Emsisoft Mamutu za darmo na rok od CNET
#1
wchodzimy tu i ładnie wypełniamy

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


promocja trwa do 1 maja do godziny 23:59 promocyjny kod mus być aktywowany w ciągu 30 dni od uzyskania inaczej straci ważność

kod dla wszystkich jest ten sam:

mek-nen-kac-254
Odpowiedz
#2
Dzięki Zord Smile
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#3
Nooo...bardzo ładnie...dzięki Zord Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#4
dzięki Zord szkoda że trzeba klucz aktywować w ciągu 30dni...więc u mnie zmiana z Zemana AntiLogger na Emsisoft Mamutu.
Avast! Internet Security v8.0.1482
Odpowiedz
#5
I poszło Smile
Odnośnie rejestracji...ja wklepałem kod z maila w miejscu, gdzie aktywuje się "kupon promocyjny" i zadziałało - aktywacja spowodowała zmianę licencji z triala na pełną. Potem krótka "wizyta" po ustawieniach i powiedzmy, że wstępnie jest ustawiony - i tu niespodzianka - ustawiłem sobie "zezwól, ale monitoruj zachowanie" dla Firefox.exe, ale kiedy go uruchomiłem dostałem 2 alerty..log poniżej
Date PID Source Event Behavior/Infection
2011-04-29 11:57:39 3584 C:\PROGRAM FILES\MOZILLA FIREFOX\FIREFOX.EXE Allowed by User Behavior.Spyware
2011-04-29 11:57:23 3584 C:\PROGRAM FILES\MOZILLA FIREFOX\FIREFOX.EXE Allowed by User Behavior.Backdoor
Jak widać ciekawe "spostrzeżenie" ze strony Mamutu, ale oczywiście dałem zezwól Smile
Kilka jeszcze spostrzeżeń...
- choć interfejs inny, ale od razu rzuciło się podobieństwo do ThreatFire...oczywiście są to 2 softy z tej samej kategorii, więc i dlatego możliwości podobne i nawet ustawienia jakby też...dodatkowo podobne są funkcje społeczności, komunikatów od producenta o wydarzeniach i zagrożeniach
- Mamutu wrzuca do autostartu 2 wpisy - "Mamutu guard" czyli "mamutu.exe" oraz "Mamutu Srvice" czyli "a2service.exe"
- te 2 programy rezydują również na stałe w systemie - i tu zaskoczenie, bo zużycie zasobów jest sumarycznie mniejsze niż SpySheltera i w tej chwili wynosi ok.
mamutu.exe - 412 K/23 964 K (RAM i plik wymiany)
a2service.exe - odpowiednio 4 052/26 608 K
Jak widać jest to mniej niż 5 MB z pamięci RAM, ale zużycia RAM dla obydwu procesów były skokowe i wahało się nawet od 400-500 K do 5-7 MB, a nawet 20 w przypadku mamutu.exe zaraz po instalacji. Wygląda jednak na to, że program chodzi gładko Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#6
a użycie procka?
Odpowiedz
#7
ciekawy app, może sobie zainstaluje Grin
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#8
To dobry soft jest, nie obciąża. Korzystałem z niego z Avastem 5 IS.
Zainstalowałem. Przetłumaczę go i wyślę do Emsi. Pojawi się w aktualizacjach.
Odpowiedz
#9
Elegancko bedzie po polsku dzięki GienekCool
Odpowiedz
#10
Eugeniusz napisał(a):To dobry soft jest, nie obciąża. Korzystałem z niego z Avastem 5 IS.
Zainstalowałem. Przetłumaczę go i wyślę do Emsi. Pojawi się w aktualizacjach.


plus za tłumaczenie, wielu się przyda pozdro
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#11
yaslaw napisał(a):a użycie procka?

0-2% dla procesu a2srvice.exe, użycie HDD 0 K/s. Program jest naprawdę lekki, jak mało który. Cieszę się, że mogłem go pozyskać i zainstalować i tym samym wreszcie poznać, aczkolwiek brakuje mi w nim czegoś, co chyba wynika z pewnego przyzwyczajenia do ThreatFire. Nie mówię o możliwości skanowania w poszukiwaniu rootkitów, która TF posiada, ale brak mi pewnych zaawansowanych ustawień i tym samym brak możliwości ustawienia samemu opcji, które w TF można zrealizować np.:
- ostrzeżenia o próbie modyfikacji rejestru,
- ustawienie ochrony wybranych folderów
- wykrywanie aplikacji nawiązujących połączenia
- wykrywanie aplikacji śledzących porty
W sumie trudno mi na razie odpowiedzieć czy Mamutu jest lepszy od TF, czy nie.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#12
Wersja beta tłumaczenia:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(PPM zapisz jako)
Podczas instalacji odznaczamy Uruchom Mamutu, zamykamy instalator. Kopiujemy plik tłumczenia do folderu instalacyjnego Mamutu/Languages. Uruchamiamy Mamutu. Kreator konfiguracji będzie odrazu po polsku.
Można też potem skopiować tłumaczenie. Trzeba tylko zamknąć program.
Odpowiedz
#13
Moim skromnym zdaniem Mamutu + Online Armor++ = pełne zabezpieczenie
Odpowiedz
#14
dla mnie OA++ to juz pelne zabezpieczenie. Mamutu too tylko powielanie hipsa OA
Online armor + DefenseWall
Odpowiedz
#15
Do OA++ można dodać Immunet Protect czy coś w stylu. Antywirus w OA++ działa tylko przy uruchamianiu plików.
Z tego co słyszałem to jest planowana wersja Internet Security EAM, ale jak to wyglądać będzie, nie wiadomo.
Odpowiedz
#16
IS od Emsi... to może być hicior.
messier napisał(a):dla mnie OA++ to juz pelne zabezpieczenie. Mamutu too tylko powielanie hipsa OA

Bo ja wiem. Co innego HIPS a co innego BB.
Odpowiedz
#17
Jak się włączy tryb paranoiczny to działa prawie jak HIPS, pyta o sporo rzeczy.
Odpowiedz
#18
Eugeniusz napisał(a):Można też potem skopiować tłumaczenie. Trzeba tylko zamknąć program.

Nie działa ten sposób...przynajmniej u mnie. Po zamknięciu programu w trayu z p.p.m. i próbie kopiowania spolszczenia do folderu Mamutu wyskakuje komunikat, że dostęp jest zabroniony...proces a2service wciąż działa, a próba jego zabicia niczym się nie kończy. Widać Mamutu ma mocny system auto-ochrony. Póki co zadowalam się wersją angielską Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#19
Wyłącz jeszcze samoobronę.
Proces a2service przy zabijaniu jedynie się przeładowuje.
Odpowiedz
#20
Jest działa Smile Przeglądam teraz panele i mam swoje uwagi...może niesłuszne, ale napisałbym raczej inaczej
-panel "Procesy": zdanie "otwórz dolny panel po więcej szczegółów" zastąpiłbym "kliknięcie na proces ukazuje jego szczegóły w dolnym panelu" - panel dolny jest stale otwarty i nie trzeba go otwierać
- panel "Strażnik": "reguły aplikacji" zdanie jest wciąż po angielsku - może "określ szczegółowo, na jakie zachowanie programu chcesz zezwolić lub jakie zablokować"..."bloker behawioralny" - zdanie napisałbym może tak "wybierz komponenty blokera behawioralnego, które chcesz uruchomić do kontrolowania złośliwej aktywności"..."ostrzeżenia" - zdanie ma nieczytelną końcówkę (ginie czcionka), "społecznościowa redukcja alarmów" jest po angielsku
- panel "Ustawienia" - zakładka "główne" - pod ustawieniami strażnika zdanie mogłoby by brzmieć "by chronić komputer przed nowymi infekcjami malware konieczne jest włączenie strażnika Mamutu"..."ustawienia aktualizacji" - "weryfikuj wersje modułów programu"...może zamiast "poprawne wersje" lepiej użyć "poprawność wersji"..."ustawienia powiadomień" - częśc tekstu w zdaniach jest po polsku część po angielsku..."generalne uprawnienia" są wciąż po angielsku, a niektóre opcje niżej raz po polsku, raz po angielsku.
Nie chcę się czepiać, ale może uwagi będą przydatne Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości