Ciekawy skrypt na facebooku.
#1

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Chwytajcie szybko, bo robią się dead za chwilę.
User świaodmie wprowadza skrypt.
Kto się zna na javascript? Może ktoś nam opowie co robi ten skrypt?


Baaardzo popularne na facebooku. Ten syf(??) nie wiem dokładnie co robi poza wypisywaniem zachęt do tej praktyki na tablicy.

To skrypt:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Skan skryptu na VT:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Co o tym myślicie? Ktoś tego doświadczył?
Ja mam okazję obserwowania epidemii na tablicach moich znajomych Wink.


Dodano: 02 maja 2011 18:29

Dostałem odpowiedź z labo Comodo:

Hello morphiusz,

We check this and found it to be a potentially unsafe script. Detection for this sample will be available soon.

Best regards,
FlorinG

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
Walą ostatnio tym jak nie wiem, ludzie są naiwni serio aż do przesady. Wyłączyłem osobiście gry na fb i nie klikam w nic oprócz filmików na yt.

Korzystam sobie normalnie z tego portalu, ale muszę stwierdzić iż zaczyna być to co raz bardziej uciążliwe. Rośnie ilość spamu, lewych skryptów (choć u mnie i tak zwykle nie działają), naiwność ludzi pomaga w rozprzestrzenianiu się zagrożeń. Ludzie nauczeni jak największej łatwości manipuluje się co raz prościej dając im tylko to czego potrzebują, reszta dzieje się sama.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#3
Kolejny chyba odsyłacz:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Na fb pod wiadomością był jeszcze jeden link prowadzący niby do yt, ale adres mówił coś innego.
Kliknąłem, ale chyba nie działa z Operą+3 programami do blokowania skryptów.

Pokazuje link do filmiku z robakiem/glistą co żyje pod skórą - głupi wcisnąłem, ale na całe szczęście takie cuda u mnie nie działają za dobrze. Czyli teraz nawet filmików nie idzie obejrzeć ...
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#4
razem z tworcami SITEINSPECTOR wpadlismy na pomysl, zeby ten scam zalatwic reputacja wprowadzajac ja do SI i tak strzec userow przed tym popularnym zagrozeniem. Takze w przyszlosci - jak znajdziecie takie cos to warto to zglosic gdy ta usluga sie pojawi.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#5
morphiusz napisał(a):razem z tworcami SITEINSPECTOR wpadlismy na pomysl, zeby ten scam zalatwic reputacja wprowadzajac ja do SI i tak strzec userow przed tym popularnym zagrozeniem. Takze w przyszlosci - jak znajdziecie takie cos to warto to zglosic gdy ta usluga sie pojawi.

Zawsze to coś, jak ktoś korzysta oczywiście z tego rozwiązania.

Dla mnie fb wszystko psuje, brakuje mi przy wybieraniu krzyżyka czegoś w stylu "niebezpieczny link", a oni powinni po wielu zgłoszeniach kosić je wszędzie. Za wolno działają w takim przypadku choć jakoś tam usuwają te linki widzę czasami. Ja jak mam znajomego takiego co mi parę razy tak walnie to blokuje od niego informacje, bo szkoda mi na to oczu i klawiatury.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#6
buri napisał(a):
morphiusz napisał(a):razem z tworcami SITEINSPECTOR wpadlismy na pomysl, zeby ten scam zalatwic reputacja wprowadzajac ja do SI i tak strzec userow przed tym popularnym zagrozeniem. Takze w przyszlosci - jak znajdziecie takie cos to warto to zglosic gdy ta usluga sie pojawi.

Zawsze to coś, jak ktoś korzysta oczywiście z tego rozwiązania.

Dla mnie fb wszystko psuje, brakuje mi przy wybieraniu krzyżyka czegoś w stylu "niebezpieczny link", a oni powinni po wielu zgłoszeniach kosić je wszędzie. Za wolno działają w takim przypadku choć jakoś tam usuwają te linki widzę czasami. Ja jak mam znajomego takiego co mi parę razy tak walnie to blokuje od niego informacje, bo szkoda mi na to oczu i klawiatury.


---edytka---
Ten sam z nowym linkiem jak ktoś chce:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Operka skosiła jako strona niebezpieczna Smile
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#7
Mi się FF zapętla cały czas Smile

Seria skryptów jakaś:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Dodano: poniedziałek, 25 lipca 2011, 18:15

O, już wszystko wiadomo, "fiszifiszi"Grin

Wiadomość miałem o 10:40
Kod:
Hello,

This file is part of a phishing email. You can simply delete it from quarantine.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Avira pisze:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Sophos, wcześniejsze podobne:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości