Zemana czy SpyShelter
#1
Witam. Jak w temacie,co lepiej zastosować Zemana czy SpyShelter w wersji free.Który był by lepszy mniej uciążliwy,oraz który będzie działał bezproblemowo z Kasperskim Av 2011.Mam teraz KeyScrambler jako dodatek do mozilli ale on tylko koduje znaki wpisywane z klawiatury, jest w wersji free,i nie działa z mozillą 4.
Dzieki z góry za odpowiedzi i rady.
Pozdro.
Odpowiedz
#2
Zemana chyba nie ma wersji Free? Spysheltera mam od dwóch dni, więc za wiele ci nie powiem, od razu po instalacji co nieco popytał, ale po utworzeniu reguł 0 odzewu i bardzo lekki dla systemu (bynajmniej u mnie). Według wielu opini i testów jest bardzo dobry.
Odpowiedz
#3
Na SS nie musisz wydawać ani grosza Smile Ale ponieważ nie chodzi tylko pieniądze dodam co nieco jeszcze...SS jest rewelacyjny w obsłudze, mam od roku pełna wersję i darmową na innym kompie od kiedy tylko się pojawiła, przy czym zmieniałem równocześnie softy do zabezpieczeń - SS nie miał konfliktu z żadnym z nich. Jego domyślny poziom ochrony jest wystarczająco mocny i nie generujący zbyt wielu komunikatów...oczywiście instalacja nowego softu, jakiś aktualizacji istniejących programów czy ich nietypowe akcje spowodują komunikat, ale w końcu SS to również HIPS więc nie da się tego uniknąć.
Nie masz się chyba, co zastanawiać Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#4
Też polecam SS, bo sam posiadam, Zemana na chwilę miałem na kompie, ale jakoś mnie nie przekonał do używania na dłużej.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#5
Ja posiadam licencje roczną na Zemana a jeśli chodzi o SpyShelter to wersja free wchodzi w grę,tylko co lepsze?
Zemana płatny czy SpyShelter free.
Pozdro.
Odpowiedz
#6
Mam na to najlepszą odpowiedź: testuj. Sprawdź co Ci lepiej odpowiada, oba produkty są dobre. Też miałem tą roczną lickę, ale mi nie przypadł do gustu. Oba się sprawdzą w swoich dziedzinach, jak dla mnie kwestia wygody.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#7
Dzięki za rady.Zainstaluję teraz SpyShelter-a i zobaczę czy mi odpowiada,wtedy wybiorę.Myślałem po prostu że jest jakaś duża różnica między nimi i z tąd moje pytanie.
Pozdro.
Odpowiedz
#8
SpyShelter żywiej się rozwija - widać po zmianach w HIPS''ie i modułowi "RESTRICTED" oraz funkcji przeskanowania z okna alertu i okna czarne/białe listy na Virustotal - jak masz wątpliwości co do pliku - można także "Zabijać" procesy w oknie alertu, które go wywołały.
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#9
KeyScrambler działa z Firefox''em 4. Czasami trzeba na ikonkę w tray''u kliknąć dwa razy i działa.
Odpowiedz
#10
Używam Zemany bo Spyshelter jakoś się rozbudował i to konkretnie. Ma to swoje wady i zalety, ale mi jednak wystarcza Zemanka.
Odpowiedz
#11
Też korzystam z Zemany, bo SpyShelter Free nie działa z Windows x64.
Odpowiedz
#12
@Flash999
Faktycznie KeyScrambler działa z Firefox''em 4,miałem jak się okazało zainstalowaną starszą wersję i nie była kompatybilna.Wrzuciłem 2.7.1.0 i śmiga bez problemów.
Pozdro.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości