pomoc w wyborze zabezpieczeń
#1
Witam.Jakiezestaw zabezpieczeń byście mi doradzili na widowsa xp przy kompie 2 gb ram ,proc intel celeron 2.93 ghz?Koniecznie musi się tu znaleźć:

-dobra zapora ze szczelną kontrolą tego co się łączy z internetem

-szczelny Hips z jak najmniejszą ilością komunikatów.

-sandbox do testów(sanboxie nadaje się idealnie)


Próbowałem OA free ale przez niego dziwne rzeczy się działy,Pc tools zbyt wiele robił bez mojej decyzji,Geeswall po ostatniej wtopie w testach jest na czarnej liście,a do commodo nie mam zaufania.Zależy mi na skuteczności przy dużej lekkości.Co mi doradzicie?
Odpowiedz
#2
To ma byc sama zapora?
Odpowiedz
#3
Jkkos napisał(a):Pc tools zbyt wiele robił bez mojej decyzji

a
Jkkos napisał(a):szczelny Hips z jak najmniejszą ilością komunikatów.

Może to z tego wynika Suspicious
Odpowiedz
#4
Comodo spełnia wszystkie 3 warunki. Jakie masz zastrzeżenia do tego softu odnośnie"zaufania" ?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#5
Panda Cloud Free + Outpost + Sandboxie - to moja propozycja, ale nie wiemy czy chcesz zestaw za free, czy mogą to być płatne aplikacje?
Odpowiedz
#6
Eugeniusz chodzi mi o to że Pc tools blokował podejrzane akcje bez mojej zgody.A jeśli chodzi o małą ilosć komunikatów to chodiz mi o to żeby miał coś w stylu białej listy np nie pytał się o bezpieczne aplikacje takie jak firefox.Jeśli chodzi o commodo to z tego co słyszałem zbyt wiele wysyłą na serwer.Sad .
Odpowiedz
#7
Eee tam sciema. Bierz Comodo. Ma wszystko, czego potrzebujesz. Ale wolalbys Comodo Firewall, czy Internet Security
Odpowiedz
#8
W sumie, to DefenseWall Personal Firewall też spokojnie by się u Ciebie sprawdził.
Odpowiedz
#9
ktostamnajlepiej żeby było za free.DW fajny bo cichy ale płatny None
Odpowiedz
#10
No to wez Pande Cloud Free (nie pyta w ogole) + Comodo Firewall. Dasz wszystkie zaufane programy do bialej listy i gitara.
Odpowiedz
#11
A co myslicie o Spy shelter?Ta funkcja z nakładaniem ograniczeń na aplikacje jest szczelna?
Odpowiedz
#12
Wiesz możesz napisać maila do I. Rabinovicha i poprosić o zniżkę Wink, jak ja kupowałem DWPF to dał mi 30% rabatu, więc wcale tak drogo nie wyszło, no ale skoro ma być za free, to może: Panda Cloud Free + Comodo Firewall i Defense+ lub Outpost Free oraz Sandboxie lub BufferZone Pro?
Odpowiedz
#13
Wysyłają nieznane exeki do analizy w chmurze, wowCool

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#14
Masakra Smile
A po co Sandboxie, skoro jest Comodo?
Odpowiedz
#15
Bo piasek Comodo, to nie to samo co Sandboxie. SBIE jest bardziej elastyczny - pozwala wykonać pełną instalację aplikacji w piaskownicy i po jej opróżnieniu nie ma śladu po instalacji, sandbox Comodo nie oferuje takiej funkcjonalności, albo mi nie udało się jej odnaleźć. Jeżeli się mylę, to niech Morphiusz, ajko spec od Comodo, mnie poprawi.
Odpowiedz
#16
Nie no fakt, ale piasek Comodo chyba wystarczy. Oczywiscie zalezy to od uzytkownika.
Odpowiedz
#17
Własnie sandboxie najbardziej mi odpowiada ze względu na dużą ilość funkci.Brakuje tylko snapshotów jak w buffer zone pro ale i tak jest bardzo dobrze.Piasek commodo byłby ok gdyby nie to automatyczne czysczenie.


Dodano: 09 sie 2011 16:21

myślę że przetestuje commmodo tylko co by było lepsze commodo fw +av czy cis
Odpowiedz
#18
Ktostam, oczywiście, Comodo oferuje taką samą piaskownicę jak Sandboxie via PPM:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Co do fw+jakiś av czy CIS to już Twoje upodobania.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#19
Nie chodzi mi o uruchamianie z prawokliku tylko o to żeby w piaskownicy można było trzymać dane przez jakiś czas a nie żeby automatycznie znikały.
Odpowiedz
#20
To już niech Morphiusz odpowie.
A jesli chodzi i drugie pytanie: wybierz CIS, czyli Comodi Internet Security.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości