Windows x64 a zmiana na x86
#1
Mam do Was takie pytanie. Mam Lapka z i5 z win 7 x64 i mam zamiar wgrać win7 x86 zamiast x64, myślicie że jest sens i czy ten system bez problemu będzie śmigał na tym lapku? :/
Odpowiedz
#2
No raczej powinien śmigać trochę wydajniej x86 od x64 dlatego, że potrzebuje mniej zasobów- lecz nie widzę sensu zmieniać x64 na x86...
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#3
Eru napisał(a):No raczej powinien śmigać trochę wydajniej x86 od x64 dlatego, że potrzebuje mniej zasobów- lecz nie widzę sensu zmieniać x64 na x86...


nono ale nie wszystko dobrze śmiga pod x64 np. ochrona KIS , spyshelter free , zemana antilogger itp
a win 7 x86 będzie czytał mi 4gb ram czy stracę jeden?
Odpowiedz
#4
slawsi5 napisał(a):Mam do Was takie pytanie. Mam Lapka z i5 z win 7 x64 i mam zamiar wgrać win7 x86 zamiast x64, myślicie że jest sens i czy ten system bez problemu będzie śmigał na tym lapku? :/

A ile masz RAM?
Odpowiedz
#5
Eugeniusz napisał(a):A ile masz RAM?


właśnie 4 gb i boję się że stracę jeden:/
Odpowiedz
#6
Będzie ci czytał coś koło 3,5 GB (mi np czyta 3,62 GB z 4)
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#7
a mi 2,99 Gb Win7 HP a Ty Eru jaką wersję masz??
Avast! Internet Security v8.0.1482
Odpowiedz
#8
slawsi5 napisał(a):Mam do Was takie pytanie. Mam Lapka z i5 z win 7 x64 i mam zamiar wgrać win7 x86 zamiast x64, myślicie że jest sens i czy ten system bez problemu będzie śmigał na tym lapku? :/


Moim zdaniem taka zmiana nie ma sensu. Procesor jest 64-bitowy, nieco programów natywnie działających jako x64 również już jest.
Działać oczywiście będzie działać, nawet klucz z naklejki będzie bezproblemowo pasować, ale to jak pchanie się w przeszłość, niepotrzebne.
Odpowiedz
#9
właśnie obecnie mam win 7 Home Premium x64 i czyta normalnie 4 gb ram
kolega ma win 7 Home Premium x86 i czyta mu chyba 3 gb z 4...None2
Odpowiedz
#10
slawsi5 napisał(a):właśnie obecnie mam win 7 Home Premium x64 i czyta normalnie 4 gb ram
kolega ma win 7 Home Premium x86 i czyta mu chyba 3 gb z 4...None2

Widzisz, a ile stracisz to nie wiadomo - różnie u każdego. Zadam pytanie po co? Ja np. miałem powód by wywalić win7 x64 na rzecz xp - stare gry, bo w takie gram. Czy odczujesz różnice? W normalnym użytkowaniu raczej trudno będzie, tylko szkoda będzie marnowanego ramu, oczywiście jak umiesz go wykorzystać.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#11
lukasamd napisał(a):Moim zdaniem taka zmiana nie ma sensu. Procesor jest 64-bitowy, nieco programów natywnie działających jako x64 również już jest.
Działać oczywiście będzie działać, nawet klucz z naklejki będzie bezproblemowo pasować, ale to jak pchanie się w przeszłość, niepotrzebne.


ale mam samsunga a tam fabrycznie masa sysfu od producenta...
Odpowiedz
#12
slawsi5 napisał(a):ale mam samsunga a tam fabrycznie masa sysfu od producenta...


To wrzuć na nowo czystego x64.
Odpowiedz
#13
slawsi5 napisał(a):ale mam samsunga a tam fabrycznie masa sysfu od producenta...

Załatwić płytkę z czystym win7 x64 i zainstalować od nowa? To jest jak dla mnie pierwsza rzecz jaką powinno się zrobić po kupnie nowego laptopa - format, walka z tymi śmieciami to ciężka bitwa.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#14
Można też skryptem załatwić ten cały crapware. Jest aplikacja Decrapifier, która usuwa tego typu oprogramowanie. Dostępna jest też baza informacji o wybranym do usunięcia programie. Program po angielsku.

Ale i tak format to lepsze rozwiązanie.
Odpowiedz
#15
buri napisał(a):Załatwić płytkę z czystym win7 x64 i zainstalować od nowa? To jest jak dla mnie pierwsza rzecz jaką powinno się zrobić po kupnie nowego laptopa - format, walka z tymi śmieciami to ciężka bitwa.


ni mam skąd załatwić oryginalna wersję a torrenty odpadają - oryginalną posiadam tylko x86 no i tę od samsungaTongue
Odpowiedz
#16
Ja bym brał stąd angielską jak Ci nie przeszkadza

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- to co zapodał @Ktostam. Dla mnie nie było różnicy w korzystaniu, a jak będzie Ci się nudzić to i z PL sobie zrobisz Wink
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#17
Eee tam, można znaleźć czyste obrazy, pochodzące z MSDN czy Technet. Czy takie coś jest legalne, nie mam pojęciaQuestion .
Odpowiedz
#18
Eugeniusz napisał(a):Eee tam, można znaleźć czyste obrazy, pochodzące z MSDN czy Technet. Czy takie coś jest legalne, nie mam pojęciaQuestion .
Masz oryginalny klucz - powinno wystarczyć, a kto Ci w tym kraju to sprawdzi z czego instalowałeś ten windows .
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#19
no tak ale wolę wersję PL bo do ENG muszę dociągać spolszczenie a wolałbym mieć od razu PLWink
Odpowiedz
#20

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie wiem, czy Home Premium będzie działŁO.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości