#10
o, to jest jakaś kpina, mogliby to naprawić, a nie pisać, że należy wyłączyć ruch wychodzący
tez mi porada
ale takie mam przeczucie że
najciekawsze jest to, że to jest wina MS i avast pewnie nie ma nic do rzeczy
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#11
No tokaszana :/ ...W takim razie co byście polecali do GeSWall-a?...
Dzięki za wyczerpującą pomoc!
Odpowiedz
#12
ja bym zainstalowałbym only coś w chmurze np Immunet free ale są inne i do tego np mbam do skanowania
taki zestawik z GW jest wystarczający
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#13
R16...po kiego Ci zapka w Viście ? Skonfiguruj firewalla w GW a zapkę systemową wyłącz i dorzuć to co poleca Pan Polak.
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#14
Z tego co pamiętam ten tryb zapory w GW działa tylko w jednym kierunku, wychodzącym , więc zapora systemowa jest jak najbardziej OK.
No chyba że źle pamiętam, ale to trzeba by Yngve zapytać.
Odpowiedz
#15
o dobrze napisanemeir chociaż chyba jest to zapora jednokierunkowa?
nie znam GW nigdy nie używałem zawsze tylko DW i DWPF aż do znudzenia pozytywnego znudzeniaGrin
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#16
Jednokierunkowa-powiadacie ? Być może...ale testowałem ją po : ciemnej stronie internetu Grin i nic nie wpadło...więc działa git.
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#17
Dziwne, ja tez mam Vistę i mi zapora nie blokuje aktualizacji..
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości