F-Secure IS czy Avast Free + PC Tools FW
#1
Może to głupie pytanie, ale kto pyta nie błądzi, lepiej mieć tak jak ja F-Secure IS czy Avasta free z np. pc tools firewall?

// lukasamd:
Do takiego pytania zakładamy nowy temat w dziale Prośby
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz
#2
Mało ramu i słabszy komputer-Avast+PC Tools FW,mocniejszy komputer,czyli ramu 2GB,dobry procesor-najlepiej dwurdzeń,wtedy F-Secure IS,tak mi się wydaje,na słabych maszynach,będzie on męczył.(F-Secure IS).
Odpowiedz
#3
Mam laptopa, wcale nie należy do najsłabszych [ procek słaby ale reszta daje rady ] . Chodzi głównie o poziom bezpieczeństwa.
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz
#4
Bierz Avast Free. nie bój się o niego, to porządny produkt, całkiem inny od tego w wersji 4.8.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#5
Czyli uważasz że avast jest lepszy od F-Secure? Używasz go?
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz
#6
F-Secure nie jest przede wszystkim produktem darmowym. Za niego trzeba zapłacić, dla mnie pieniądze przeznaczone na zakup jakiegokolwiek antywirusa są to pieniądze wyrzucone w błoto.
F-Secure oferuje mniejszą wykrywalność od wielu innych antywirusów, również bezpłatnych, takich jak Avast Free, czy Avira Free. F-Secure również znacznie bardziej obciąża system niż w/w antywirusy.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#7
za o f-secure ma HIPSa i sprawdzanie reputacji plików w chmurze ostatnio wygrał test na ochronę proaktwną
Odpowiedz
#8
''''F-Secure nie jest przede wszystkim produktem darmowym. Za niego trzeba zapłacić, dla mnie pieniądze przeznaczone na zakup jakiegokolwiek antywirusa są to pieniądze wyrzucone w błoto.
F-Secure oferuje mniejszą wykrywalność od wielu innych antywirusów, również bezpłatnych, takich jak Avast Free, czy Avira Free. F-Secure również znacznie bardziej obciąża system niż w/w antywirusy.''''

Na jakiej podstawie twierdzisz ze avast wykrywa wiecej niz f--secure???? Smile
Online armor + DefenseWall
Odpowiedz
#9
messier napisał(a):''''F-Secure nie jest przede wszystkim produktem darmowym. Za niego trzeba zapłacić, dla mnie pieniądze przeznaczone na zakup jakiegokolwiek antywirusa są to pieniądze wyrzucone w błoto.
F-Secure oferuje mniejszą wykrywalność od wielu innych antywirusów, również bezpłatnych, takich jak Avast Free, czy Avira Free. F-Secure również znacznie bardziej obciąża system niż w/w antywirusy.''''

Na jakiej podstawie twierdzisz ze avast wykrywa wiecej niz f--secure???? Smile

Zobacz na forum tematy - Testy i Malware.
Też wolę Free softa ;]
Odpowiedz
#10
No patrzyłem testy i w tych niezależnych to tylko chyba w av-comparatives ma większą i to w testach on-demand. Wiec uzasadnij to na faktach a nie takie gdybanieWink
Online armor + DefenseWall
Odpowiedz
#11
każdy używa czego chce. Ja nie zapłacę za antywirusa - napisalem dlaczego.
F-Secure ma HIPSa? Ok, ale musiałeś za niego zapłacić (pirat?), ja mogę mieć HIPSa za darmo, bo doinstaluję sobie do Avasta jakiegoś darmowego.

Jak chcecie płacić za antywirusa to proszę bardzo. Ja wybrałem darmowego.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#12
Zrozumiałeś pytanie? Ja sie Ciebie nie pytam dlaczego używasz taki a siaki program tylko o to bzdury które wypisujesz na temat jego wykrywalnosci. Nie mam f-secure tak na marginesie.
Online armor + DefenseWall
Odpowiedz
#13
Gdybym miał wybierać, wybrałbym Avasta i PC Toolsa. Lekko, prosto, przyjemnie. Zresztą, lepiej mieć dwa programy niż jeden. Jak F-Secure padnie to Ci nic nie pomoże, a jakbyś miał Avasta i PCFW+ to awaria jednego nie oznacza totalnych kłopotów.
No i cena, nie martwisz się o kombinowanie z licencją (promocje?).
Odpowiedz
#14
Zaraz , zaraz , z całym szacunkiem ale stwierdzenie , że " F-Secure oferuje mniejszą wykrywalność od wielu innych antywirusów, również bezpłatnych, takich jak Avast Free, czy Avira Free. F-Secure również znacznie bardziej obciąża system niż w/w antywirusy." jest conajmniej ogólnikowe , nieprofesjonalne i niezgodne z prawdą.
Proszę mi wytłumaczyć co znaczy : "oferuje mniejszą wykrywalność od wielu innych antywirusów" ??? Zaraz znajdę co najmniej kilka testów z których wynika , że F-Secure ma wykrywalnośc na wysokim poziomie , o ile nie na jednym z najwyższych.
"Obciąża system" - to już wierutna bzdura , F-Secure jest leciutki i żadne gadanie tego nie zmieni. Proszę o fakty , a jak nie to proszę napisać : "Moim subiektywnym zdaniem" !!!
Takie se stwierdzenie , że F-secure ma słabą wykrywalność i że obciąża komputer bez przykładów i dowodów to tylko : bla , bla , bla ...
Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedz
#15
ugedej77, pisząc tamtą wypowiedź opierałem się na testach antywirusowych.

Proszę ->

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

tu masz test na potwierdzenie, mówiący o tym, że "F-Secure oferuje mniejszą wykrywalność od wielu innych antywirusów, również bezpłatnych, takich jak Avast Free, czy Avira Free.F-Secure również znacznie bardziej obciąża system niż w/w antywirusy."

Teraz na pewno mi nie powiesz, że to co napisałem, to "conajmniej ogólnikowe , nieprofesjonalne i niezgodne z prawdą.".
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#16
a tu teścik w którym f-secure wygrywa wykrywaniu dynamicznymTongue
avast na 8 miejscu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#17
hmm. to jest jeden test!!! Jednym testem przesadzasz o wiekszej wykrywalnosci? Powodzenia w tkaim rozumowaniu.Zaraz moge Tobie wkleic kilka innych które pokazuja ze jednak ma niższąWink
Online armor + DefenseWall
Odpowiedz
#18
Ludzie dajcie sobie na wstrzymanie Tongue

W dzisiejszych czasach i tak nie opłaca się za bardzo ładować AV w realtime Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#19
Poproszę o screena z menedżera zadań dot. F-Secure (wszystkie jego procesy, włączony realtime).
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#20
a my poprosimy testy przesadzające o przewadze w wykrywaniu avast nad f-secure
Online armor + DefenseWall
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości