Wybór pakietu Internet Security
#1
Witam ponownieSmile

W najbliższym czasie zamierzam zakupić jakiś dobry pakiet Internet Security. Zastanawiam się nad NIS oraz KIS. Który według Was jest lepszy/lżejszy, i dlaczego? Słyszałem, że NIS jest bardziej zoptymalizowany niż KIS, tj.lżejszy dla systemu przy b.dobrej wykrywalności.

*na komputerze loguje się do banków (przelewy etc..)
*czasami wchodzę na nieznajome strony


Konfiguracja komputera:

*Windows XP SP3 HP
*AMD Athlon x2 6000+
*2GB RAM
*GeForce 9600GT
Odpowiedz
#2
Witaj!
No więc jeśli korzystasz z konta bankowego i wchodzisz na nieznane strony, bardziej poleciłbym KIS-a. Dlaczego? Ma Sandboxa (zwirtualizowane środowisko), w którym możesz uruchomić między innymi przeglądarkę internetową i bez obaw korzystać z internetu. Ma też wirtualną klawiaturę, więc możesz jej używać podczas wpisywaniu haseł i loginów, dzięki czemu keyloggery (jeśli będą w komputerze) nie zarejestrują tego.
Odpowiedz
#3
@kamil10506

"Bezpieczne surfowanie" Kasperskiego nie działa w Operze (a może?). Wirtualną klawiaturę można sobie zainstalować w postaci rozszerzenia do przeglądarki. Na nieznane strony wchodzę czasami (troszeczkę się źle wyraziłem).

Zależy mi na "lekkości" pakietu przy wysokiej wykrywalności. Komputer mam w w zasadzie "czysty". Ostatniego wirusa w systemie widziałem przeszło rok temu. Co tydzień skanuje komputer, i nic nie wykrywa.
Odpowiedz
#4
Jeśli chcesz lekko i w miarę bezpiecznie polecam Avasta do tego skan MBAM od czasu do czasu.
Gdybyś już miał wchodzić na stronę banku zawsze możesz skorzystać z

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

tzn.przeglądarka w izolowanym środowisku.
teraz dodatkowo jest promo na Avasta IS za free chyba do kwietnia..
Avast! Internet Security v8.0.1482
Odpowiedz
#5
@Piotrekx44

Taniej kupie NIS 2011 na Allegro niż AIS.
Odpowiedz
#6
Kaspersky w wersji 2012 jest dosyć lekki. Na pewmo cięższy od NISa, ale po pełnym skanie i dwóch dniach roboty, KIS staje się lekki. A co do Opery, przecież nie musisz jej uruchamiać w bezpiecznym surfowaniu, tylko normalnie w sandboxie. (Safe Run) To na to samo wychodzi.
A NIS jest też niezłym, ale ma o wiele mniej funkcji. Sandboxa w nim nie ma.
Odpowiedz
#7
promo na lickę do kwietnia 2012:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Avast! Internet Security v8.0.1482
Odpowiedz
#8
do tego wykrywalnosc slaba a sonar moze czasem zawiesc.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#9
Po przetestowaniu obu programów wybrałem KIS 2012. Mieliście racje odnośnie tej wersji, tj. o wiele mniej obciąża komputer.

Mój zestaw:

Kaspersky Internet Security 2012 + Malwarebytes Anti-Malware* + Emsisoft Anti-Malware* + WOT

*skaner na żądanie

Mam jeszcze kilka pytań

1. Logując się do banku używać zawsze "piaskownicy" ?

2. Ostatnio gdzieś czytałem, że KIS może nie skanować połączeń szyfrowanych w Operze. Niby trzeba dodawać ręcznie jakiś certyfikat Kasperskiego. Czy to prawda?

3. Jeżeli uruchomimy "piaskownicę" z poziomu KIS''a (nie PPM na program), to "cały system" będzie w piaskownicy?
Odpowiedz
#10
1. Warto.
2. Nie mam pojęcia.
3. Nie, tylko uruchomiona aplikacja. To okno pulpitu pojawiające się po włączeniu odpowiedniej opcji to tylko taki gadżet, ułatwiający pracę.
Odpowiedz
#11
Scythee napisał(a):2. Ostatnio gdzieś czytałem, że KIS może nie skanować połączeń szyfrowanych w Operze. Niby trzeba dodawać ręcznie jakiś certyfikat Kasperskiego. Czy to prawda?


Jednak miałem rację. Kaspersky nie skanuje połączeń szyfrowanych w Operze. Trzeba ręcznie dodać jego certyfikat. Źródło:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#12
sory że się wcinam po fakcie, ale dlaczego pakiet?
Jeśli ktoś się loguje do banku to nawiązuje połączenie i samo to to jest słaby punkt.
Polecam przemyśleć zestaw redaktora @Eru (DefenseWall + SpyShelter Premium | Avast! 6 Free Antivirus). W przypadku logowania do banku można jeszcze rozważyć Privatefirewall z opcją menadżera (trudne słowo) haseł

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#13
Avast gości tylko na lapie - na PC jest DW + SS Premium ponieważ AV nie potrzebuję bo jest DW a lap ma Windę x64 więc DW odpada Wink
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#14
Ja tam nawet bym wzial cos za darmo:
Panda Cloud Free/Avast Free + Private Firewall/PCTools Firewall+KeyScrambler Personal (do Fireroxa i IE) + SpyShelter Personal Free.
Odpowiedz
#15
Aleś @Eru zamotał. Kumam, że na windzie 7 x64 nie masz DW - no i dobrze
kamil10506 napisał(a):Ja tam nawet bym wzial cos za darmo:
Panda Cloud Free/Avast Free + Private Firewall/PCTools Firewall+KeyScrambler Personal (do Fireroxa i IE) + SpyShelter Personal Free.

@kamil10506 - jak KeyScrambler - to po co SpyShelter
Moje zdanie: DW+Private Firewall (z menedżerem haseł)+Hitman albo MalwareBytes (oba tak raz na tydzień)+SpyShelter
a jak by kogo drażniło że DW trzyma jakiś syf w ryzach bez likwidacji to G Data CloudSecurity.
Płatne w tym zestawie: DW i Hitman.
Odpowiedz
#16
Bo przede wszystkim KeyScrambler chroni przed KEYloggerami, a SpyShelter jeszcze przed innym swinstwem. A jesli sie ustawi najwyzszy poziom ochrony, to jesg niezlym HIPS-em. Poza tym nie wiadomo, czy autor uzywa Fx lub IE.
Odpowiedz
#17
Wiadomo, że autor używa Opery Tongue
SS Free + Avast + sam FW np Comodo z wyłączonym D+, PF (nie jestem pewny czy w PF da się wyłączyć hipsa)
Przeglądarkę możesz uruchamiać w trybie restrykcji SS Free Wink
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#18
@asg...KesyScrambler to przecież tylko szyfrowanie w locie znaków z klawiatury...to nie wyczerpuje różnorodności loggerów i do tego celu właśnie może się przydać SS...na poziomie ochrony "pytaj użytkownika" może stać się bardzo czułym monitorem zachowania/modułem ochrony proaktywnej w systemie (HIPSem jak kto woli). Doleję oliwy do ognia i powiem tak...bezpłatnie to OA Free (dobra zapora, świetny HIPS, osłona anty-keylogger, tryb RunSafer dla wybranych aplikacji) i do tego Avast Free...na żądanie MBAM i/lub Emsisoft Emergency Kit.
W PrivateFW można wyłączyć monitorowanie aplikacji w ustawieniach programu, ale również można w panelu zapory suwakiem obniżyć poziom ochrony/czułości. Monitor w PFW to właściwie bloker behawioralny, bo to przecież kiedyś samodzielny DSA...a na lapku u mnie chodzi jeszcze z Mamutu (też bloker) i nie odczuwam, że się gryzą...każdy z nich ma inaczej ustawione możliwości konfiguracyjne, inne trochę mechanizmy reagowania...jest OK.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#19
asg napisał(a):@kamil10506 - jak KeyScrambler - to po co SpyShelter

W końcu sam się zamotałem. Odwrotnie; po co KeyScrambler jak jest SpyShelter?
Odpowiedz
#20
Asg, bo to zawsze dodatkowe zabezpieczenie w czasie rzeczywistym. Ale i tak nie bedzie uzywane, bo autor uzywa Opery.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości