Dobry zestaw na laptopa
#1
Niestety, muszę oddać laptopa bratu, chcę złożyć mu jak najlepszy zestaw. Myślałem nad Avira+Immunet Free + np. PrivateFirewall lub PCTools firewall [comodo wykluczam bo sobie chłopak w jakieś durne gry nie pogra] . Co o tym myślicie?
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz
#2
Ja trochę testowałem ponieważ mój laptop jest "czuły" na obciążenia i obecnie używam avira free + spyshelter free i windows firewall, do tego malwarebytes jako skaner. U mnie jest to bardzo lekkie, nie muli i nie obciąża. Spyshelter po polsku, więc komunikaty powinny być zrozumiałem. Immunet u mnie mimo wszystko był odczuwalny.
Odpowiedz
#3
Jakiego masz laptopa? Ja mam Acera Aspire 6935G i również jest bardzo czuły.

@morphiusz

Grałem ze kumplami w CoDa MW2 i żeby mogli dołączyć do party, musiałem comodo wyłączyć bo blokowało. Tak samo w przypadku mnie do nich.
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz
#4
Acer Aspire 7730G Smile, a no i jeszcze UAC mam włączone na poziomie normalnym, ale tym bez ściemniania ekranu.
Odpowiedz
#5
To coś jak ja.
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz
#6
ja bym mu dał GesWalla do tego i kazał MBAMA co jakiś czas zapuścić. A firewalla bym mu nie dawał (chyba że ma XP).
Z AV to już gorzej wybrać, bo każdy free ma swoje upierdliwości.
Odpowiedz
#7
Vista albo 7, do xp nie ma sterowników.
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz
#8
jestem za immunet 3 + avira free + ss free + windows FWSmile + on-demand MBAM,- taki zestaw lekki i według mnie bardzo skuteczny.
jeżeli ktoś chce przywaliłbym KS free do przeglądarki

z płatnych częściowo rozwiązań:
DWPF + SS free lub premium + Immunet 3 free, reszta pozostaje tak jak powyżej
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#9
Oczywiście w Immunet ClamAv wyłączony bo potrafi czasami przymulić.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#10
Laptop laptopem,zależy to od ramu,procesora i dysku a nie od marki.Wtedy można pomyśleć nad zestawem.Określ jego parametry.
Odpowiedz
#11
Procek: Intel Core 2 Duo T6400 2 GHz
Karta: NVIDIA GeForce 9600M GT - 1024 MB
RAM: 4096 MB, Micron 2x 2048 MB
OS: Windows 7 Home Premium x64
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz
#12
GeSWall odpada Wink DW też
zaktualizowany Windows 7 i zdrowy rozsądek zapewnia całkiem niezłą ochronę.
Wystarczy Avast darmowy i darmowe Sandboxie. Nauczyć go obsługi piaskownicy i niech szaleje.
Odpowiedz
#13
Myślę, że na takim zestawie pojedziesz od Avasta do G-Daty.
Ja bym zrobił zestawik dla braciszka na nim taki:
1.KIS 2011,G-Data,Eset SS(mało komunikatów),coś z nich
2.Firewall systmowy bo w miarę jest
3.KeyScrambler Free-bezobsługowy

Z Free pakietów:
1.Ad-Aware Free(w miarę wysoka skuteczność),Avira lub sam Comodo Antivirus,Avast
2.Zapora systemowa
3.KeyScrambler Free
4.WinPatrol 2011 Free(taki mały HIPS)prawie bezobsługowy,a będzie wiedział co w systemie się chce uruchamiać(nie koliduje z niczym-od zapór ogniowych po antywirusy)
Odpowiedz
#14
Ewentualnie Outpost Security Suite Free. Obsługa banalna, całkiem niezły i wspiera 64 bity.
Heh, ciągle o nim zapominamy.
Odpowiedz
#15
Może być trochę niezrozumiałe, w ogóle jak jest po angielsku.
Pakiety typu CIS, OSS nie są dla ludzi niedoświadczonych (precyzując : takie, które zadają pytania, czy zgadzasz się na modyfikacje tego klucza, czy zgadzasz się na dostęp do pamięci fizycznej...)
Bo co zrobi chłopak pobrawszy super-wymarzoną grę która jest wirusem?
HIPS będzie zadawał pytania... myślisz, że kliknie "Zabroń" żeby jego ulubiona gra nie zainstalowała się?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#16
morphiusz napisał(a):Pakiety typu CIS, OSS nie są dla ludzi niedoświadczonych (precyzując : takie, które zadają pytania, czy zgadzasz się na modyfikacje tego klucza, czy zgadzasz się na dostęp do pamięci fizycznej...)

Noo to ciekawe bo całkiem niedawno że dla pani Elżbiety z księgowości CIS jest odpowiedni...
Odpowiedz
#17
Mój brat rozumem nie grzeszy i ściąga jak leci. Cracków nie będzie używał bo z bani dostanie. Najlepiej darmowy zestaw.
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz
#18
Eugeniusz napisał(a):
morphiusz napisał(a):Pakiety typu CIS, OSS nie są dla ludzi niedoświadczonych (precyzując : takie, które zadają pytania, czy zgadzasz się na modyfikacje tego klucza, czy zgadzasz się na dostęp do pamięci fizycznej...)

Noo to ciekawe bo całkiem niedawno że dla pani Elżbiety z księgowości CIS jest odpowiedni...


Tak, bo to wygląda inaczej, a z takim nastawieniem pewnie nie będziesz chciał przyjąć do wiadomości tego, co teraz napiszę Wink
Niemożna być dla siebie milszym?
Każdy ma takie prawo, więc pomijając tą kwestię....

Dla Pani Elżbiety.
Pracuje w biurze, korzysta z worda,pasjansa, przeglądarki, adobe pdf readera.
Ma tam ważne dane, często pendrive zostaje podłączony do komputera.

Jak CIS by działał?

Cichutko.
Wszytko ma na białej liście, która teraz jest już bardzo duża.
Wszystkie te program od dawna są na whitelist i nie będzie wymagana żadna reakcja.
Przypuśćmy, że Pani Elżbieta chcę pobraćnowego Worda (wersję testową oczywiście Wink)
Dziwny plik o masie 500 Kb dostał się na komputer i zostaje uruchomiony. (malware na kilometr)
I co się dzieje? Trafia do automatycznej piaskownicy gdzie jest ograniczony, tzn. wszystkie niebezpieczne działania (dostęp do zasobów systemowych, zmiany krytycznych ustawień, chronione wartości rejestru, chronione pliki .dll) są z automatu blokowane. Zero alertów przy maksymalnym bezpieczeństwie.

OSS zasypał by ją niezrozumiałymi alertami.
Czasem zdarza się, że CIS zapyta nawet, jak w plik jest w automatycznej piaskownicy, bo są czynności, które mogą być potencjalnie szkodliwe, ale mogą być też niezbędne do prawidłowego działania. (jest to globalny hak np.)

Automatyczna piaskownica to coś w stylu udoskonalonego Run Safer w OA (można sterować poziomem ograniczeń).
Gdy plik nie może zainfekować systemu w tym czasie jest analizowany.

Tak więc mała korekta: CIS jest dla użytkowników zaawansowanych jak i tych mniej Wink.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#19
temat dobry zestaw do laptopa
a wy rozprawiacie o CIS - bałagan się robi
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#20
Co do CIS to na czuły sprzęt nie polecam. Mam taką samą konfigurację jak założyciel tematu i u mnie zaczął mocno mulić, jego procesy często mocno obciążały procesor co było efektem ciągłego załączania się wentylatora. Po kilku miesiącach użytkowania CIS jak dla mnie może być (ilu ludzi tyle opinii), ale na czuły sprzęt nie bardzo.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości