Jaki monitor - wybór z listy
#1
Witam, mianowicie przymierzam się do kupna monitora. Interesują mnie monitory na tej liście -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Monitor musi mieć jak najmniejsze ms.

Czy te wartości kontrastu wystarczają? 1000:1 czy może jednak więcej?
Który jest wart kupna według Was? Zastosowania różniste.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#2
Ma być led,24 cali,ms, coś jeszcze? Czy tylko ta lista wchodzi w gre?
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#3
złącze hdmi, brak głośników, brak tunera.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#4
Ciężka sprawa, ale teraz są LED, bierz 24 cale (docenisz to potem). Nie ma tam IIyama, to bym polecił... jak nie to chyba samsung...
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#5
Mówiszże iiyama dobre są?
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#6
Wg. mnie b. dobre, tylko ja mam zwykłe TN bez LED, ale już są takie Wink
Gwara door-to-door, nic cię nie interesuje jak coś.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#7
a który z tych monitorów polecilibyście?
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#8
lg lub samsung -wybór pod względem problemów z gwarancją.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#9
To wezmę Samsunga. Dwa poprzednie moje monitory to Samsungi więc teraz też będzie. Będę zamawiał przez internet.

Mam jeszcze jedno pytanie - czy SAMSUNG SyncMaster BX2431 ma błyszczący czy matowy ekran?
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#10

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

stawiałbym na błyszczący
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#11
Asusa też są dobrej jakości i cena nie wygórowana, parametry spoko, mam taki.
Odpowiedz
#12
Jednak nie zamówiłem tego Samsunga gdyż znalazłem fajnego LG z matrycą IPS w niewygórowanej cenie 840 zł

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Ten LG niestety ma 8 ms a więc będzie widać smużenie, jednak ma lepsze kolory. Może to jego wybrać? A może tego Samsunga o którym wspominałem wcześniej?
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#13
Zwróć uwagę czy podawany jest czas reakcji grey-to-grey czy inny. Z reguły jak dobrze pamiętam to np 6ms grey-to-grey a np 16 ms w innych kolorach. przykład jeden z wielu:

"Czas reakcji plamki 20 ms (8ms grey-to-grey)"

edit: jak zależy ci na grach to już zamiast ips szukaj S-IPS
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#14
Plati napisał(a):Ten LG niestety ma 8 ms a więc będzie widać smużenie


A ja znalazłem info, że ma mniej:
Cytat: Czas reakcji 6 ms GtG
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#15
Ja bym brał któregoś z BenQ Smile...Acer to bieda a LG to mega-syf tłoczony pod Wrocławiem...
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#16
Eru - to ja już nie wiem, niech mnie ktoś oświeci.None
Meir - BenQ mają 5ms będąc zwykłymi TN-kami.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#17
"Zastosowania różniaste"-więc 5ms nie będzie Ci przeszkadzać...
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#18
Znalazłem jeszcze inny monitor, ma 5ms reakcję matrycy.
Który z tych dwóch monitorów -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

vs

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

mam wybrać? LG 2370V-BF ma ponoć 14 ms reakcji matrycy, ale w zamian żywsze kolory i lepsze kąty, zaś LG IPS236V-PN ma 5ms reakcję matrycy (dobrze) ale znowu kąty kiepskie.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#19
Plati napisał(a):LG 2370V-BF ma ponoć 14 ms reakcji matrycy


A to skąd żeś znowu wziął ? Może i ma ale tak jak podawał bardok że nie jest to GtG tylko co innego Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#20
To w zależności od strony internetowej Eru. Patrz tutaj -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tu piszą że ma 14ms, gorzej niż mój obecny monitorFacepalm
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości