Online Armor Firewall
#1
Było już nie raz na forum o tym programie, sam go ostatnio testowałem i jako firewall jest ok, nie muli podczas działania ALE... strasznie wydłuż mi czas uruchamiania systemu (WinXP SP2), macie coś takiego pryz nim czy to tylko u mnie taki przypadek?
Odpowiedz
#2
Nie używałem nigdy tego programu, ale jeśli masz taki problem to spróbuj zrobić to:
1. Defragmentacja dysku
2. Defragmentacja rejestru (np. Auslogics Registry Defrag)
3. Użyj programu BootVis Tool Microsoft''u. On przyspiesza wczytywanie się systemu i na prawdę działa - polecam!!! (uwaga! optymalizacja bootvisem powinna być powtarzana regularnie np. co miesiąc ipo nowych programach w autostarcie oraz nowych sterownikach)
Myślę, że to pomoże. A przy okazji trochę poprawi działanie systemu.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#3
O czystośc systemu nie mam się co obawiać:
- 90% usług (te niepotrzebne) - wyłączone
- wszelkie ustawienia rejestru zoptymalizowane (AutoEndTasks, SecondLevelDataCache, WaitToKillTimeout itp.)
- dysk regularnie defragmentowany
- co jakiś czas UltraFast-Booting w TuneXP (działanie jak Bootvis)
Odpowiedz
#4
Jak to miło znaleźć kogoś kto dba o komputer. No to widzę, że niewiele mogę pomóc. Jaosobiście pod względem szybkości polecam COMODO.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#5
Hej własnie zainstalowałem OA FREE i mam pytanko odnośnie opcji PROGRAM GUARD do czego ona służy?????pozostawić ją włączoną czy wyłączyć??Dodatkowo zauważyłem że IE7 jest teraz otoczony zieloną ramką,a fire fox 3 nie ..........co to oznacza.
Odpowiedz
#6
Witam,

lunaticdreams zostaw te opcje wlaczona, to jest wlasnie ochrona HIPS.

Zielona ramka? pisalem w innym temacie co ona oznacza Wink
To jest wlasnie to Safe Run. U mnie w Safe Run uruchamiaja sie wszystkie przegladarki, winamp, klient poczty, playery, komunikatory i pakiet office''a
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#7
Hej Creer chciałbym zrobić podobnie do ciebie czyli "U mnie w Safe Run uruchamiaja sie wszystkie przegladarki, winamp, klient poczty, playery, komunikatory i pakiet office''a"

mógłbyś mi napisać jak mam to zrobić aby te softy uruchamiały się taki sposób??(POPRZEZ SAFE RUN)

z tym że ja już utworzyłem reguły dla tych programów i jedynie internet explorer uruchamia mi się poprzez safe run

co mam wykasować,aby utworzyć reguły od początku
Odpowiedz
#8
lunaticdreams napisał(a):Hej Creer chciałbym zrobić podobnie do ciebie czyli "U mnie w Safe Run uruchamiaja sie wszystkie przegladarki, winamp, klient poczty, playery, komunikatory i pakiet office''a"

mógłbyś mi napisać jak mam to zrobić aby te softy uruchamiały się taki sposób??(POPRZEZ SAFE RUN)

z tym że ja już utworzyłem reguły dla tych programów i jedynie internet explorer uruchamia mi się poprzez safe run

co mam wykasować,aby utworzyć reguły od początku


Musisz wejsc w zakladke Programs, odznacz na dole Hide Trusted i z listy ktora Ci sie odswiezy wybierz dany program ktory ma sie uruchamiac jako Run Safer, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz "Advanced Options".
Teraz pojawic Ci sie powinno okienko w ktorym na samej gorze masz opcje wyboru ktora zaznaczasz przy Run Safer.

Analogicznie postepujesz z pozostalymi programami, ktore chcesz by uruchamialy sie w tym trybie.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#9
wkradł ci się mały błąd RUN SAFER a nie RUN TRUSTED .dzięki
Odpowiedz
#10
Witam,

dzis wydana zostala nowa wersja popularnego firewall Online Armor. Wersja z oznaczeniem v3, wprowadza nowe zmiany w wygladzie programu, poprawiono jego layout, dopracowany zostal rowniez sam mechanizm HIPS i firwall ktory wg producenta ma dzialac jeszcze skuteczniej w porownaniu do poprzedniej wersji.

V3 dziala pod systemami: Windows 2000/XP/Vista 32-bit.
Download:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Online Armor oferuje wersje płatną oraz darmową , różnice jakie występują pomiedzy nimi można znaleźć na tej stronie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Dodatkowo, z okazji wydania nowej wersji programu, producent firma TallEmu Inc., przygotowała promocję cenowa w postaci $15 rabatu na dowolny produkt z ich oferty. Promocja trwa do 31 października 2008.
Aby z niej skorzystac, nalezy przejsc na strone:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

na ktorej wybieramy wersje ktora nam odpowiada, nastepnie po kliknieciu Next - zostaniemy przeniesieni na strone na ktorej nalezy wpisac swoje dane. Na samym dole tej strony widnieje pole "Promotion Code" w ktore wpisujemy specjalny kod promocyjny: OAV3i klikamy Next.
Na kolejnej stronie znizka powinna juz sie ukazac naszym oczom Smile


Pozdrawiam,
P.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#11
Bardzo dobra zapora Smile Polecam.
Odpowiedz
#12
Jarek napisał(a):Bardzo dobra zapora Smile Polecam.


Potwierdzam Smile
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#13
Gdy zaznaczymy opcje host potem blokujemy localhost to ukrywa porty 80 i 443
do czego to wogule jest?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#14
p!otr@$ napisał(a):Gdy zaznaczymy opcje host potem blokujemy localhost to ukrywa porty 80 i 443
do czego to wogule jest?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Nie rozumiem Twojego problemu, obrazek sie u mnie nie wyswietla.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#15

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#16
Testuje od kilkunastu dni ostatnie wersje Beta OA i musze powiedziec ze autorzy tego programu ciagle - pozytywnie mnie zaskakuja, dodane zostalo mase rzeczy z wazniejszych - wykrywanie uruchamiania ukrytych procesow, tryb uczenia dla Banking Mode, dodanie wykrywania keyloggerow typu: zemana webscreenlogger oraz zemana screenlogger, ktore do tej pory nie byly wykrywane.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#17
Niech chłopaki pracują dalej bo robią znakomity program!zaraz sciągamGrin
Odpowiedz
#18
Ciekawe co zmienili w tej wersji ?
Odpowiedz
#19
Dozamet1 napisał(a):Niech chłopaki pracują dalej bo robią znakomity program!zaraz sciągamGrin


Jesli masz sciagac to pobierz z oficjalnego zrodla:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



.x.Wojtek.x., changelog rowniez dostepny jest pod podanym przeze mnie linkiem.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#20
Creer napisał(a):
Dozamet1 napisał(a):Niech chłopaki pracują dalej bo robią znakomity program!zaraz sciągamGrin


Jesli masz sciagac to pobierz z oficjalnego zrodla:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



.x.Wojtek.x., changelog rowniez dostepny jest pod podanym przeze mnie linkiem.


OK dzięki!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości