HIPS: Outpost, czy Comodo? Który lepszy?
#1
Chciałbym poznać wasze opinie na temat tych dwóch HIPS-ów. Który jest lepszy: Comodo,czy Outposta? Nie chcę słyszeć postów typu "Comodo to szpieg, bierz Outposta" Wink Chodzi mi tylko i wyłącznie o skuteczność HIPS-a

Z góry dzięki Smile
Odpowiedz
#2
Z Outposta nie korzystałem, a Comodo wiem, że ma sporo komunikatów, ale jest skuteczny. Outposta możesz przetestować jest teraz darmowa roczna licencja na Outpost Security Suite Pro:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#3
Przecież to jest oczywiste że Comodowcy powiedzą że Comodo a Outpostowcy Outpost. Jeśli w ogóle Comodowcy pozwolą Outpostowcom (bo przecież Outpostowcy są w mniejszości) coś powiedzieć i ich nie zagłusząGrin
Powinienem zacząć się leczyć Tongue
Dla mnie jest tak:
1. Online Armor
2. Outpost
3. Comodo
W swoim rankingu biorę pod uwagę przejrzystość i "trafność" komunikatów, jakie detale są zawarte w komunikacie no i... skuteczność?
Odpowiedz
#4
Testy HIPS:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#5
No i właśnie ja chce tylko i wylacznie obiektywnych opinii Smile

Eru, nie wierze za bardzo tym testom Wink
Nawet jesli Comodo jest lepszy, to raczej niewiele Smile
A jak z wydajnoscia u Outposta?
Odpowiedz
#6
Kamil po prostu sam sprawdź, który bardziej Ci odpowiada, są to dość odmienne HIPSy (jakościowo) Grin
Odpowiedz
#7
Najnowsza wersja (7.5) nie bez powodu nazywa się Performance Edition - naprawdę widać poprawę wydajności najnowszej wersji w stosunku do poprzednika.
Jeżeli natomiast chodzi o skuteczność HIPS''a, to moim zdaniem Outpost wypada lepiej na tle Comodo.
Już mówię czemu, a mianowicie:
- Outpost na domyślnych ustawieniachprzechodzi w 100% Comodo Leak Test, którego Comodo nie zalicza z tak dobrym wynikiem (ekipę od Comodo pragnę uprzedzić, że cały czas mówimy o ustawieniach domyślnych)
- Outpost w teście Spyshelter poległtylko na sound record test oraz screenshot test, Comodo natomiast, odzywa siętylko podczas keylogger test
Powyższe wnioski wynikają z moich własnych obserwacji i testów.
Odpowiedz
#8
ktostam napisał(a):Najnowsza wersja (7.5) nie bez powodu nazywa się Performance Edition - naprawdę widać poprawę wydajności najnowszej wersji w stosunku do poprzednika.

Oj tak, OSS jest zaskakująco lekki Smile
Odpowiedz
#9
Przedstawiłeś przekonujące argumenty @ktośtam Smile


Dodano: 12 sie 2011 19:22

Tryb Stealth a Outpoście, to to samo, co trzecia opcja

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


w Comodo, nie?
Odpowiedz
#10
A po co blokować połączenia przychodzące? Jeżeli grasz w jakieś gry multiplayer to będziesz musiał odblokować połączenia przychodzące Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#11
Ja się tylko pytam, czy to to samo Wink
Nie gram w żadne multiplayery Tongue
Odpowiedz
#12
przecież w regułach można sprawdzić czy to jest to samo czy nie
Odpowiedz
#13
jesli chodzi o hips to chyba online armor przodujeSmile sam bym go uzywal tylko spowalnia uruchamianie kompa
Online armor + DefenseWall
Odpowiedz
#14

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Nikt już nie pamięta mojego testu ?Smile

Co do czytelności komunikatów... no cóż Outpost tutaj nie błyszczyGrin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#15
morphiusz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Nikt już nie pamięta mojego testu ?Smile

Co do czytelności komunikatów... no cóż Outpost tutaj nie błyszczyGrin

Ehh, linki nie działają...
Odpowiedz
#16

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#17
ktostam napisał(a):Outpost w teście Spyshelter poległ tylko na sound record test oraz screenshot test, Comodo natomiast, odzywa się tylko podczas keylogger test


To z kolei nie prawda.
Proszę, sprawdź dokładnie.
To, że Comodo umieścił plik a piaskownicy i wyświetlił alert tylko o haka, nie znaczy, że nie blokuje innych, bo nie wyświetla alertów (taki cel piasku w comodo).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#18
Dobra, jeszcze się zastanowię Smile
Poza tym bardzo możliwe, że w wersji Pro, Outpost by zablokował te wirusy (chodzi o test morphiusza)
Odpowiedz
#19
morphiusz napisał(a):To, że Comodo umieścił plik a piaskownicy i wyświetlił alert tylko o haka, nie znaczy, że nie blokuje innych, bo nie wyświetla alertów (taki cel piasku w comodo).


U mnie na odpaleniu w limitowanym (jeden poziom wyżej niż def.) oblewa:
- Screenshot Test4a
- Screenshot Test4b
- Screenshot Test5a
- Screenshot Test5b
- Registry access test1

Dźwięku oraz kamery nie sprawdzałem.
Odpowiedz
#20
Bardzo możliwe jest, że ten test jest już odrobinę stary, a jak wszyscy dobrze wiemy oprogramowanie się zmienia.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości