2 systemy i CTM nie chce się zainstalować?
#1
Jak w temacie, mam teraz Ubuntu 11.04 obok Windowsa 7, i chciałem na tym drugim zainstalować Comodo Time Machine, wyskakuje okno iż nie da rady, ponieważ przeszkadza mu Linux? Coś darmowego na Windowsa do robienia snapshotów(backup) znacie, mam jeszcze pod ręką GienieTimline.
Odpowiedz
#2
Keriver 1-Click Restore Free Wink

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#3
Dzięki Eru, pobieram, sprawdzę czy zadziała ten, bo CTM - niestety.
Odpowiedz
#4
Za Chiny ludowe... nie ma takiej opcji by na dysku mieć CTM i Linuksa. Dlatego ja chwilowo nie mam Linuksa tylko użytkuję czasami Eaz-fiksa.
Keriver to zwykły program do backupu, a przynajmniej na pewno nie ISR.
Odpowiedz
#5
Keriver to ISR z możliwością tworzenia snapów różnicowych i przyrostowych Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#6
Chodzi o to Panowie, abym zrobił migawkę systemu, i w razie jak Windows nawali nie do końca( że nie będzie go można w ogóle uruchomić), to ze snapa przywrócę do tego co było,Keriver da radę?Bo systemowe przywracanie mnie nie rajcuje.
Odpowiedz
#7
Tak Keriver da radę to program ISR z możliwością robienia snapów różnicowych (differential) i przyrostowych (incremential), lub nowej podstawowej (baseline) Wink
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#8
Zainstalowałem Keriver , i kliknąłem na "koniczynkę", pokazało się okno i robi teraz snapa ( ok 40 minut),w CTM trwało to kilka sekund, czy potem będę miał jakieś możliwości w nim(konfigurcja programu, itp.,) bo teraz nic nie można zrobić, i czy ze startem systemu wchodzi?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#9
Z tego co pamiętam to wersja free nie posiada GUI, ale to już Eru będzie wiedział najlepiej.Konsola uruchamia się przy starcie systemu.
Odpowiedz
#10
To prawda trwa to dłużej u Kerivera - ale masz za to opcje potem (jak zrobi snapa baseline) robić do niego snapy przyrostowe i różnicowe - poza tym możesz umieścić snapy na innej partycji/dysku co jest według mnie bardzo dobrym rozwiązaniem - na dzień dobry program pytał gdzie umieścić konsolę oraz gdzie zapisywać snapy Wink

Po restarcie powinna ci się ukazać konsola odzyskiwania Kerivera - powinieneś połapać się co znaczy jaka opcja (oczywiście nazwy są po ENG) Wink
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#11
Tak zgadza się Eru, snapa robi mi na logicznym dysku D , nie na systemowym C (chyba ma tak CTM) , połapię się w konsoli, znam angielski średnio, dzięki za program i info.

Edit: Gdzie mój Linux, bo mam okno Keriver, a nie widzę tam pingwina! Czyżby wywaliło go? Oj teraz jestem zły.
Odpowiedz
#12
Keriver jest przeznaczony tylko dla Windowsa - może dlatego go nie ma w konsoli Kerivera, ja nie używam kilku systemów więc nie mam jak sprawdzić.... Zapewne Keriver zmienił MBR''a dlatego nie ma GRUB''a (jeśli o to kaman)

Napisz do ich supportu - jest podobno bardzo pomocny (sam jeszcze nie pisałem bo nie miałem po co Wink)
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#13
Tak, wywala mi Linuxa, po odinstalowaniu Kerivera, Linux już jest, muszę chyba zastosować cos innego, albo obejść się bez tego typu programów, bo jak 2 systemy na kompie, to jeden wyrzuca, a szkoda bo Keriver jest z tego co zauważyłem, dobrym programem.
Odpowiedz
#14
Wiem, że w EAZ-Fix i Rollback Rx (ten sam program pod 2-ma nazwami) w trakcie instalacji daje wybór czy komp ma 1 system czy wiele systemów - ewentualnie mógłbyś go sprawdzić (niemniej nie są one darmowe).
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#15
Dobra , zobaczę, gdzieś było promo chyba na Rollback Rx, coś poszukam.
Odpowiedz
#16
Nie ma czegoś takiego jak migawka przyrostowa i różnicowa.
Keriver to zwykła aplikacja do backupu, o czym świadczy m.in. długi czas tworzenia "migawki". To zwykły program do backupu, tyle że niefortunnie używa nazwy snapshot dla pliku backupu.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Promocji na rollbacka nie znam ale na Eaz-fiksa już tak.
Odpowiedz
#17
Zrobiłem backup poczciwym Acronisem, myślę, że to wystarczy, bo rzeczywiście typowy program do snapów, nie zadziała jak mam 2 systemy.
Odpowiedz
#18
mam pytanie,a dałoby radę zrobić backup acronisem ubuntu, potem usunąć ubuntu zainstalować CTM, zrobić snapa i przywrócić ubuntu ?
Odpowiedz
#19
Nie ma szans - MBR ulegnie zmianom i nawet nie mógłbyś uruchomić ubuntu, poza tym jak zmodyfikujesz GRUB''a to znowu MBR się zmieni i możesz mieć problemy Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#20
ehhh czyli pozostaje liczyć na to,że w przyszłości Comodo pomysli o użytkownikach 2 systemów? A jest wątek na ten temat na ich forum?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości