Wuala
#1
Witam,
postanowiłem zapoznać Was z programem Wuala (

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

).
Dowiedziałem się o nim stąd:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tam też znajdziecie więcej informacji.

Aplikacja jest w dwóch wersjach: darmowej i płatnej. Niestety wersja darmowa oferuje tylko 1 GB przestrzeni na nasze pliki. Gdy rejestrujemy się poprzez zaproszenie otrzymujemy na początek dodatkowy 1 GB, czyli mamy już dwa. Za każdego zaproszonego znajomego dostajemy dodatkowe 250 MB, dzięki czemu możemy uzbierać dodatkowe 3 GB miejsca. Pojemność zwiększamy także korzystając z kodów promocyjnych zamieszczonych na podanej wyżej stronie, łatwo zwiększamy przestrzeń nawet do kilkunastu GB (ja uzbierałem ich 17!) plus parę opcji z wersji PRO.

Projekt Wuala posiada także tę zaletę, że w czasie instalacji programu mamy możliwość instalacji modułu, który tworzy w oknie Mój komputer skrót, co umożliwia korzystanie z Wuala na poziomie Eksploratora Windows (coś jak podłączenie dysku sieciowego).

Program w pełni potrafi wykorzystać prędkość dostępnego łącza internetowego. U siebie podczas wysyłania dużej ilości małych plików nie stwierdziłem żadnych błędów.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Program jest jeszcze w wersji BETA, więc może powodować problemy ale warto obserwować jego rozwój.

Na koniec dodam, że usługa pochodzi ze Szwajcariii oferuje szyfrowanie danych, a sama aplikacja jest także w naszym rodzimym języku.

A oto moje zaproszenie, gdyby ktoś chciał skorzystać:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

...
Odpowiedz
#2
N razie wygląda jak reklama ... słaba, więc się poprawWinkNapisz coś więcej o prędkości wysyłania plików, pobierania, szybkości synchronizacji np. z innymi użytkownikami? Działa na tej samej zasadzie co Dropbox, co zmienisz jego plik to masz kopie? nawet po kilkanaście?
Obecnie używam Dropboxa 3.2 GB przestrzeni 300-800 KB prędkości i ciężko mi się jakoś przestawić, a czytam o alternatywach.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#3
preter_m napisał(a):Na koniec dodam, że usługa pochodzi ze Szwajcarii

Mam nadzieję że z tego powodu każdy otrzyma zegarek Patka (specjalnie dla Polaków), a dla fanatyków czekolady odpowiednio dużą ilość tej cudownej, życiodajnej (dla mnie) substancjiGrin ?
Aby uniknąć wywalenia posta dodam coś odnośnie tej aplikacji.
1GB to żałośnie mało, 2GB to minimum by zaistnieć. Interfejs jest trochę skromny, ale przejrzysty.
Odpowiedz
#4
Eugeniusz napisał(a):1GB to żałośnie mało, 2GB to minimum by zaistnieć.


W sumie jest podany sposób jak można zdobyć więcej darmowych GB Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#5
Eugeniusz napisał(a):
preter_m napisał(a):Na koniec dodam, że usługa pochodzi ze Szwajcarii

Mam nadzieję że z tego powodu każdy otrzyma zegarek Patka (specjalnie dla Polaków), a dla fanatyków czekolady odpowiednio dużą ilość tej cudownej, życiodajnej (dla mnie) substancjiGrin ?


Informację tę dodałem z powodu ostatnich doniesień, jakoby Dropbox współpracował z władzami USA, co w pewnym stopniu naraża prywatność użytkowników. Natomiast Szwajcaria słynie z bardzo dyskretnych banków, chroniących prywatność swych użytkowników. To może dawać pewną nadzieję, że projekt Wuala także pójdzie drogą dyskrecji i zadba odpowiednio o prywatność swych użytkowników.
...
Odpowiedz
#6
Od dnia dzisiejszego firma Lacie w swoim programie WUALA oferuje na starcie 2 GBmiejsca na pliki.

Więcej informacji w oficjalnym komunikacie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

...
Odpowiedz
#7
Promocyjna dodatkowa przestrzeń znika po jednym roku...
Odpowiedz
#8
Nigdzie nie widzę tej informacji. Czy mógłbyś zacytować odpowiedni fragment?
...
Odpowiedz
#9
Oczywiście Smile. Staram się być rzetelnym i wszystko co piszę ma swoje przełożenie w rzeczywistości.
Cytat:
Will the storage I earned through inviting expire?

It will expire in one year.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#10
Rzeczywiście. W takim przypadku mogli poinformować o tym we wpisie na blogu. Eh, marketingowcyNone2
...
Odpowiedz
#11
Od dzisiaj Wuala oferuje na starcie 5 GB za darmo miejsca na dane:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości