Kupno TV w sklepie internetowym
#1
Witam, mam zamiar kupić sobie telewizor w sklepie internetowym, i będzie to mój pierwszy taki zakup. Poprzednio kupowałem drobne rzeczy ale na allegro a to różnica (tak wyczytałem na internecie i tak mówili moi znajomi).

Czy ktoś z was kupował jakiś sprzęt lub cokolwiek przez sklep internetowy? Jakie są procedury i na co zwracać szczególną uwagę?
Interesuje mnie taki telewizor ->

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

widzę że najtaniej jest w redcoon i komputronik. Powiedzmy, że chcę kupić w redcoonie. Co mam więc zrobić? Składam zamówienie na ich stronie, podaję nr telefonu, sprzedawca do mnie dzwoni i pyta o adres? Dobrze myślę? I chciałbym zapłacić dopiero przy odbiorze.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#2
Normalnie. Składasz zamówienie (najczęściej trzeba założyć konto jak na forum w takim sklepie) wypełniasz wszystko Imię, nazwisko, adres itd.. Wybierasz sposób płatności i dostarczenia i koniec. Czekasz aż przyjdzie.. Prawdopodobnie na mailu będziesz miał stan przesyłki, czyli co się z nią teraz dzieje.. Miałem tak przynajmniej w przypadku dwóch kości ram Tongue
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#3
Płaciłeś przy odbiorze?
Co sądzicie o redcoonie? Mają wiele opinii pozytywnych ale zdarzają się negatywne, sporo ich (niektórym nie przysłali towaru).
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#4
Nigdy o nim nie słyszałem.
Odpowiedz
#5
Ja nie sprawdzałem opinii Craze Kupiłem tam gdzie były najtańsze :p
I tak mnie nie oszuka skoro płacę jak odbieram.. To mogłem sprawdzić co i jak z tymi kostkami...
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#6
zawsze trafi się jakaś opinia (dziwne byłoby gdyby jakiś sklep miał same pozytywne) - zobacz na inne sklepy np. Komputronik też nie ma samych pozytywnych opinii... Jak masz kupować to kupuj Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#7
OK, widzę że nie muszę się zanadto obawiać.
Więc teraz pytanie do znawców szczegółów telewizorowych:
Który byście wybrali?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

kontra

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


PS: Komputronikowi nie wystawiłbym pozytywnej opinii Tongue
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#8
Lepszy i większy (przekątna) oraz droższy jest LG Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#9
Z tych dwóch żaden ,a jeśli mówimy o TV to najlepszy TV w cenie do 3 k to

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

a jeśli koniecznie chcesz LCD z jakiś konkretnych powodów to LCD z klasycznym podświetleniem

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

albo z krawędziwym LED jeśli chcesz mieć cieniutki obrazek na ścianie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jeśli chcesz się wiecej dowiedzieć dlaczego te to PW.
A zanim chcesz się zapytać o cokolwiek to polecam Ci to forum

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, wszystkiego tam się dowiesz o każdym modelu na rynku.
Odpowiedz
#10
Widzę,że Facecik jest ładnie obcykany w temacie Grin
Jeżelima służyć do oglądania : sportu czy filmów to tylko ta plazma Panasa...natomiast jeżeli ma służyć przede wszystkim jako panel do gier albo monitor do kompa...a oglądanie TV ma być dodatkiem to ten drugi Soniak jest idealnym wyborem cenowym Smile
BTW.Redcon i Komputronik...jaja sobie robisz Plati ? RTV Euro,Saturn czy w sklepie " nie dla idiotów" jak są promocje łykniesz te TV najtaniej.
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#11
Meir, z tymi sklepami dla idiotów to różnie bywa, jak jest bez Vat to ceny podobne do sklepów online.
Jednak jest pewne ale, bardzo czesto TV z MM czy Saturn (defakto to jeden i ten sam sklep pod dwoma nazwami) są po prostu mocno wysłużone(jak jest bez VAT to przeważnie wyprzedają zalegający im już długo towar), gdyż jak wiadomo wszystkie są u nich wystwiane i jak trafisz TV który stał na wystawie pare miechów, to może się okazać że masz w 10% zużyty telewizor.
Można oczywiście sprawdzić taki TV przed zakupem, ale nie wiem czy pozowolą Ci wejść w menu serwisowe żeby sprawdzić zegar telewizora.
Tak czy siak , jeśli chodzi o SONY to polecam najlepszy sklep sieciowy ELECTRO.PL , ewentualnie drugi najlepszy NEO24.To sprawdzone sklepy które dostarczają TV w czasie max 48, a praktycznie w przeciągu 24h.Nie ma z nimi żadnych problemów, wszystko załatwiane jest błyskawicznie, a i zwrócić można bez problemu.Ostatnio kupiłem tego Panasia z NEO24 dla kolegi i pieje do dziś z zachwytu.
Oczywiście każdy TV tego typu (FULL HD) gra dobrze ,ale tylko na sygnale co najmniej HD READY.Na zwykłym SD to tylko plazma HD ready poniżej 2k.
Odpowiedz
#12
Poszukaj lepiej czegoś z podświetlaniem strefowym, a nie krawędziowym za około 3-4kPLN już można coś wyhaczyć i nie słuchaj opinii typu "jak dres to tylko adidas, a jak auto to BMW" bo to zwyczajne brednie.
SpyShelter Firewall, Sandboxie, 1Password, Keriver 1-Click Restore Pro, HitmanPro, SecurityKISS, Bitdefender TrafficLight, Adblock Plus, ScriptSafe, DISCONNECT
Odpowiedz
#13
SE7EN napisał(a):Poszukaj lepiej czegoś z podświetlaniem strefowym, a nie krawędziowym za około 3-4kPLN już można coś wyhaczyć i nie słuchaj opinii typu "jak dres to tylko adidas, a jak auto to BMW" bo to zwyczajne brednie.

SE7EN...Chłopcze o delikatnym głosie Grin
Plati słuchaj Fachowców a nie amatorów Smile
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#14
Jeśli potrzebował by celnej porady powinien podać więcej danych takich jak odległość z jakiej chce oglądać TV, ile urządzeń chce do niego podłączyć itp. Ale nie martw się Meir marketingowcy potrzebują swojej grupy docelowej którą mogą karmić reklamową papką, którzy nie widzą różnicy.
SpyShelter Firewall, Sandboxie, 1Password, Keriver 1-Click Restore Pro, HitmanPro, SecurityKISS, Bitdefender TrafficLight, Adblock Plus, ScriptSafe, DISCONNECT
Odpowiedz
#15
TV będę oglądał z ok. 3 metrów, podłączone 2 urządzenia do telewizora.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#16
Ale jakie urządzenia będą podłączone ? Jak będziesz miał dużo kanałów HD to przy 40 calach powinieneś je oglądać z odległości 1,6-1-8 metra Tongue
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#17
co do telewizora to ja bym musiał najpierw obadać taki tele w rzeczywistości, a dopiero może bym kupił bo to sklep internetowy, a nie aukcja allegro.
Cytat: Poszukaj"jak dres to tylko adidas, a jak auto to BMW" bo to zwyczajne brednie.

oczywiście że brednie
trzeba przyznać że bmw to dobre samochody i jest to jedyna niemiecka marka która do tej pory trzyma poziom
miałem niemieckie , miałem włoskie, ale ostatnio jeżdżę samochodami japońskimi i jestem jak na razie bardziej zadowolony.
chociaż z wcześniejszymi autami nie miałem dużych problemów
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#18
SE7EN napisał(a):Poszukaj lepiej czegoś z podświetlaniem strefowym, a nie krawędziowym za około 3-4kPLN już można coś wyhaczyć i nie słuchaj opinii typu "jak dres to tylko adidas, a jak auto to BMW" bo to zwyczajne brednie.

Chłopcze z mutacją, zanim coś napiszesz to zastanów się dobrze 2x
Napisałem jak byk , że najlepsze TV do 3 tysi to plazma Panasonic TX-P42G20E, bo to niepodważalny fakt.Mówiąc najlepsza mam na myśli jakość obrazu , bo defakto do tego głównie służy TV ! Pozostałę kwestie to wybór wyposażenie telewizora,i wchodzi jeszcze kwestia wyglądu (czy ma wisieć i ładnie wyglądać-tylko EDGE LED) czy najważniejszy jest pobór prądu , wtedy także EDGE LED ewentualnie FULL LED (strefowe podświetlenie)
Poza tym podałem adres forum(specjalistycznego) na kórym to Plati może sam poczytać opinie na temat danego modelu, jego wady i zalety .Wybór TV jest duży, ale lepszego TV w cenie do 3K nie ma obecnie na rynku.
Z mojej strony koniec.Wybór i tak podejmie Plati.
Odpowiedz
#19
polak900 napisał(a):co do telewizora to ja bym musiał najpierw obadać taki tele w rzeczywistości, a dopiero może bym kupił bo to sklep internetowy, a nie aukcja allegro.
Cytat: Poszukaj"jak dres to tylko adidas, a jak auto to BMW" bo to zwyczajne brednie.

oczywiście że brednie
trzeba przyznać że bmw to dobre samochody i jest to jedyna niemiecka marka która do tej pory trzyma poziom
miałem niemieckie , miałem włoskie, ale ostatnio jeżdżę samochodami japońskimi i jestem jak na razie bardziej zadowolony.
chociaż z wcześniejszymi autami nie miałem dużych problemów

Ty Polak...jesteś chyba "Dotknięty przez Boga" bo wszystko wiesz...a BMW znasz tylko z opowieści skoro twierdzisz,że włoskie czy japońskie samochody np.segmentu "D" mają porównywalny układ jezdny do BMW serii 3 Grin
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#20
czemu nikt nie wspomni o samsungu.taki np. sony jedzie na ich podzespołach,a cenowo jest dużo droższy..

co do plazmy to wiem tylko że żywotność krótsza od lcd no i matryca się grzeje
Avast! Internet Security v8.0.1482
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości