Avira i "ciemna strona" scarware
#1
Głośno na forach, bo jest i powód...niechlubny zresztą i pewnie znacznie obniżający markę Aviry. Jak donoszą różne źródła, Avira weszła we współpracę z firmami...uwaga... Uniblue i Ask Toolbar . Obydwaj nowi partnerzy Aviry to firmy o powiedzmy "dziwnej" reputacji, wsławione głównie instalowaniem niechcianych dodatków lub oprogramowanie typu scarware.

"Avira Partners with Scareware and Sleazeware Vendors
Avira has partnered with Uniblue and ASK toolbar. We are hoping this terrible thing will be reversed. There are a number of threads in Avira forums about it and, even though we tried to keep it contained in Avira forums until we know if Avira will reverse their partnerships, some security related forums are already advising their members to ditch Avira. Avira has been sending emails to users of their PAID products urging them to install Registry Booster from Uniblue. They have also again started up the Notifier Ads (which had been abandoned for Avira 10 a few months ago) for the free product so they can badger users to install Registry Booster and other UniBlue products. Both the emails and the Notifier ads state that Avira''s new partners are Uniblue and ASK.com.

As for ASK toolbar, when Service Pack 2 for Avira 10 is released (very soon now) free users will be able to install the Webguard module free IF they also install ASK toolbar and make ASK.com their default search engine. Until now, Avira has always detected ASK toolbar as malware as they have also detected Uniblue products until now. Enough pressure has been brought on Avira last week that an Avira employee finally posted and stated that if we didn''t lke Uniblue products we could uninstall them (forget that the registry cleaner has probably hosed your computer and is extremely difficult to uninstall) and that Uniblue has a 30 day money back guarantee. The Admin who posted this seemed to not have a grasp regarding the enormity of what Avira has done. He did say that Avira was discussing the problems recently reported by users with Uniblue products they installed at Avira''s urging and that no decision regarding possibly reversing the partnerships had been made as of his post last Thursday night but the possibility was still on the table."

Źródło

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wątki i dyskusje

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Lista produktów z Ask Toolbar

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
coś czuje że źle się tp skończydla aviry po prostu takich rzeczy się nie robi a już na pewno nie w programie zabezpieczającym a co do produktów Uniblue to najlepszej jakości to one nie są...

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#3
No i widać jak Avira stacza się powoli na dno...
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#4
i na dobitke email od aviryFacepalm

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#5
avira i jej cicha rewolucja
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#6
Aż strach myśleć co się będzie dziać w nowej wersji z chmurą.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#7
żenada avira poszła zupełnie w złą stronę.
zaimplementowanie chmury byłoby niezłym pomysłem, ale dodatek scarware bardzo mnie boli
zawsze używałem aviry i ceniłem jej skuteczność
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#8
To dobrze, że Avira nie zrobiła PL języka, bo bez niego nasi tego produktu nie chcą używać, to i dobrze Smile
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#9
Schodzi na psy ten pakiet, wykrywalność spada i jeszcze jakieś "ścierwo" reklamują i chcą, żeby to instalować, porażka.
Odpowiedz
#10
Nowa wersja zapowiadała się dobrze, a tu coś takiego... szkoda, bo av był kiedyś godny uwagi.
Odpowiedz
#11
lukasamd napisał(a):av był kiedyś godny uwagi


Fakt "Kiedyś" Wink
Niestety poszli w złą stronę - żadnych nowych technologii, wykrywalność spadkowa, a teraz jeszcze to - nie opłaca się nawet o niej mówić już Grin
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#12
W programach zabezpieczających są pewne tabuod których trzeba trzymać się z daleka. Najprawdopodobniej będzie to strzał w stopę.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#13
Szkoda programu, zawsze miałem do niego sentyment, ale takie świństwo pakować oraz reklamować? Najgorsze iż właśnie programy antywirusowe powinny to usuwać jako zagrożenie i śmieć. Koniec dobrego niegdyś programu antywirusowego.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#14
Niech dorzucą jeszcze GpCodeFacepalm
Jeszcze chwila i pozostałe softy zabezpieczające zaczną oznaczać produkty spod znaku czerwonego parasola jako malware. Strzał w stopę i nic ponadto.
Odpowiedz
#15
lukasamd napisał(a):Nowa wersja zapowiadała się dobrze, a tu coś takiego... szkoda, bo av był kiedyś godny uwagi.


nie jestem tego taki pewien. Jeden z głównych programistów Aviry (odpowiedzialny za ichni mechanizm heurystyki) - na forum wildersów ostatnio napisał parę dni temu dość enigmatycznie jedno zdanie że "nie jest zadowolony z kierunku w którym Avira idzie"..
Odpowiedz
#16
Co do rozwoju Aviry to też mnie trochę dziwi.
I tak, mamy czerwiec roku 2011 roku, a Avira odkąd pamiętam miała taki cykl rozwojowy:
- grudzień - wydanie bety
- kwiecień - wersja finalna
A w QA Aviry dostępny jest tylko testowy silnik z wykrywaniem exploitów w Offisie i kilka poprawek.
Napisał do mnie jeden z programistów Aviry (odnośnie tych exploitów):
Cytat:
Those detections were only added on special request for the BSI, they cover
exploits that are 3-5 years old. This does not improve the real world
protection for customers at all.

Nie dziwię się...
Zmienili nawet system testów, teraz nie wiadomo co testują, kto testuje i jakie są tego efekty.
Odpowiedz
#17
Eugeniusz napisał(a):Napisał do mnie jeden z programistów Aviry (odnośnie tych exploitów):

Cytat: Those detections were only added on special request for the BSI, they cover
exploits that are 3-5 years old. This does not improve the real world
protection for customers at all.


W taki razie brawo dla nich Grin
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#18
A zapowiadało się dobrze z Avirką, że cos dadzą nowego, wtedy jak były kombinacje z PL językiem.
Nawet nie widzę w sygnaturce teraz u nikogo na forum, że Avirę używa. Ogólnie coś kiepsko.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#19
Była iskierka nadziei że coś sensownego wprowadzą, ale komunikacja w QA prawie zerowa...
to moje pisanie do Aviry to już prawie tradycja, pisałem po angielsku i po niemiecku, myśląc że w ojczystym będą bardziej rozmowni.
Jeśli macie możliwość, uciekajcie od Aviry.
Odpowiedz
#20
No raczej nie ma co wróżyć nic dobrego temu antywirusowi, skoro w sumie nie wiadomo jak z przyszłymi wydaniami, to jest już naprawdę krucho.
Ciekawe z czego to wynika, chyba nie z kosztów, bo przecież jeszcze nie aż tak strasznie dawno temu wychodzili z nowymi wersjami językowymi (jak zwykle pomijając Polskę).
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości