Wydano SP2 do produktów aviry
#1
Nie wiem czy było ale zamieszczam:
Avira SP2 dostarcza lepsze mechanizmy wykrywania rootkitów i ulepszone narzędzia czyszczące zainfekowane pliki. Osoby, które interesuje działanie ich antywirusa, z pewnością ucieszą się z dużo lepszej dokumentacji i nowego, bardzo szczegółowego systemu logowania aktywności skanera antywirusowego.

Ponadto do Service Pack 2 dla produktów niemieckiej firmy dołączony został pasek wyszukiwania dla przeglądarek firmowany przez Ask.com. Instalacja paska jest na szczęście opcjonalna. Pasek nie jest bezpośrednio związany z zabezpieczającymi działaniami produktów z rodziny AntiVir, ale znajduje się na nim przydatny indykator, informujący o aktualności danych komponentu WebGuard, czyli tarczy sieciowej. W SP2 Aviry znajduje się również zaktualizowana lista niebezpiecznych stron ze szczegółowymi informacjami na ich temat. Użytkownik może dowiedzieć się jakiego typu zagrożenie stwarza strona i dlaczego została zablokowana. Pasek integruje się z Internet Explorerem i Firefoksem, ze względu na politykę firmy nie będzie dostępny dla Chrome. Na swoim forum wsparcia firma Avira umieściła również listę znanych błędów i sposoby ich obejścia.

Uaktualnienie jest dostarczane z każdą nowo kupioną wersją produktów firmy Avira, a obecni użytkownicy w Niemczech i Stanach Zjednoczonych już ją otrzymali za pośrednictwem mechanizmu aktualizacji. Użytkownicy w innych krajach otrzymają aktualizację na początku sierpnia.
Tylko ten pierd.... ASK
source DP
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#2
Zdążyli nawet wydać testowy hotfix do tego SP2.
Dzisiaj dostałem taką wiadomość:
Cytat:
Dear Avira Beta tester,



Glad to announce that we are going to test a hotfix for the On-Demand scan, starting TODAY!



All you have to do to get this hotfix is to install the Beta license you maybe already own.

As soon as you start the Update you will get a new “avreg.dll” with the version 10.3.0.9



This hotfix is for:

· Avira AntiVir Professional

· Avira AntiVir Premium

· Avira Premium Security Suite



The hotfix for the on-demand scan solves the following problem:



· During a full system-scan the on-demand scanner crashes with an unknown software exception.

· Please pay special attention to the On-Demand scanner during testing.



Please choose your preferred product version on our homepage, download it, install the license attached or use the installation packages on our Userland QA website for a clean install:



Server url:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Facepalm
Odpowiedz
#3
żenada
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#4
....pierwsze słysze o SP do antywirusów...XD mógłbym to looknąc na drugim lapku ask zawsze można odinstalować..., a by było chociaż trochę na temat; ta "nowość" rzeczywiście jakoś wpływa na wykrywanie wirusów?
Odpowiedz
#5
Zaskoczę Cię.
SUSE linux Enterprise też dostaje service packi.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wracając do Aviry (jednocześnie unikając wyrzucenia postu do kosza Smile). Niech się Avira ogarnie, bo będzie ciężko jej wrócić z Antivirem 12, czy 13.

Eh, pamiętam pierwsze spotkanie z Avirą. Miałem wtedy Avasta (starszego niż 4.8), a Avira 8 była dla mnie totalnym szokiem. Co wykryła, na pewno było wirusem, a czego nie wykryła, to było czyste.
Odpowiedz
#6
Jedne firmy schodzą na "psy" , inne stają się mocniejsze, lepsze, tak to jest w świecie programów av i nie tylko, konkurencja i postęp robi swoje.
Odpowiedz
#7
polak900 napisał(a):Pasek integruje się z Internet Explorerem i Firefoksem, ze względu na politykę firmy nie będzie dostępny dla Chrome.


Czyżby się boczyła na google?
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#8
Jeśli chodzi o ask toolbara to Comodo nawróciło się ostro w drugą stronę.
Tak jak kiedyś Ask był dodawany z CISem (jako opcjonalne rozwiązanie), tak teraz został usunięty z TVL (Trusted Vendor List) jako zaufany wydawca oprogramowania i jego aplikacje nie są dłużej honorowane.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



I bardzo dobrze Wink.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#9
Avira, czyli dno i wodorosty. Od roku/dwóch nie wydali nowej wersji. Ciekawe kiedy się doczekamy 11? AVG pracuje nad 2012, Avast! nad 7, a Comodo nad 6...
Odpowiedz
#10
morphiusz napisał(a):Tak jak kiedyś Ask był dodawany z CISem (jako opcjonalne rozwiązanie), tak teraz został usunięty z TVL (Trusted Vendor List) jako zaufany wydawca oprogramowania i jego aplikacje nie są dłużej honorowane.


I bardzo dobrze, widać, że głosy użytkowników nie puszczają między uszy.
A Avira... no cóż... byłdobry antywirus, tyle mogę powiedzieć.
Odpowiedz
#11
Nadal jest dobrym. Wykrywalność wciąż jest dobra, tyle że brak nowej wersji skazuję ją na zagładę.
Odpowiedz
#12
zrobili bardzo źle integrując swój produkt z tymi dodatkami
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#13
Najważniejsze żeby trzymaliwysoki poziom detekcji. Na resztę można przymknąć oko.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#14
Mam nadzieję że zdążą z nową wersją na euro 2012 Grin
Odpowiedz
#15
Avira jeszcze teraz ma jako taką pozycje na rynku, ale jak szybko nie wypuszczą nowej wersji (najlepiej z lokalizacjami i bez reklam) to cienko to wygląda. Jest teraz tyle alternatywnych darmowych rozwiązań, że nikt nie będzie płakał...
Odpowiedz
#16
W Avirze już od jakiegoś czasu nie ma reklam.
Odpowiedz
#17
Zrezygnowali z tego?
Nie używałem już od dawna.
Odpowiedz
#18
bardok206 napisał(a):Najważniejsze żeby trzymali wysoki poziom detekcji. Na resztę można przymknąć oko.

No własnie, nie zapominajmy co jest najwazniejsze w av....

A ten ask jest proponowany tylko podczas instalacji wersji free ? Czy nawet jak kupisz wersje premium to i tak sugeruja instalacje tego szajsu ?
Odpowiedz
#19
W płatnych tego nie ma.
Odpowiedz
#20
Avira nie wydała Ask na Chrome bo Chrome jest opcjonalnie dodawane przy instalacji Avasta. Może to pokrętnie napisałem, ale taka jest polityka Aviry.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości