Test kilkunastu programów do zabezpieczeń komputerów
#1
Witam wszystkich, w tym wątku już niedługo duży test programów płatnych tak jak bezpłatnych do zabezpieczeń komputerów.Proszę być cierpliwym, mam nadziej że ukaże się do niedzieli wieczora.W teście bierze udział kilkanaście programów.Zbór wirusów do testów jest dość pokaźny i obszerny.
Będą mile widziane kometarze pozytywne jak i te negatywne.

Podaję teraz listę progamów(wszystkie w wersji 32 bit) dotychczas przetestowanychSadbędzie na bieżąco aktualizowana)

1.Ad-Aware Free
2.AVG Free Anti-Virus 2011
3.Avast 6 Free
4.Avira AntiVir Personal Free
5.ArcaVir Antivirus 2011
6.Ashampoo Anti-Malware
7.BitDefender AV 2011
8.BluePoint Security Personal
9.Comodo Antivirus Free
10.Emsisoft Anti-Malware
11.eScan Anti-Virus for Windows
12.Eset Nod32
13.F-Secure IS 2011
14.G-Data AV 2011
15.Immunet Free+Clam AV
16.Kaspersky Internet Security 2011
17.Microsoft Security Essential 2
18.Malwarebytes Anti-Malware Pro
19.Norton Internet Security 2011
20.Outpos Security Suite Free
21.Panda Cloud Antivirus
22.PC Tools Internet Security 2011
23.Twister Anti-Virus
24.Vipre Antivirus

Wyniki:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
Fajnie, fajnie. Na ilu próbkach ten test?
Odpowiedz
#3
Próbek jest około 5000 malware, są niespodzianki.( w niektórych wynikach oczywiście).
Odpowiedz
#4
Zawsze to jakaś odmiana. Dziękuję za test, przyda się
Odpowiedz
#5
andrzej76 napisał(a):Podaję teraz listę progamów dotychczas przetestowanychSadbędzie na bieżąco aktualizowana)

10.Kaspersky Internet Security 2012


Na pewno będziesz testował KIS wersję 2012 ?
••• KASPERSKY Internet Security 2018  | ZEMANA AntiMalware 2 •••
Odpowiedz
#6
Błąd się wdarł, wersja 2011, poprawiam.
Odpowiedz
#7
A dasz radę dołączyć eScana?
Jest co prawda płatny, ale: w testach AV Comparatives zawsze bardzo wysoko (wyżej niż Panda czy Norton) , często są promocje i wersję IS można było kupić za 35 zł.
Dlaczego łączysz Immuneta z Clam?
Może warto rozważyć też Ikarusa?
Jak są multiskanery to może też Trustport i Coranti? (najwyższa skuteczność na VB100)
Odpowiedz
#8
Immunetem skanowałem z włączonym silnikiem Clam AV,można zrobić skan na wyłączonym silniku Clama,Ikarus zawarty jest w Emsisofcie i tam w głównej mierze wychwytuje malware,eScan mam na stanie, ale nie wiem czy dam radę do niedzili wieczora skanować nim,chciałoby się wszystkimi skanować,nawet biorę pod uwagę BullGuard,TrusPort,Vipre,BluePoint ale te aplikacje jak sądzę mniej użytkowników używa.Ikarusa samego jako av można też stestować, czy ja wiem czy warto?Potrzeba na to ogrom czasu, mimo tego że na 2 virtualach to robię.Na razie zajęło mi to 2 dni, także i tak nieźle jest.
Odpowiedz
#9
andrzej76 napisał(a):Immunetem skanowałem z włączonym silnikiem Clam AV,można zrobić skan na wyłączonym silniku Clama
- chyba faktycznie nie ma po co
andrzej76 napisał(a):biorę pod uwagę BullGuard
- ostatnio też mu wykrywalność podskoczyła, więc chyba warto by sprawdzić
andrzej76 napisał(a):Ikarusa samego jako av można też stestować, czy ja wiem czy warto?Potrzeba na to ogrom czasu, mimo tego że na 2 virtualach to robię.
- i to Ci się ceniGrin
Odpowiedz
#10
Dzięki za dobre słowo,coś z nich na pewno przetestuję,nie mówię nigdy że nie.
Odpowiedz
#11
Zrobisz tylko test detekcji czy sprawdzisz ochronę komputera po uruchomieniu nieznanego zagrożenia?
Jeśli to drugie, to sugerowałbym potraktować jako "zdany" test gdzie: można na komputerze nadal pracować (bo można zagrożenie usunąć gdy będzie już w sygnaturach) i nie doszło do wysyłki danych, "częściowo zdany" jeśli doszło do wysyłki i "oblany" gdy system nie wstał.
Piszę oczywiście w skrócie, bo do tego trzeba by dobrać odpowiednie próbki.
Oj chłopie, gdybyś to zrobił to chyba powinniśmy z forum zrobić zrzutkę na jakieś wakacje dla CiebieGrin
Odpowiedz
#12
Na razie robię test detekcji,ale dobry pomysł z uruchomianiem malware,być może test taki zrobię w marcu, także trzeba być nastawionym na taki.Wprawdzie Sonar Nortona odpalałem na pojedyńczych malware z paczki jak go miałem na virtualu , zazwyczaj test wypadał u niego jako "częściowo zadany".
Asg- nie rób mi smaka, bo ja jak dziecko, dwa razy nie trzeba powtarzać.
Odpowiedz
#13
myślałem,że wspominałeś coś o 15tu programach? Tongue
Odpowiedz
#14
asg napisał(a):Zrobisz tylko test detekcji czy sprawdzisz ochronę komputera po uruchomieniu nieznanego zagrożenia?
Jeśli to drugie, to sugerowałbym potraktować jako "zdany" test gdzie: można na komputerze nadal pracować (bo można zagrożenie usunąć gdy będzie już w sygnaturach) i nie doszło do wysyłki danych, "częściowo zdany" jeśli doszło do wysyłki i "oblany" gdy system nie wstał.
Piszę oczywiście w skrócie, bo do tego trzeba by dobrać odpowiednie próbki.
Oj chłopie, gdybyś to zrobił to chyba powinniśmy z forum zrobić zrzutkę na jakieś wakacje dla CiebieGrin


Obecnie mało jest malware, po których system nie wstaje.
Dla mnie coś siedzi w pamięci po restarcie - oblał.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#15
cieszy mnie taki test i dzięki za wysiłek..
W pzyszłości możemy się umówić i zrobić test wspólnie tzn. przetestował bym połowę antywirów. a nawet teraz Bym mógł podjąć się A-A-M,CIS + Emsi, KIS,Avast.tylko musiał bym mieć taką samą paczkę wirusów.
Avast! Internet Security v8.0.1482
Odpowiedz
#16
Piotrek, dzięki za propozycję co do takich testów to sięmożemy umówić na następny jak dobiję do 7500 malware, to się programami podzielimy, natomiast skan robię tylko na pojedynczych programach nie łączac ich, by był odzwierciedleniem prawdziwej skuteczności danego programu.Na liście masz programy które już przetestowałem,KIS,Avast,Ashampoo A-M,Emsisoft już zrobiłem.Teraz zabieram się za testy "egzotycznych programów av" czyli może będzie iolo,Bullguard,eScan i inne,ale nie wiem czy zdążę do niedzieli wieczorka.Ile dam radę tyle będzie, i tak zasuwam na 2 systemach na virualu.Paczka wirusów jest spora bo waży 2,6 Gb.Ale jak ja to mówię- co ma wisieć nie utonie,na pewno w kwestii wspólnego skanu to dobra myśl i zapewne coś wspólnie możemy w marcu skonstruować.
Odpowiedz
#17
a wiruski to te z paczek z forum?czy inne zródło?? gdybym podchodził do tego testu to oczywiście byłby 1 antywir w systemie.tak z ciekawości to jak z aktualizacją tych antywirusów u Ciebie?? bo w końcu aby wynik był prawidłowy to musiały by AV posiadać aktualizację z tego samego dnia.
Avast! Internet Security v8.0.1482
Odpowiedz
#18
W paczce sprawdzone malware z forum,kilka spawdzonych paczek z netu,oczywiście że 1 program av na 1 maszynie wirtualnej,2 na drugiej maszynie,czyli na raz mogę skanować 2 progamami,potem jest odinstalowanie tych co skanowały i następne instalki kolejnych,Progamy aktualizuję po instalacji,czyli w przeciągu 2 dni,w których były testowane i są, myślę, że wynik będzie i tak bardzo dokładny.W pierwszym dniu skan 10 programami,(te same bazy)dzisiaj już 7(te same bazy),odchylenie aktualki bazy to 1 dzień.
Odpowiedz
#19
W paczce sprawdzone malware z forum,kilka spawdzonych paczek z netu,oczywiście że 1 program av na 1 maszynie wirtualnej,2 na drugiej maszynie,czyli na raz mogę skanować 2 progamami,potem jest odinstalowanie tych co skanowały i następne instalki kolejnych,Progamy aktualizuję po instalacji,czyli w przeciągu 2 dni,w których były testowane i są, myślę, że wynik będzie i tak bardzo dokładny.W pierwszym dniu skan 10 programami,(te same bazy)dzisiaj już 7(te same bazy),odchylenie aktualki bazy to 1 dzień.


Dodano: 26 lut 2011 20:22

Nie jesteś w stanie fizycznie mieć zaktualizowanieprawie 20 programów av w 1 dzień.Aktualki programów robiłem :1 dzień -10 programów ta sama aktualizacja, w drugi dzień(dzisiaj) już 7 programów ma tą samą bazę ale nie koniec skanów.

2 maszyny virtualne, na każdej 1 antywirus, czyli na raz można 2 programami skanować
Odinstalowanie tych 2 programów z 2 maszyn
Ponowna instalacja 2 następnych nowych na maszynach
Znowu skan 2 av
I tak w kółko.
Odpowiedz
#20
no tak masz rację trzeba było by mieć ok. 20 maszyn virtualnych aby na każdej z nich był AV, na tak dużej liczbie zagrożeń mocno nie wpłynie.przy kolejnym teście daj znać to wspólnie jeden dzionek nam wystarczy Grin
Avast! Internet Security v8.0.1482
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości