KIS 2011 i 2012 a QW:ET
#1
Co, gdzie i jak muszę ustawić w KIS, aby gra działała Question
Po uruchomieniu gry Quake Wars:Enemy Territory gra sie nie uruchamia. Pojawia się tylko komunikat, że program przestał odpowiadać i to wszystko. Tak dzieje się na zainstalowanej standardowo (bez zmieniania jakichkolwiek ustawień programu) wersji KIS 2011 (11.0.2.556) nawet jeśli program jest zamknięty całkowicie.
Po deinstalacji tej wersji programu, gra działa bezbłędnie na wersji KIS 2011 (11.0.1.400) także na standardowych ustawieniach kasperskiego.
Wszystkie inne gry i programy działają. Problem tylko z tą jedną grą Sad
Jakie ustawienia programu KIS 2011 v11.0.2.556.są temu winne Question
Kontaktowałem się z pomocą techniczną Kasperskiego i poradzili mi ... "Otworzyć główne okno aplikacji > "Ustawienia" > "Ustawienia zaawansowane" (Ikona z pudełkiem) > "Tryb gracza" > proszę zaznaczyć "Użyj trybu gracza".
Nie działa ta ich porada i dlaczego miałaby,skoro wszystkie inne (łącznie 6) gry chodzą bezproblemowo.
Odpowiedz
#2
uruchom gre i zobacz w opcjach kontrola aplikacji czy kaspersky nie blokuje tej gry.
Online armor + DefenseWall
Odpowiedz
#3
Dokładnie, może wrzucił pliczek ET do "low restricted", to trzeba zrobic na "trusted", albo blokuje PunkBustera, nie wiem dokładnie jaki masz komunikat.

Swoja drogą jakie masz łącze? jak jesteś za NAT''em, albo masz router też z NAT (czyli nie latasz z gołym tyłkiem po necie), to na czas grania wyłącz całkowicie kaspra, nic się nie stanie podczas grania. Ja tak robię Smile
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#4
Żenada ta wersja kaspra Wall
cały czas ten komunikat "program ET:QW przestał działać. Poprawne działanie tego programu zostało zatrzymane z powodu problemu. Zamknij program" ... i to wszystko :/
Samą grę jak i punkbustera mam dodane do zaufanych aplikacji w kisi-e, uaktywniłem też jak doradzała mi pomoc techniczna kasperskiego "tryb gracza" i nic to.
Aż żałuję, bo przedłuzyłem sobie licencje na kis na następny rok Sad
Jak pisałem wyżej ... nawet jak zamknę całkowicie kaspra to i tak gra się nie uruchamia. Dopiero całkowita deinstalacja tej wersji pozwala na uruchomienie gry.

P.S.
W dzienniku zdarzeń takie oto info:
Nazwa aplikacji powodującej błąd: etqw.exe, wersja: 1.5.12642.33243, sygnatura czasowa: 0x481af9a8
Nazwa modułu powodującego błąd: ntdll.dll, wersja: 6.1.7600.16385, sygnatura czasowa: 0x4a5bdb3b
Kod wyjątku: 0xc0000005
Przesunięcie błędu: 0x0002e776
Identyfikator procesu powodującego błąd: 0xe74
Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01cc01ab8a109e9d
Ścieżka aplikacji powodującej błąd: D:\Program Files (x86)\id Software\Enemy Territory - QUAKE Wars\etqw.exe
Ścieżka modułu powodującego błąd: C:\Windows\SysWOW64\ntdll.dll
Identyfikator raportu: c806f426-6d9e-11e0-8ee8-001a4d5e3647
Odpowiedz
#5
Zgłoś to do pomocy technicznej Kaspersky Lab.
Odpowiedz
#6
zgłaszałem, doradzili aby używać "trybu gracza" i tak zrobiłem, ale żadnego efektu Sad
Odpowiedz
#7
Eugeniusz napisał(a):Zgłoś to do pomocy technicznej Kaspersky Lab.


Już to przecież zgłosił:

jacepaw napisał(a):uaktywniłem też jak doradzała mi pomoc techniczna kasperskiego "tryb gracza" i nic to.


Wychodzi na to, iż pisał już on do pomocy technicznej i tylko to mu doradzili...

jacepaw - masz lickę, pisz do nich że to wcale nie pomogło i żądasz jakiegoś rozwiązania które będzie działać Wink
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#8
teraz świeta ... będę musiał poczekać kilka dni i znów im to zgłoszę, bo nic innego mi nie pozostało Sad
Odpowiedz
#9
Napisałem ponownie do pomocy technicznej, a oni ponownie odpisali.
"Proszę użyć specjalne narzędzie Windows Installer Cleanup w celu odinstalowania aplikacji Kaspersky
W następnej kolejności należy wyczyścić katalogi, w których są przechowywane pliki programu firmy Kaspersky Lab.
Po wykonaniu wyżej wymienionych czynności proszę zainstalować aplikację Kaspersky Internet Security 2011"
Jakie to konstruktywne i proste Smile
A więc napiszę tak ... po zastosowaniu się do tej porady wogóle nie mogłem zainstalować żadnej wersji KIS.
Cały czas pojawiały sie komunikaty, że nie mam uprawnień do instalacji lub żeby przeskanować komputer za pomocą
Kaspersky Virus Removal Tool z sugestią, że na dysku są wirusy.
Skanowałem dysk tym programem, dodatkowo nod32,nortonem i trojan remover. Oczywiście żaden nic nie znalazł.
W końcu zainstalowałem windows 7 na nowo, formatując dysk. Instalacja KIS poszła, ale problem z uruchomieniem Quake
Wars:Enemy Territory występuje nadal i to tylko na tej najnowszej wersji KIS 2011 (11.0.2.556).
Pomoc techniczna Kasperskiego w tym wypadku jest żenująca i mimo posiadanej przeze mnie licencji nie mogę korzystać
z najnowszej wersji oprogramowania Sad
Temat z moim problemem jako niemożliwym do rozwiązania można chyba zamknąć Sad
Odpowiedz
#10
A jak wyłączysz kaprzaka, albo dasz pauzę to gra się odpala?

Ta gra korzysta z PunkBustera, a to taki legalny spyware Smile

Pewnie trzeba też dodać jego pliki do wyjątków, próbowałeś?
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#11
tommy504 napisał(a):A jak wyłączysz kaprzaka, albo dasz pauzę to gra się odpala?

Ta gra korzysta z PunkBustera, a to taki legalny spyware Smile

Pewnie trzeba też dodać jego pliki do wyjątków, próbowałeś?


Jak wyłączę KIS całkowicie nawet wtedy gra nie odpala

Punkbuster, tak to całkowicie legalne oprogramowanie

Pliki gry i punkbustera dodawałem ... nie przyniosło żadnej poprawy

Zaznaczam, problem robi tylko najnowsza wersja KIS 2011 v11.0.2.556, pobrana ze strony producenta
Odpowiedz
#12
Ja również grałem w QW:ET przy Kaspersky IS 2011 i wszystko hulało aż miło. Nie wiem co może być przyczyną takiego czegoś, wg mnie nie jest to Kaspersky.
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz
#13
donq napisał(a):Ja również grałem w QW:ET przy Kaspersky IS 2011 i wszystko hulało aż miło. Nie wiem co może być przyczyną takiego czegoś, wg mnie nie jest to Kaspersky.


Ale jaki build kasprzaka?

Problem jest taki, że na buildzie 11.0.1.400 gra chodzi, a na buildzie 11.0.2.556 gra nie chodzi, a autor postu chce mieć najnowszą wersję kasprzaka na kompieWink
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#14
Hmmm..... chyba 11.0.2.556, grałem w styczniu, i jestem pewnien że to był ten build bo mam szajbę na punkcie aktualnego oprogramowania.
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz
#15
DEP masz włączony @jacepaw?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Jeszcze bym popatrzył w podgląd zdarzeń (logi windowsa), masz tam jakieś błędy?, popatrz:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



komenda: start/uruchom/eventvwr.exe i popatrz po zakładkach aplikacje i system tak jak na screenie widać.

P.S. ja dziś sam grzebałem w logach bo mi się komp resetował co jakiś czas sam albo robił totalna zwiechę, trzeba było cold restart robić Smile
3 jakieś błędy powpisywałem w google i zastosowałem rozwiązania Smile



Drążymy dalej, doszedłem do tego że narazie tylko ta gierka jest oparta na silniku id Tech 4 z wykorzystaniem technologii MegaTexture:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Więc jak ty mówisz, że tylko z tą gra jest problem to mamy punkt zaczepienia Smile

Masz inne gry na silniku Doom, Quake?



Napisz czy instalowałeś patche do tej gry? Wyszły od v1.1 do v1.5 po premierze:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Nie ma bata, musimy to rozwiązaćSmile

Sciągnę demo tej gry (v2) i odpalę pod KIS 11.0.2.556

Masz system 64 bitowy XP? czy 7 x64? Bo koło nicka ci pokazuje XP, a podajesz ścieżki "Ścieżka modułu powodującego błąd: C:\Windows\SysWOW64\ntdll.dll" świadczące o wersji systemu 64bit
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#16
Funkcję DEP mam aktywną, zdania co do jej dezaktywacji są podzielone troche sie tego obawiam Sad
Tutaj mój podgląd zdarzeń

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Inne gry na tym silniku tj. Doom 3, Quake 4, Prey i Wolfenstein działaja bez problemów Smile
Gra jest zpatchowana do najnowszego/aktualnego patcha tj. do wersji 1.5 oczywiście.
Mój system to win 7 x64, nie wiem dlaczego w pierwszym poscie jest w mym profilu ikonka "xp" Question

P.S.
Przepraszam, że odpisuję dopiero dzisiaj, byłem na wyjeździe.
Odpowiedz
#17
Popatrz na fotkę:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



DEP domyślnie w Win7 jest jako 1 opcja zaznaczona, jak masz przestawione na 2 opcję to spróbuj dodać etqw.exe do wyjątków.


Jeszcze bym sprawdził system TDSSkiller:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i GMER :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(wyłącz na chwilę kaspra na te 2 programy).

P.S. U mnie demo chodzi pod KIS2011, system Win7 32bit.

Pokaż ten błąd jeszcze raz po rozwinięciu +System tak jak na fotce twojej co jest nad +EventData
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#18
System jest "świeży",dysk po formacie. Zanim to zrobiłem sprawdzałem poprzedni system jak pisałem wyżej m.in.TDSSkillerem, nod32, nortonem i trojan remover ... nic nie znalazły.
Piszesz, że u ciebie demo działa pod Win7 x32, ja mam system 64 bitowy.
Po południu sprawdzę jeszcze z tą usługą DEP ... dodam ETQW.exe do wyjątków.
Chociaż dziwne to, że DEP miałoby pozwolić uruchomić ETQW.exe gdy zainstalowana jest starsza wersja KIS-a, a na najnowszej nie pozwala.
Odpowiedz
#19
Sprawdziłem też demo na Win7 x64 i KIS2011, rzeczywiście za chiny nie da się uruchomić. Wrzucałem wszystko do wyjątków, nawet ntdll.dll Smile

Mój wniosek jest taki, że KIS2011 zakłada dodatkową blokadę na ntdll.dll - jądro systemu (patchguard to się nazywa w x64), gdzie ET:QW chce mieć do niego dostęp i dlatego jest błąd.

Wyciąg z readme, od którego trzeba było zacząć:

Cytat:
VI. KNOWN ISSUES

-The game will not launch if applications such as Bullguard or SteelSecurity are running.Disable or uninstall these applications to allow ET:QW to run properly.


Czyli można stwierdzić, że programy AV tej grze przeszkadzają, może zbyt dziurawa jest Smile
Ta gra jest starawa (2007), więc liczba aplikacji AV na tej liście mogła wzrosnąć. Nic nie piszą o x64.

Ale na Win7 32bit pod KIS2011 ta gra mi odpaliła, tzn. demo, hmm, tylko że na standardowych ustawieniach w proactive w wersji 32bit jest możliwość zmiany ustawień jądra:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



a na x64 KIS2011:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Albo gra która korzysta, albo coś kombinuje koło jądra systemu albo KIS2011, wybór należy do ciebieWink

Jak masz og. grę to ja bym na twoim miejscu zadał pytanie wydawcy tej gry na tę okoliczność...
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#20
Mam oryginalną grę, ale pytań chyba nie będę wydawcy zadawał. Chyba to już trochę "starawa" gra, aby drążyć temat u wydawcy.
Na razie rozwiążę problem pozostawając przy starszej wersji KIS-a, poza tym wychodzą nowe gry, na które czekam (BRINK i na jesień RAGE) zobaczymy może zastąpią mi giercowanie w QWET (chociaż wątpię) Wink
Mimo wszystko thx za tak dogłębne zainteresowanie i pomoc w rozwiązaniu problemu Smile

P.S.
Dlaczego przy nicku raz mi pokazuje się ikonka "XP" a raz"7" Question
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości