Programy, których Comodo nie ma na białej liście.
#21
niepodpisanedodaja do WH jak zglosisz wiec nie ma problemu.
Odpowiedz
#22
Opera Mobile Emulator
http://www.opera.com/developer/tools/mobile/
Odpowiedz
#23
Driver Easy
Easeware Technology Limited
http://www.drivereasy.com/
Odpowiedz
#24
Easeware Technology Limitedw jakiś sposób narusza kryteria Zaufanego Dostawcy Comodo i nie może zostać dodany do Trusted Vendor List.
Odpowiedz
#25
Ponawiam info o Screenpresso - powinni zrobić coś takiego jak mają w Firefoxie czy Operze tzn. szybkie reakcje na aktualizacje, bo póki co Comodo nie daje żyć ani przy jego aktualizacji, ani uruchomieniu zaraz po nim.
http://www.screenpresso.com/


Origin (zarówno Defense jak i zapora się pytają):
http://www.origin.com/pl/about
Odpowiedz
#26
Szkoda, że producenci nie podpisują aplikacji, nie było by problemu Wink
BTW Origin podpisany jest przez EA i u mnie instalator idzie bez zająknięcia, nie wiem jak u Ciebie.
Odpowiedz
#27
Sorry za OT ale @Lukas w co grasz, ze korzystasz z Origin? Grin
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#28
jest może jakaś lista programów które comodo ma na białej liście? Chciałbym je sobie przejżeć
Odpowiedz
#29
LOL nie ma czegoś takiego.
Możesz przejrzeć zaufanych wystawców oprogramowania w Defense+>Zasady bezpieczeństwa komputera>Zaufani dostawcy oprogramowania.
Odpowiedz
#30
czyli metodą; po sznurku do kłębka? czy jak to tam...
Odpowiedz
#31
TFC - Temp File Cleaner by OldTimer - Czyściciel plików tymczasowych programu OTL
http://oldtimer.geekstogo.com/TFC.exe
Nie wiem czy ten link prowadzi do strony autora programu
Brak podpisu cyfrowego
Odpowiedz
#32
Kitty
http://kitty.9bis.com/

Z tego co wiem, to niepodpisany.
Odpowiedz
#33
lukasamd napisał(a):Kitty
http://kitty.9bis.com/

Z tego co wiem, to niepodpisany.


Załatwione, już powinien być zaufany, bądź w najbliższym czasie.
Odpowiedz
#34
Arma 2 FREE
http://www.arma2.com/home_en.html
Odpowiedz
#35
AQQ 2.4.0 Build 30
http://www.aqq.eu/
Odpowiedz
#36
Alien Arena 2011
http://red.planetarena.org/
Odpowiedz
#37
Używałem CIS w moim małym biurze rachunkowym dopóki nie pojawiły się problemy. Podstawowy program księgowy został zablokowany. Zewnętrzny informatyk, który nas serwisuje polecił odinstalować produkt Comodo i zainstalować płatny Avast Antivirus. Wyjaśnienie było takie: ponieważ router pełni rolę firewalla, nie potrzeba tego dublować. Avast nie powoduje żadnych konfliktów, a wiedzę mają z praktyki, bo sami go używają i jest OK.Cool

Program księgowy : FAKT
Strona : http://fakt.com.pl/
Download najnowszej wersji : http://fakt.com.pl/pub/instaluj.exe

Niestety nie wiem czy ma podpis cyfrowy. Z tego co się orientuję - FAKT jest w powszechnym użyciu w wielu firmach w Polsce. Mają bardzo dobry serwis, w którym można uzyskać wszystkie informacje. Ale tego problemu nie rozwiązali. Pamiętam, że ich pomoc telefoniczna też próbowała ustawić coś w Comodo i poległa. "Jest tyle tych programów, że nie możemy gwarantować kompatybilności" - coś takiego usłyszałem na koniec.

Byłbym wdzięczny za pomoc - gdzie tkwi problem?
Podwójne dno polega na tym, że ukrywa trzecie i czwarte...
Odpowiedz
#38
Nieznany program ma ograniczane prawa coby nie nabrudził w systemie gdyby okazało się, że to jakiś złośliwy plik.
Za tę restrykcję odpowiada moduł Defense +. Wystarczyło dodać katalog programu do zaufanych plików w tejże sekcji. (lub bezpośrednio z poziomu alertu gdy taki się pojawił).

// http://forums.comodo.com/news-announcem ... #msg605509

Od teraz aplikacja powinna być traktowana jako bezpieczna.
Odpowiedz
#39
morphiusz- Serdecznie dziękuję za pomoc i wyjaśnienia. Niestety nie mogę Ci jeszcze przyznać punktu, bo jestem nowym użytkownikiem, ale będę pamiętał o tej zaległości. Smile

Zastanawiam się teraz - w ten sposób obaj pomogliśmy producentowi programu FAKT, który jest płatny. Powinni chyba sami o to zadbać? Przecież Comodo to znana marka zwłaszcza, że ich pakiet jest dostępny za darmo dla firm. Niejako po godzinach pracy, kosztem naszego czasu udoskonaliliśmy możliwości FAKT-a - na wszystkich komputerach w Polsce z zainstalowanym CIS będzie teraz widoczny jako bezpieczna aplikacja. Fajna sprawa. Cieszę się, że znalazłem to Forum. Pewnie większość księgowych instalujących CIS z FAKTEM nawet nie ma pojęcia, że uratowaliśmy im kawałek życia poświęcony na frustrujące problemy.

Pozdrawiam, ukłony.
Podwójne dno polega na tym, że ukrywa trzecie i czwarte...
Odpowiedz
#40
Fajnie, że forum pomogło...ale problem programów znanych lub nie dla aplikacji zabezpieczających to temat chyba tak stary, jak zabezpieczenia na komputery Smile Od zawsze przecież był problem wykrywania podejrzanego działania w systemie, blokowania go i ewentualnego usuwania. Niestety tak jest, że programów użytkowych...nie tylko dla firm przecież...jest nie wiem ile razy więcej i trudno nawet ocenić ile dziennie powstaje nowych lub modyfikacji starych. Mechanizmy uznawania czegoś za zaufane czy nie też są różne w zależności od rodzaju programu zabezpieczającego czy mechanizmu producenta/autora w nim zastosowanego...inaczej jest w klasycznych HIPSach, inaczej "ufa" zapora, inaczej program bazujący na restrykcjach, a jeszcze inaczej program AV.
W związku z tym i w związku ze zwyczajnym brakiem możliwości aktualizowania na bieżąco zaufania wobec programów użytkowych błędy czy może lepiej FP były, są i będą chyba zawsze.
A teraz popatrzmy na to ze strony producenta jakiegoś programu do księgowości, albo choćby tak czegoś zwykłego, jak przeglądarka graficzna, program do obróbki obrazków, muzyki czy co tam chcemy...co ma ich przekonać albo zmusić do sprawdzania kompatybilności z istniejącym oprogramowaniem zabezpieczającym...pal diabli AV czy pakiety, bo są najpopularniejsze...ale jako ktoś ma sprawdzać zaporę czy HIPS/bloker/monitor i to takie jeszcze np. które nie mają już wsparcia a są w użyciu?...to komu ma wysłać info, żeby dodać program do listy programów zaufanych? Jak miałby to zrobić?...obligatoryjnie czy dobrowolnie...ile miałby programów testować, żeby sprawdzić czy jego własny jest podejrzany czy może nie?...czy byłoby to obowiązkowe i czy byłaby lista programów, które trzeba sprawdzić?...no i kto miałby to zrobić fizycznie...jakiś atestowany, wynajęty "tester? Smile
Wiem, że trochę sprowadziłem to do absurdu...ale czasem trzeba to zrobić, żeby pokazać że nie da się wprowadzić pewnych rozwiązań, bo staną się bytem samym w sobie...zupełnie bezcelowym Wink
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości