"Czy antywirus musi obciążać komputer?"
#1
Tytuł postu jest w cudzysłowie, ponieważ jest oryginalnym tytułem artykułu na portalu "Komputer w Firmie". Sam tytuł brzmiał dość intrygująco i spodziewałem się znaleźć w nim ciekawe, może jakieś nowe informacje...znalazłem kilka zdumiewających stwierdzeń i przekonałem się, że artykuł jest niechybnie sponsorowany przez Trend Micro. A oto całość tych "kwiatków" (podkreślenia moje)

"Przeciętny komputer wybierany obecnie przez przedsiębiorców wyposażony jest w systemMicrosoft Windows 7 i 4 GB pamięci RAM . Biorąc pod uwagę aktualny wzrost wymagań stosowanego oprogramowania i zabezpieczeń, nawet czteroletni okres eksploatacji zakupionego sprzętu nie jest możliwy bez dodawania pamięci, niekiedy niezbędna jest nawet wymiana komputera.
Na wydajność firmowego sprzętu wpływa również oprogramowanie zabezpieczające, które wykorzystuje coraz więcej zasobów systemowych.

W przypadku przeciętnego komputera stacjonarnego lub laptopa z tradycyjną ochroną pliki sygnatur mogą spowodować, że po trzech latach użytkowania 4 GB pamięci RAM mogą okazać się niewystarczające . Dzięki rozwiązaniom Trend Micro i architekturze Smart Protection Network ilość pamięci będzie wystarczająca nawet pod koniec czwartego roku użytkowania. Rozwiązania Trend Micro umożliwiają ograniczenie kosztów związanych z infekcjami powodowanymi przez złośliwe oprogramowanie, a także przedłużają czas użytkowania komputera nawet o pełny rok . Łączne oszczędności z tytułu zastosowania rozwiązania Trend Micro wynoszą ok. 115 USD rocznie w przeliczeniu na użytkownika.

„Zwykle oprogramowanie zabezpieczające komputery składa się z dwóch części: programu, w tym silników skanujących i z plików sygnatur. Podczas gdy część programowa podlega regułom podobnym do innych programów, pliki sygnatur rosną w szybkim tempie. Obecnie wykrywa się około 2000 nowych zagrożeń co godzinę, a to z kolei wiąże się gwałtownym wzrostem rozmiarów plików sygnatur - skutkiem tego jest wzrost rozmiaru oprogramowania. Zwiększone użycie zasobów systemowych, głównie pamięci RAM, powoduje zaś obniżenie wydajności systemu” – mówi Filip Demianiuk, Regional Technical Manager CEE, Russia & CIS. „Niestety stały wzrost zapotrzebowania na zasoby systemowe oprogramowania i rozwiązań zabezpieczających może skrócić okres eksploatacji komputerów. Dlatego przy wyborze rozwiązania chroniącego firmowy sprzęt warto brać pod uwagę także to, w jakim stopniu obciąża ono komputer” – dodaje Filip Demianiuk.

Program OfficeScan™ jest głównym elementem pakietów zabezpieczeń Trend Micro przeznaczonych dla przedsiębiorstw. Według Indusface Consulting rozwiązanie to wykorzystuje nawet 60% mniej zasobów w czasie pracy w porównaniu z innymi wiodącymi produktami. Ponieważ program OfficeScan korzysta z architektury Smart Protection Network, pliki sygnatur nie są instalowane w punktach końcowych, co umożliwia zwolnienie pamięci dla aplikacji użytkownika.

Z testu porównawczego przeprowadzonego przez AV-Test.org w październiku 2010 roku wynika, że Trend Micro OfficeScan™ zapewnia najbardziej zaawansowaną technologię blokowania zagrożeń u ich źródła – gwarantuje o 23,5% większą skuteczność niż rozwiązanie, które zajęło 2 miejsce. Można mieć więc pewność, że na komputer nie są pobierane żadne pliki, które nie zostały sprawdzone pod kątem ewentualnych zagrożeń. Dzięki temu przepustowość i zasoby urządzenia nie są obciążane przez rozpoznawanie lub uruchamianie złośliwego kodu."

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

W artykule jest również link do strony, gdzie możemy znaleźć więcej szczegółów, ale aby to zrobić trzeba się rejestrować. W każdym razie znajdujemy tam jeszcze i taki fragment
"Zarejestruj się, aby uzyskać dostęp do wyników 3 testów porównawczych
Dowiedz się, w jaki sposób program OfficeScan odniósł zwycięstwo nad rozwiązaniami firmy Symantec i McAfee.
W testach przeprowadzonych przez Indusface, AV-test i NSS labs i udowodnił, że zapewnia:
zwiększenie wydajności o 60%
zmniejszenie kosztów przypadających na użytkownika o ponad 73 €* rocznie
o 55% skuteczniejszą ochronę"

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Że co ? " „Niestety stały wzrost zapotrzebowania na zasoby systemowe oprogramowania i rozwiązań zabezpieczających może skrócić okres eksploatacji komputerów"
Pierwszy raz o tym słyszę...jeżeli to prawda to zaraz odinstaluję NIS-a i zostawię samo GW,żeby nie "wykończyć" komputera Grin
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#3
Nieźle pojechali po bandzie z tym obciążeniem Wink
Przy takim sprzęcie (zakładając, że skoro jest tyle pamięci, to i procesor jakiś niezgorszy) można używać praktycznie każdego pakietu i w firmach nie liczy się to, jak szybko działa komputer na którym pani Ewa pisze dokumenty, ale jak bezpieczne są te dokumenty.
Odpowiedz
#4
Ho, ho , ho , to co ja mam powiedzieć jak mam Comodo? Już ma 2 lata laptop, to jeszcze z 2 i na złom z nim!! Przecież PC-ty są bardziej wytrzymałe, moja córka ma już 6 lat i przy niej pani Ewa z biura to pikuś, a komp chodzi znakomicie, jak na ten okres użytkowania, ma 3GB ramu i Eseta na pokładzie.
Odpowiedz
#5
to ja z 2 giga RAMu powinienem zrezygnować z antywirusowa bo komputer jest za słaby na takie oprogramowanie
Odpowiedz
#6
Szczerze powiedziawszy liczyłem na takie komentarze Smile Nie mam pojęcia skąd te graniczne wymagania...4 giga...a co mają powiedzieć ci, co mają mniej...u nich system wysiada po roku...po dwóch?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#7
Wall = Trend Micro

Mój biedy 3 letni laptop do kosza? powaliło? Z takim zabezpieczeniem co mam to może mi służyć przez kolejne 5 lat bez wysiłku, a na linuksie to pociągnie kolejne 10 lat i nawet nie odczuje tego. Sponsorowane pełną parą, a do tego takie brednie o 4 GB jak ja mam problem z wykorzystaniem 2 GB.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#8
ichito napisał(a):Szczerze powiedziawszy liczyłem na takie komentarze Grin Sam się dziwie, jak w tym kontekście ma się czuć mój laptok z 1 GB RAM tylko?

Mam podobnie Wink, ale daję radę.
Odpowiedz
#9
Wybiórcze dane, program o którym mało kto słyszał, sponsorowanka 100%. A jak Ci antywirus zamula to se Pandę zainstaluj nową i tyle Tongue
Odpowiedz
#10
Wyglada na artykul sponsorowany przez Trend Micro.
ESET NOD32 5 + PC Tools Firewall Plus + Truecrypt
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości