Zestaw pakietów ochronnych
#1
Czy dobrym rozwiązaniem jest uzywanie antywirusa Aviry + zapory Pc Tools + Malwarebytes'' Anti-Malware? Czy taki pakiet chroni komputer teoretycznie w 100% jak płatne antywirusy Internet Security? I czy dobrym rozwiązaniem było by zastąpienie ich CIS-em albo czyms innym co polecacie?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

]
Odpowiedz
#2
Nie mam jakoś specjalnie dobrych doświadczeń z Avirą...ale to raczej sprawa prywatnych preferencji Smile
Umówmy się, że to o czym piszesz to raczej zestaw, nie pakiet Smile Jeśli chodzi właśnie o pakiet, to coraz bardziej pozytywne opinie zbiera darmowa wersja pakietu Outposta -Outpost Security Suite Free.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#3
Witam.
A jak mocno zaawansowany jesteś (?) , bo CIS nie jest dla początkujących. Ja osobiście bym CIS''a nie polecił ale to nie znaczy , że jest zły.
Po prostu może lepszym wyjściem byłoby połączenie Avasta/Aviry z Comodo Firewall. Zapora Comodo jest lepsza niż zapora PC Tools.
Natomiast PC Tools Internet Security to bardzo dobry , choć niedoceniany ( płatny ) pakietzabezpieczający.
Poza tym jest pełno darmowych 3/6 miesięcznych licencji do płatnych programów. Pozdrawiam.Cool
P.S. Zresztą jak napisał kolega powyżej - ilu użytkowników , tyle opinii - różne antywirusy i pakiety zabezpieczające mogą pasować mniej lub więcej i nie zawsze wykrywalność jest głównym kryterium doboru ...
Odpowiedz
#4
ugedej77 napisał(a):Zapora Comodo jest lepsza niż zapora PC Tools

Moglbys napisac jasniej w czym firewall w Comodo jest lepszy od firewall-a w PCTools?
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#5
Być może wyraziłem się nieprecycyjnie : w mojej subiektywnej ocenie zapora Comodo ( a nie jestem miłośnikiem tej firmy ) jest lepsza od zapory PC Tools. W moim przekonaniu - po przetestawaniu na moim kompie. I nawet nie sugeruję sie przykładowym i średnio profesjonalnym testem :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
Odpowiedz
#6
Ok rozumiem.
ugedej77 napisał(a):I nawet nie sugeruję sie przykładowym i średnio profesjonalnym testem

wg. tego testu PCTools FW Plus nie posiada modulu HIPS :)
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#7
Creer napisał(a):Ok rozumiem.
ugedej77 napisał(a):I nawet nie sugeruję sie przykładowym i średnio profesjonalnym testem

wg. tego testu PCTools FW Plus nie posiada modulu HIPS Smile


Bo może testerzy nie mogli go odnaleźć ? Grin
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#8
Ludzie żeście sie uczepili jak rzep psiego ogona. Po co te cytaty ? To już nie można wybrać innej zapory niż PC Tools ? Napisałem wyraźnie i jeszcze raz powtórzę : to jest moja subiektywna ocena. A test podałem przykładowo - i też napisałem wyraźnie , że jest średnio profesjonalny ( jest też ten test trochę stary - i dlatego nie warto się nim sugerować ). Zamiast odpisywać i się czepiać - wystarczy czytać ze zrozumieniem ...Suspicious
Odpowiedz
#9
ugedej77 napisał(a):Ludzie żeście sie uczepili jak rzep psiego ogona. Po co te cytaty ? To już nie można wybrać innej zapory niż PC Tools ? Napisałem wyraźnie i jeszcze raz powtórzę : to jest moja subiektywna ocena. A test podałem przykładowo - i też napisałem wyraźnie , że jest średnio profesjonalny ( jest też ten test trochę stary - i dlatego nie warto się nim sugerować ). Zamiast odpisywać i się czepiać - wystarczy czytać ze zrozumieniem ...Suspicious


Sorry ale my się akurat lubimy doczepaić do różnych testów Grin
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#10
ugedej77 napisał(a):Witam.
A jak mocno zaawansowany jesteś (?) ,
jestem zaawansowanym userem jeśli chodzi o sprzęt i oprogramowanie. Miałem CiS-a 5 nie narzekałem ale denerwowała mnie zapora, zbyt dużo komunikatów. Zastanawiam się, czy przypadkiem nie wrócić do niego albo do wymienionego w wątku Outposta -Outpost Security Suite Free. Bardzo często korzystam z kont internetowych i potrzebuję solidnej ochrony prywatności danych. Sam nie wiem co wybrać. Czy ten pakiet, który zaproponowałem w pierwszym poście czy właśnie CIS-a czy Outposta.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

]
Odpowiedz
#11
Możesz zainteresować się jeszcze programem o nazwie SpyShelter - występującym w 2 wersjach: Premium oraz Personal Free.
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#12
SpyShelter? a cóż to takiego? pierwszy raz słyszę

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

]
Odpowiedz
#13
adell1877 napisał(a):SpyShelter? Podobno jest PL? a nie widzę linka w google do wersji PL


Podczas instalacji wybierasz sobie język - jest to multi-instalator.
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#14
Chyba jednak wróce do Comodo, zrezygnowałem z niego bo mnie wkurzała zapora - jej komunikaty ale nie widze nic bardziej sensownego za free na dzień dzisiejszy

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

]
Odpowiedz
#15
adell1877 napisał(a):SpyShelter? a cóż to takiego? pierwszy raz słyszę

Ta awersja niektórych producentów do PL zaczyna być co raz bardziej irytująca. A zwłaszcza w przypadku gdy producent też jest PL.
Tutaj masz ładny przegląd:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A to pomoże wybrać:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#16
asg napisał(a):
adell1877 napisał(a):SpyShelter? a cóż to takiego? pierwszy raz słyszę

Ta awersja niektórych producentów do PL zaczyna być co raz bardziej irytująca. A zwłaszcza w przypadku gdy producent też jest PL.
Tutaj masz ładny przegląd:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A to pomoże wybrać:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



A mnienajbardziej irytuje, że dp.pl ani inne bardziej znane polskie strony z programami do tej pory nie umieściły SS''a w bazie Tongue
Swoją drogą masz AV polski z polską stroną - ArcaVir - i co jest powód do dumy ? Grin
Jak ty masz uprzedzenia jakieś dziwne że polski program nie ma polskiej strony to spoko - ale np mi to nie przeszkadza ważne że jest skuteczny Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#17
bo dp jest do dpy
Nie mam uprzedzeń. Dziwi mnie ignorancja dla rynku wielkości 37 mln dusz. Ale może goście są wyższych idei i kasa ich nie interesuje. Wtedy szacun jak dla każdego filantropa. Ale coś mi szepce o zawalonym marketingu.
Odpowiedz
#18
asg napisał(a):bo dp jest do dpy
Nie mam uprzedzeń. Dziwi mnie ignorancja dla rynku wielkości 37 mln dusz. Ale może goście są wyższych idei i kasa ich nie interesuje. Wtedy szacun jak dla każdego filantropa. Ale coś mi szepce o zawalonym marketingu.


No 37 mln to bardzo bużo w porównaniu ze światowym tym bardziej że w PL to dalej większościowe przekonanie jest że sam AV jest wystarczający albo "po co mi program zabezpieczający - przecież odwiedzam tylko zaufane strony" - a tak naprawdę łazi gdzie popadnie i klika w co popadnie Grin
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#19
Jeżeli rzeczywiście ludzie klikają gdzie popadnie to łatwo mogą zawirusować komputer. Ale jeżeli użytkownik komputera i Internetu jest rozsądny i ostrożny to do zwykłej eksploatacji naprawdę nie trzeba mieć zestawu : Internet Security + skaner na rządanie + antilogger + coś tam jeszcze. Po prostu wszystko trzeba robić z głową a nie na głowie ... Wink

Edytowane ze 20 minut później : a na jednym z forów w opisie pewnego forumowicza znalazłem coś takiego :

Kaspersky Internet Security 2011 11.0.2.556(a,b,c)+ Zemana AntiLogger 1.9.2.240+ KeyScrambler Premium 2.7.1+ Malwarebytes Anti-Malware 1.50+ Hitman Pro 3.5+ KeePass Password Safe+ Panda USB Vaccine+ WWDC+ McAfee SiteAdvisor+ + Mozilla Firefox 3.6

No to chyba już nie ma żadnych pytań ...Tongue
Odpowiedz
#20
a czy Comodo posiada jakieś zabezpieczenia rezydenta w sieci, zapobieganie wykradaniu tożsamości i bezpieczne logowania na stronach bankowych?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości