TrueCrypt.......a szyfrowanie
#1
Co myślicie o tym programie,czy szyfrowanie całej partycji systemowej spowalnia znacząco komputer czy laptop?Są opinie o nim,że szyfrowanie jest mocne i nie do obejścia,hasło można wyciągnąć z pamięci ram tylko do 5 minut,po wyłączeniu maszyny-czy to prawda?Ktoś z userów na forum-miał z nim do czynienia?Może są lepsze odpowiedniki tego programu i skuteczniejsze?
Odpowiedz
#2
używam na macu jest według mnie bardzo dobrywystarczający
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#3
Też korzystam i do moich prostych zastosowań się spokojnie sprawdza. Zaszyfrowany kontener na cenniejsze rzeczy - choć nic szczególnego do ukrycia człowiek nie ma, tak dla bezpieczeństwa. Sporo poradników więc łatwo ustawić jak się chce. Szyfrowanie partycji systemowej powiadasz ... kwestia mocnego procka, a najlepiej intel z AES instrukcjami. Ja taką możliwość przekreśliłem za dużo bawię się systemem oraz często coś zepsuje, a taki szyfrowany by tylko utrudniał naprawę, druga partycja na dane jest lepszym wyjściem.
Nie ma co przesadzać, aby nie utrudnić sobie życia - poczytaj, pomyśl nad tym.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#4
Zdarzały się rożne opinie o TC włącznie z takimi, że dało się go złamać...ale sądząc po komentarzach bardziej doświadczonych i zorientowanych, były to właściwie plotki, które co jakiś czas są odświeżane, żeby nieco "pomieszać" w temacie. tak naprawdę program do tej pory chyba nie został skutecznie złamany...tym bardziej, że algorytmów szyfrowania jest kilka i to łączonych równocześnie. Używam go od kilku lat...ze 3 chyba...i nic lepszego działającego w ten sposób nie znalazłem. To fakt...dla swoich potrzeb używam tylko szyfrowanych kontenerów, ale ich jakość sprawdziła się u mnie kiedyś w bardzo krytycznym momencie, który opisywałem tu na forum w wątku o utracie danych z całego dysku. Udało się odzyskać wtedy całyzaszyfrowany kontener i przeciwieństwie do innych plików był to chyba jedyny tak duży plik (2 giga), który zachował spójność i po zainstalowaniu TC normalnie się zamontował, a wszystkie dane były w 100% poprawne. Zawsze go chwalę i polecam...podobny w funkcjach...szyfrowanie w locie...jest jeszcze OTFE, ale jakoś TC mi podszedł bardziej.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#5
Dzięki za podpowiedzi,właśnie zaszyfrowałem całą partycję systemową,na razie jest kilka minut,zobaczymy,czy spowolni lekko laptopa,na razie nie odczuwam.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości