PCLinuxOS - Główny temat
#1
A co z Linuxem? Masz coś (Fedora 14), czy znów szukasz czegoś? Chciałem instalnąć PCLinuxOS LXDE, ale coś jak pasek postępu się zapełnił, to distro tak jak by się nie instalowało dalej, instalka była z pendriva, bo CD-ROM jest uszkodzony, z rana dzisiaj był openSuse 11.4 ( lepszy niż Ubuntu), ale trza było repo Nvidii dołożyć, Google Chrome także, coś mi się kaszaniło, nie wiem czemu, bo wcześniej jak je miałem było ok, może jakaś podpowiedź, co jeszcze jest w miarę stabilne i dobre, wiem , że Fedora, Mandriva, coś jeszcze, bo nie wiem, to jeszcze pomyślę i zmienię, Gieniu zarzuć propozycją, bo jesteś obcykany w tych zestawach, nie chcę nić z GNOME 3, może być ewentualnie KDE, bo wiem, że jest szybsze bodajże od GNOME.

Edit: Instalki powyżej 4GB nie wchodzą w grę, bo nie mam takiego pendrive, by weszły, tylko do 4GB.
Odpowiedz
#2
Wróciłem do PCLOS-a bo w Fedorze jest Firefox 5.0 a w PCLOSIE 5.0.1 Grin Hmm gdzieś mówiłem że dla mnie liczy się tylko PCLOS (łatwy, rolling-release, szybki, ładne i stabilne KDE) i Fedora (nowoczesna, bezpieczna, yum do zarządzania pakietami, GNOME 3).
Hmm hmm Pardus Linux jest z KDE. Instalowany z DVD, ale nie bój się, bo rozmiar to nieco ponad 1GB Tongue.
Nie sprawdzałem go, ale z tego co słyszałem ma bardzo ładne KDE, w ogóle bardzo przyjemne dystro tylko trochę egzotyk w Polsce. Bardzo łatwy, szybki, KDE 4.6.5, ogólnie porządne tureckie Tongue distro.
Odpowiedz
#3
Dobra, to teraz pytanie poważne, zamiast "oklepanego" Ubuntu, wybrałbyś tak na stałę jedno distro na cały dysk - Fedorę czy PCLinuxOS? Podpowiedz, a się zdecyduję i zainstaluję na dłużej, jak pisałem lxde PCLinxOS nie chciał wejść, masz linka gdzieś do wersji z KDE, bo GNOME też z lekka mi się "przeżarło", dzięki z góry.

Edit: znalazłem PCLinuxOS z KDE, jest na distrowatch.com, pobieram, jak zapodam go na unetbootin, to da radę uruchomić z pena i zainstalować, nigdy go nie instalowałem z pendriva.
Odpowiedz
#4
andrzej76 napisał(a):Dobra, to teraz pytanie poważne, zamiast "oklepanego" Ubuntu, wybrałbyś tak na stałę jedno distro na cały dysk - Fedorę czy PCLinuxOS? Podpowiedz, a się zdecyduję i zainstaluję na dłużej, jak pisałem lxde PCLinxOS nie chciał wejść, masz linka gdzieś do wersji z KDE, bo GNOME też z lekka mi się "przeżarło", dzięki z góry.

Heh, gdybym był w takiej sytuacji (powiedzmy dobry sprzęt, że wirtualizację da radę zrobić by coś w Windows zrobić), z pewnością wybrałbym PCLOS''a.
Dlaczego?
Bo każde wydanie Fedory to ledwie 13 miesięcy wsparcia, nieco ponad rok Smile, wtedy sprawa jest odrobinę inna
andrzej76 napisał(a):Edit: znalazłem PCLinuxOS z KDE, jest na distrowatch.com, pobieram, jak zapodam go na unetbootin, to da radę uruchomić z pena i zainstalować, nigdy go nie instalowałem z pendriva.

Hmm sprawa jest prosta.
Wtykasz pendrive, formatujesz w FAT32, ściągasz i uruchamiasz unetbootin. Wskazujesz obraz, potwierdzasz operację i czekasz. Po 3-4 minutach pendrive gotowy. Reboot i bootujesz. Z tym bootowaniem sprawa jest różna, bo u niektórych pendrive widziany jest jako USB-HDD a u innych jako normalny dysk.
Odpowiedz
#5
Ok., dzięki, właśnie unetbootin zainstalowałem na Ubuntu i uruchomię go, zapodam na nim PCLinuxOS z KDE ( właśnie ściągam), i bootowanie z niego, myślę, że nie będzie problemów ( swój bios znam na pamięć, wiem jak zmienić, by pendrive był jako pierwszy botowalny, instaluję tak już różne dystro od ponad pół roku, to nie problem) dzięki za podpowiedź, zobaczę PCLOSA w "live" bo go nie miałem jeszcze nigdy na HDD, to czas, miejmy nadzieję, że zostanie dłłłuuuugo.
Odpowiedz
#6
PCLOS to naprawdę dobra dystrybucja Linuksa. Co prawda ja nie przepadam za bardzo za dystrybucjami które "nic nie dają w zamian" społeczności (jak Ubuntu), ale mogę mu wybaczyć (jest dość mało znany, nie ma za sobą wielkich firm jak Canonical czy Red Hat).
Odpowiedz
#7
A może XFCE ? Doskonała alternatywa dla Gnome. Wypróbuj PCLinuxOS Phoenix Edition ->

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

review:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


KDE

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

obraz:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#8
A czy w nim jest dostępna wersja jądra pae? Jeśli nie, to i tak to zniosę, bo 2.5GB to i tak jest full, wszak dystra Linuxa tej pamięci ram mało zabierają.
Odpowiedz
#9
Jest PAE, razem z planistą BFS, wystarczy zajrzeć do Synaptica Smile
Odpowiedz
#10
Spoko, dzięki, i to mi pasuje.

Edit: Zapodaje PCLOSA teraz na pena, zaraz będę instalował, zobaczę jakie będę miał wrażenia.
Odpowiedz
#11
Daj znać w przypadku błędów.
Odpowiedz
#12
Słuchaj Gieniu, czy u Ciebie jak instalowałeś PCLOSA pasek postępu ten niebieski gdy doszedł do końca był tak non stop długo? Bo u mnie dochodzi do końca, i nic się nie dzieje z 15 minut, czy trza czekać jeszcze dłużej? Bo głupieje, może coś nie tak.

Edit; Lecę z pena botowalnego za pomocą unetbootin.
Odpowiedz
#13
Gdy dochodzi do końca powinien pojawić sie kreator instalacji bootloadera, potem generowany jest obraz ramdysku. Cała instalacja PCLOS''a trwa około 4-5 minut Tongue, nawet podczas uruchamiania instalatora z dysku twardego.
Odpowiedz
#14
Co do instalacji - pen był wadliwy, zmieniłem na innego i PCLinuxOS jest już u mnie, na razie kilka chwil, zmieniłem język na polski, szybko chodzi,na razie nie ma problemów, zobaczymy dalej.


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Uploaded with

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Na dowód tego, że jest u mnie, całkiem, całkiem, musze go skonfigurować pod siebie.
Odpowiedz
#15
Jakbyś chciał zmaksymalizować panel, odblokuj plasmoidy, kliknij na plasmę przy zegarze --> więcej ustawień --> maksymalizuj panel Smile
Kilka porad:
1. Aktualizuj zawsze przez Synaptica, gdy pojawi się komunikat że nie dało się pobrać pakietów i czy kontynuować, zawsze klikaj nie.
2. W miarę możliwości, aktualizuj codziennie, ewentualnie co kilka dni. Czekanie dwa tygodnie to już poważne ryzyko awarii, a jeśli dopiero po miesiącu zaktualizujesz, lepiej zainstalować PCLOS''a od nowa.
3. Zdziwi cię trochę że jest sporo aplikacji z GTK+, a przecież to jest KDE (czyli qt). Deweloperzy wrzucają najlepsze aplikacje, nie ważne czy to jest qt czy gtk+. Dlatego domyślnie jest pdgin, thunderbird.
4. PCLOS ma dużo przydatnych skryptów, zajrzyj do menu Smile
5. Nie instaluj nic spoza repozytorium. Tylko 12k pakietów, ale jest w nim wszystko co trzeba: wine, opera, kadu, thunderbird, libreoffice. Ja zawsze dodaję sobie komparator plików (tj. porównywanie dwóch plików).

PCLOS jest spox Smile
Odpowiedz
#16
yngve napisał(a):A może XFCE ? Doskonała alternatywa dla Gnome. Wypróbuj PCLinuxOS Phoenix Edition

XFCE jest bardzo przyjemne, ładne a w dodatku lekkie i na pewno zadowoli każdego znudzonego gnomem. Oczywiście to tylko moja subiektywna opiniaWink
PCLinuxOS Phoenix Edition użytkuję na PC i jestem niezwykle zadowolony, śmiga jak burza. Jedyne problemy jakich doświadczyłem to z polonizacją systemu i instalacją libreoffice.
This is a War, And We Are Soldiers !
Odpowiedz
#17
lanzone napisał(a):PCLinuxOS Phoenix Edition użytkuję na PC i jestem niezwykle zadowolony, śmiga jak burza. Jedyne problemy jakich doświadczyłem to z polonizacją systemu i instalacją libreoffice.

Udało mi się Ciebie przekonać? Świetnie Tongue
Polonizacja systemu jest bardzo prosta, klika się na addlocale, wybiera polish a potem to już ok, next, ok, reboot.
Czasami tylko łatają ten skrypt i może się okazać że niby system nie jest zaktualizowany, ale można to ominąć wymuszając instalację.
Odpowiedz
#18
Tak, to Twoja zasługa. Jestem Ci za to wdzięczny i dziękuje.Cool
Jak pisałem w innym temacie mam PCLOS na 2 komputerach, chcę jeszcze na laptopie lecz, żadna wersja przy próbie uruchomienia livecd wyrzuca błędy i uruchomienie środowiska graficznego jest niemożliwe. Muszę to jakoś rozpracować. Co do polonizacji to faktycznie jest łatwa, po aktualizacji addlocales udało się.
This is a War, And We Are Soldiers !
Odpowiedz
#19
Dzięki za rady, napewno przydadzą się, no to śmigam na PCLOSIE, oby jak najdłużej.


Dodano: 11 sie 2011 23:03

Eugeniusz napisał(a):5. Nie instaluj nic spoza repozytorium.


A mogę dodawać repozytoria? Bo jest tam kilka, a główne tylko zaznaczone.
Odpowiedz
#20
A mogę dodawać repozytoria? Bo w Synapticu jest tylko jedno główne zaznaczone, i czy automatyczne aktualizacje są włączone i pojawia się jakaś ikonka bym o tym wiedział?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości