jakieś dobre zabezpieczenie do win7
#1
witam chciałem zapytać co by było dobre na win 7 x64 sp1 ?
aktualnie mam avire free + comodo firewall z defense
czy jest to dobre rozwiązanie ?

są jakieś promocje płatnych programów jak to niekiedy miała avira ?
co byście polecili innego i dobrego ?

pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Bardzo dobre, zostaw takie jakie jest.
W polskich gazetach nie widziałem Aviry Premium. Poszukaj w Internecie.
Odpowiedz
#3
Toś chłopie włożył kij w mrowisko - teraz się tu zakotłuje!
A poważnie, to żeby coś mądrego na to odpowiedzieć, to trzeba by wiedzieć jak, gdzie i do czego używasz kompa.
Jak w domu i czytasz onet.pl - no to super
Jak w firmie - to nie wolno free
Jak słuchasz muzyki (torenty, bearshare, emule, skype, facebook itd itp) a do tego masz konto w banku z hasłem 1234 - to to nie jest dobre rozwiązanie Smile
Odpowiedz
#4
3 opcja bez hasła 1234 Smile

może podalibyście jak dobrze skonfigurować avirei comodo
był bym wdzięczny

pozdrawiam
Odpowiedz
#5
Comodo Firewal:
1.Firewall -tryb bezpieczny,lub własne reguły, zaznacz kwadrat-utwórz reguły dla bezpiecznych aplikacji, zaawansowane-zaznacz wszystko
2.Defense +- tryb bezpieczny,jak nie ma wirusów to zaznacz trb czystego pc,przy kontroli uruchamiania-nierozpoznane pliki zmień na limitowane,monitorowanie - zaznacz wszystkie kwadraty, włącz sandboxie bo domyślnie jest wyłączony.
Odpowiedz
#6
a moge to zrobic teraz czy po reinstalce systemu ? bo juz dużo programow mam itp
Odpowiedz
#7
Możesz teraz , jak zrestartujesz komputer to i tak program będzie wyświetlał powiadomienia o programach, czy dopuszczasz,jaki jest bezpieczny i znany, jaki jest podejrzany,czytaj uważnie,jeśli wiesz i znasz dobrze progam w wyświetlonym oknie o programie możesz zaznaczyć-że "zawsze ufaj temu programowi" i później już zapora nie będzie wyświetlała pytań o ten program, bo będzie go miała w swojej bazie bezpiecznych plików.Rób wszystko z rozsądkiem,pamiętaj.
Odpowiedz
#8
Zmień konfigurację na ProAvtive Security i dopiero wtedy ustawiaj jak Ci andrzej radzi.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#9
Avira z Comodo ? Byliście przez kilka lat poddani hibernacji czy co ?
Zainstaluj sobie coś leciutkiego co nie zadaje idiotycznych pytań : Sandboxie free + GW free.

BTW.Bombobolo Grin ? Eleganckiego masz nicka...
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#10
Jezusie, Meir jakich pytań? Zadaje tylko w 2 przypadkach:
1. Gdy automatyczny sandbox jest wyłączony (domyślnie jest włączony)
2.Gdy aplikacja jest w piaskownicy i chce wykonać operację, która nie stanowi dużego zagrożenia (stanowi średnie Smile) - na różnych poziomach jest to różnie ograniczane
Działa to troche inaczej niż OA czy Outpost.


Biała lista plików w chmurze + biała lista wydawców robią swoje.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#11
morphiusz racja najlepiej instalować to co comodo ma na swoich listach przed instalacją najlepiej zapytać na forum czy konkretny plik tam jest żeby potem się nie zdziwić jak wyskoczy pytanie czy plik wyląduje w piaskownicyCool

ja akurat instalowałem to czego nie było (jaki ja głupi byłem że nie instalowałem tego co było na tych listachWall) i były pytania i wrzucanie do piaskownicy
Odpowiedz
#12
Tak się zdarza Smile
W coraz niejszej ilośći przypadków, ale tak się zdarza.
Jakbyś mógł to odpal KillSwitch od Comodo i kliknij "Hide Safe Object" i powiedz ile zostało.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#13
odpaliłem KillSwitch i zaczol jak głupi wysyłac pliki na serwer comodo nie podoba mi sie to...
Odpowiedz
#14
gdzie znajde te proactive

w piaskownicy mam 3 rzeczy

ggbannerkiller
xilisoft
i kodeki xvid

zrobilem shieldsup taki teścik na otwarte porty i pokazalo mi ze mam 3 otwarte porty 21,23 i 80
21 - ftp
23 -telnet
80 wiadomo

co z tym zrobic
i czy w piaskownicy ostawić to co tam mam (mi sie wydaje zete programy są ok)

ps: ja zawsze naciskam jak mi wyskoczy powiadomienie comodo zapamietaj i ok i nie wiem czy dobrze robie

pozdrawiam

dobra proactive mam jest na szaro z haczykiem czyli dobrze
Odpowiedz
#15
Jeśli masz pewność, żę są zaufane to dodaj do zaufanych z piaskownicy.
Ukryj porty w karcie firewalla.
Podaj producenta i stronę tych programów co były w piaskownicy.


Zord.. udajesz?Smile Jesteś fajny, bo rozbawiasz.
Nie do Comdoo tylko do sliników skanujących... to samo jak Hitman , albo nawet Twój NPE wysyła do chmurki....
Do analizy w pełni automatycznej, bez nerwów.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#16
a jak bym wgral comodo internet security ? to tak samo ustawiac jak wyzej napisal andrzej76 czy inaczej trza ustawiac ?

pozdrawiam

ps. nie wiem jak ukryc te porty
Odpowiedz
#17
NPE nie wysyła do chmurki Tongue wysyła tylko sygnaturki plików w ostateczności po skanowaniu mogę wysłać ale muszę sam wybrać wysyłanie
co do HITMANa wysyła tylko podejrzane pliki do chmurki skanowałem nim nowiutkie zdrowe programy w dniu wydania i rzadko zdarzyło mu sie je wysyłać
natomiast comodo wysyłał nówki prawie zawsze
Odpowiedz
#18
KS też wysyła tylko te pliki, które nie są kwalifikowane przez niego jako bezpieczne.
Tak samo jak Hitman.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#19
prosze o odpowiedz na moje pytanie zadane wyzej Smile
Odpowiedz
#20
Jak wgrasz internet security to ustaw tak samo, możesz zmienić ustawienia antywirusa (mało znaczące).

Porty ukrywa się tutaj:

(musisz wybrać jedną z 3 opcji)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości