Oprogramowanie zabezpieczajace na netbooka
#1
Witam!
Prosze o porade w sprawie oprogramowania na netbooka, obecnie uzymam ESS 5 beta i do skanowania MBAM,
wcale nie zamula systemu. Ale ostatnio wpadl mi jaki wirus i zablokowalo mi dostep do dysku D Sad ,
a przy kopiowaniu na niego pliki komputer restartowal mi sie, z tej racji potrzebuje lepszego oprogramowania.
Komputer ma 1 gb ramu, procesor intel atom n455 1.66 Ghz i 160 gb dysk(Jest to samsung n210 JB01PL)
Aktualizacje chodza szybko, mam 7 mb/s wiec mozna troche poszalec Lol . Bardzo czesto jestem na portalach spol.
pocztach e-mail i forach, sciagam bardzo duzo zeczy(torrenty, ares, ale z rozsadkiem Wink ).Jakie oprogramowanie wybrac?
(Moge ale wolalbym nie zmieniac obecnego ESS)
I przepraszam, ale nie mam polskich znakow
Odpowiedz
#2
1. Nie ten dział... przeniosłem ale następnym razem pisz w odpowiednim.

2. Hm.. skoro potrzebujesz ochrony z prawdziwego zdarzenia, to przede wszystkim nie używaj antywirusa w wersji beta. Lepiej wersję starszą, ale stabilną i pewną.
Być może dobrym połączeniem byłby np. Avast Free + Immunet Free, oba dosyć lekkie, oba za darmo, a zarazem nie powinny się ze sobą gryź. Co prawda odpada Ci wtedy zapora, ale sumarycznie w połączeniu MBAM na żądanie wykrywalność powinna być bardzo wysoka. Ewentualnie pakiet z HIPSem, np. Comodo, ale to tylko wtedy, gdy dużo komunikatów Ci nie przeszkadza.
Odpowiedz
#3
A cos tak bez avasta?
Mialem juz go kiedys i ponad 4 razy popsul mi komputer
Odpowiedz
#4
Avast 5 i 6 to w ogóle inne programy . Na pewno ci nic nie rozwalą.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#5
Nie mam co do nich pewnosci Winkak samo jak do AVG
Ile ten nowy Avast pochania ramu?
Odpowiedz
#6
net9 napisał(a):Nie mam co do nich pewnosci Winkak samo jak do AVG
Ile ten nowy Avast pochania ramu?

od 5 mb do 15
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#7
Hmm Chyba sié jeszcze nad nim zastanowie Smile
Ale zalozmy ze mam na laptopie ess a na netbooku avasta, jakie programy av byly by bardzo przydatne na kazdego z nich
Odpowiedz
#8
net9 napisał(a):Hmm Chyba sié jeszcze nad nim zastanowie Smile
Ale zalozmy ze mam na laptopie ess a na netbooku avasta, jakie programy av byly by bardzo przydatne na kazdego z nich


Nie rozumiem do końca twojej wypowiedzi. ESS trzeba by było ustawić firewall na tryb interaktywnya do avasta jeśli to free wersja dorzucić lekki firewall(ale to nie jest mus,pod warunkiem że używasz win7). Jak posiadasz system 32x to jest jeszcze kilka możliwości dodania kilku zabezpieczeń.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#9
Chodzilo mi o to ze jesli na jednym mam ess nod 32 a na drugim jak dostane go z naprawy zainslaluje avasta, jakie dodatkowe oprogramowanie bedzie konieczne, jaki firewall skaner czy cos
Odpowiedz
#10
A jaki masz system?
Odpowiedz
#11
windows 7 ultimate
Odpowiedz
#12
net9 napisał(a):Chodzilo mi o to ze jesli na jednym mam ess nod 32 a na drugim jak dostane go z naprawy zainslaluje avasta, jakie dodatkowe oprogramowanie bedzie konieczne, jaki firewall skaner czy cos


dołóż Comodo Frewall z defence a będzie lekko,za darmo ibezpiecznie...
Avast! Internet Security v8.0.1482
Odpowiedz
#13
Ok
Dzieki za pomocGrin
Odpowiedz
#14
net9 napisał(a):Ile ten nowy Avast pochania ramu?

Szczerze to u mnie Avast 6 Pro zużywa 1,6MB ram w wersji free było to ok 3,5MB ram
Teraz właśnie spojrzałem i na tą chwilę jego zużycie wynosi 3,1MB (może jaką aktualkę ciągnie albo coś mieliGrin)


Dodano: 22 cze 2011 23:31

net9 napisał(a):Chodzilo mi o to ze jesli na jednym mam ess nod 32 a na drugim jak dostane go z naprawy zainslaluje avasta, jakie dodatkowe oprogramowanie bedzie konieczne, jaki firewall skaner czy cos

spójrz na mój zestaw w opisie - jest leciutko i "bardzo bezpiecznie" tylko jeśli nie masz licki na Avast to zainstaluj wersję Free ( pewnie nie muszę Cię pouczać ale wspomne tylko że wszystkie programy ściągaj ze strony producenta i nie używaj cracków itp. Wink)
Odpowiedz
#15
No,Wink
Odpowiedz
#16
net9 napisał(a):No,Wink

tylko jak zdecydujesz się na zaporę od Comodo to nie zapomnij jej skonfigurować bo Avast jest dość solidnie ustawiony na domyślnych choć i tam radzę zajrzećWink
tu masz stronkę do konfiguracji Comodo

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

pomijasz tylko dział dotyczący AV , resztę lecisz tak jak w opisie Smile
Odpowiedz
#17
Oo Wielke thx Grin
Odpowiedz
#18
A właśnie, że domyślna konfiguracja jest OK.
Jeśli nie chcesz się przebijać przez tony tekstu z poradnika wyżej to te kilka wskazówek jak najbardziej wystarczają.

Instalacja:
Wybierasz firewalla z ochroną proaktywną (trzecia opcja).
Po instalacji ustaw ochronę proaktywną (PPM na ikonkę w zasobniku>konfiguracja>proactive security).

Firewall:
-ukryj porty opcją pierwszą w przyadku sieci LAN, opcją 3 w przyadku innym Wink,
-w opcjach zachowania zapory zaznacz "utwórz reguły.." w karcie zaawansowane zaptaszkuj wszystko, a w ustawienia ostrzeżeń odznacz "Ten komputer..." jeśli rzeczywiście tak nie jest,


D+:
- ustawienia D+ i zaznacz "utwórz reguły..",
-karta kontrola uruchamiania i traktuj nierozpoznane pliki jako limitowane.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#19
morphiusz napisał(a):Instalacja:Wybierasz firewalla z ochroną proaktywną (trzecia opcja).Po instalacji ustaw ochronę proaktywną (PPM na ikonkę w zasobniku>konfiguracja>proactive securit

przecież jak podczas instalacji wybierze firewall z max ochroną proaktywną ( trzecia opcja ) To po instalacji nic nie musi ustawiać w tej kwestii bo już będzie miał ustawione jako proactive securityTongue
Odpowiedz
#20
lukasamd napisał(a):2. Hm.. skoro potrzebujesz ochrony z prawdziwego zdarzenia, to przede wszystkim nie używaj antywirusa w wersji beta. Lepiej wersję starszą, ale stabilną i pewną.

Ciekawa teoria...tyle razy używałem progsów w wersji beta i było git.
@Net 9...daj sobie spokój z Avastem z zapką od Comodo...zostaw tego ESS 5 i dorzuć SS Free...
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości