Zestaw pod win 7
#1
Witam. Było sporo tego typy tematów, ale nadal nie mogę się zdecydować, więc mam nadzieję, że mi pomożecie. Posiadam win 7 sp1 ze wszystkimi aktualizacjami + phenom II x4 995 i 4gb, więc na brak mocy narzekać nie mogę. Komputera używam głównie do gier i internetu, ale torrenty też często się zdarzają i podejrzane strony. Obecnie używam Aviry, Comodo FW z Defence+, MBAM, Spyware Terminator i sandboxa. Narzekać niby nie mogę, ale zawsze coś lepszego może być. Używałem najnowszego Avasta, ale wykrył mi coś w Spybot Search & Destroy i nawet nie potrafił usunąć. Testowałem też Comodo IS, ale po 5,5h nie przeskanował całego kompa. Preferuję darmowe rozwiązania, lub licencje na kilka miesięcy z gazet. Z góry dziękuję za każdą pomoc.
Odpowiedz
#2
W środę 25.05 będzie Kaspersky PURE w Rzeczpospolitej - to jeżeli pasuje Ci licka na 90 dni.
Z darmowych poleciłbym taką kombinację: MSE + Online Armor Free + MBAM
Odpowiedz
#3
Do OA Free można dołożyć również spokojnie darmowego Avasta...mam obydwie konfiguracje u siebie tzn. OA + Avast (ten co prawda na XP, ale i na 7 spokojnie się spisuje) oraz OA + MSE (W7) i obydwie chodzą gładko. MBAM jak najbardziej, ale dodałbym jeszcze Emsisoft Emergency Kit...tak na wszelki wypadek Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#4
Dziękuję za odpowiedzi. Przetestuje Kaspersky PURE. Miał już z nim ktoś styczność, słyszałem że wcześniejsze wersje obciążały komputer? Jeśli zainstaluje Online Armor Free, to Comodo FW i Spyware Terminator usunąć? Jak możecie ocenić najnowszego Avasta na tyle Aviry i innych darmowych antywirusów? Sandboxa nadal używać? Co myślicie o AVG IS 2011 płatnej wersji?
Odpowiedz
#5
poco ci dwie zapory jak OA to już cis nie pchaj
jak zainstalujesz kasperskiego to on ma też zaporę więc ja bym nie instalował już nic, oprócz np sandboxie
co do aviry obecnie jest za słaba jako samodzielne zabezpieczenie
ale jak dołożysz sobie coś w chmurze do niej to już co innego
o avast się nie wypowiadam bo u mnie jest na czarnej liście
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#6
Kaspersky PURE bazuje na KIS 2010, więc jest lżejszy od wersji 2011.
Co do Sandboxie i Kasperka - nie wiem czy ma to sens, bo KIS / PURE ma już piaskownicę.
Odpowiedz
#7
ktostam napisał(a):Kaspersky PURE bazuje na KIS 2010, więc jest lżejszy od wersji 2011.
Co do Sandboxie i Kasperka - nie wiem czy ma to sens, bo KIS / PURE ma już piaskownicę.

w sumie racja zapomniałem że jest takie cudo w kasperskym
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#8
Jest możliwość i sens wyłączać w OA firewall żeby reszta komponentów działała?
Odpowiedz
#9
nie ma sensu
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#10
W OA możesz wyłączyć komponenty HIPS (monitor systemu) jak i pojedynczo firewall, antykeylogger, ochronę www jak i program guard.
O ile wyłączenie web shielda ma sens, tak Program Guarda to już bezsens.
Odpowiedz
#11
Dziękuję za odpowiedzi. Zainstaluje Kaspersky PURE, MBAM. W 100% darmową alternatywą może być Avira, OA, Sandbox i MBAM?
Odpowiedz
#12
To ja dodam , że jeśli zależy Ci na wystarczająco skutecznym AV i dobrej zaporze z HIPS-em to pozostaw swój zestaw, bo nie dość że darmowy , to jeszcze najlżejszy z wszystkich tu propozycji które dostałeś, a na pewno nie mniej skuteczny .W CIS bez AV masz dodatkowo piaskownicę, wg mnie to najlepsze darmowe rozwiązanie jakie jest , skuteczniejsze moim zdaniem niż sam KIS czy NIS czy jakikolwiek inny zestaw.Zresztą najlepszym rozwiązaniem jest w zasadzie sam CIS, bo jego AV już wyrósł z wieku dziecięcego , i ma jak widać w testach np.Andrzej świetną detekcję.To chyba w rękach średnio zaawansowanego usera najlepsze (skuteczne i samodzielne ) zabezpieczenie,do tego darmowe.
Ma HIPS-a ,sandbox-a , oraz jednego z najlepszych firewalli i można już tak powiedzieć, że skutecznego AV.Po co więcej ?
No ale to Twój wybór.
Do tego MBAM na skanowanie ondemand i NIC wiecej .No chyba, że chcesz mieć fortecę(i robisz jakieś zakupy online albo grasz w jakieś MMO)to dodaj SpyShelter i normalnie mur chiński Smile
Odpowiedz
#13
Dziękuję za pomoc. Przetestuje trochę Kaspersky''iego. CIS z AV nie mogę używać, bo przez 8,5h nie przeskanował mi całego kompa.
Odpowiedz
#14
A która wersja skanowała Ci 5,5 h a teraz nagle 8,5 h?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#15
Pisząc pierwszego posta pomyliłem się, miało być 8,5h. Miałem tego

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#16
Ewentualnie jak ci nie podpasuje Kaspersky to możesz spróbować Norton Internet Security 2011 na 90 dni z dobreprogramy.pl.Zapodaje linka

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ESET NOD32 Antivirus 4.2+Emsisoft Mamutu 3.0.0.19
Odpowiedz
#17
Eugeniusz napisał(a):O ile wyłączenie web shielda ma sens


Przepraszam za off top ale:
Czy możesz mi wyjaśnić Eugeniuszu drogi jaki jest sens wyłączać Web Shielda i pozbywać się tym samym skutecznej ochrony?
...
Odpowiedz
#18
Już wyjaśniam Smile
Web shield jest dosyć dziwnym elementem Online Armor, powodował u wielu użytkowników zwiększone obciążenie przeglądarek WWW, wydłużone ładowanie. Wiadomo, wyłączasz=pozbywasz się ochrony. Web shield OA chroni m.in. przed dns poisoningiem, ale można to załatwić wykorzystaniem bezpiecznych dns.
Odpowiedz
#19
Przyznam, że u siebie odczuwam od czasu do czasu lekkie spowolnienie Opery, ale występuje ono na tyle rzadko i trwa na tyle krótko, że właściwie nie zwracam na to uwagi.

Niemniej dziękuję za wyjaśnienie. Miło jest dowiedzieć się czegoś nowegoCool
...
Odpowiedz
#20
Dziękuję za odpowiedzi. OA Gryzł się z Kaspersky''im więc poszedł do kosza. Ma ktoś pomysł dlaczego Comodo IS przez 8,5h przestankował 1,4mln plików, a Kaspersky przez 1h ponad 5mln?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości