Bezpieczeństwo rodzinne
#1
Witam serdecznie
To mój pierwszy post więc w razie W proszę o wyrozumiałość.
Szukam pomocy na temat dobrania optymalnych zabezpieczeńna komputerach używanych przez dzieci.
Aktualnie stosuję kontrolę rodzicielską zaimplementowaną w Win7, powiedzmy że sprawdza się z małym wyjątkami.Zmiany odnośnie ustawień na końcówce (komputerzedziecka) wykonane na koncie live.com nie zawsze synchronizują się w odpowiedni sposób. Zależy mi na możliwości raportowania stron, ograniczeniu czasowymużytkowaniakomputera ( np. pracuje w ciągu dnia łącznie tylko 4 godziny), zabezpieczenie przedtreściami nie wskazanymi dla małolata itd.
W tej chwili na komputerze oprócz ww. kontroli rodzicielskiejzainstalowany jest jedynie nod 32.W grę wchodzą rozwiązania zarówno darmowe i płatne.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Program Beniamin jest rozwiązaniem płatnym, ale zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem wśród użytkowników i funkcjonalnością.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Z bezpłatnych rozwiązań polecam Norton Online Family, posiada dużą funkcjonalność, sporą bazę stron oraz możliwość monitorowania, jak i zarządzaniem zasad dziecka przez stronę internetową z dowolnego miejsca na świecie.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#3
Czy router nie spełnia takowych wymogów przypadkiem w doskonały sposób? tak myślę na głos...
Odpowiedz
#4
Darkbull, a masz faktycznie NODa czy ESET Smart Security, bo w wersji 5 (już dość długo wytestowana wersja beta) w Smart Security doszła kontrola rodzicielska. Nie mam pojęcia jak i czy to działa, ale klucze licencyjne z wersji 4 pasują do 5 więc ewentualnie mógłbyś sobie sprawdzić Smile
ESET NOD32 5 + PC Tools Firewall Plus + Truecrypt
Odpowiedz
#5
Jeżeli bierzesz pod uwagę rozwiązania płatne, to rzuć okiem na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.
Cytat: Visikid można używać bezpłatnie. Jedynym ograniczeniem są statystyki dostępne tylko dla jednego dnia. W pełnej wersji programu dane przechowywane są cały czas. Koszt pełnej wersji programu wynosi odpowiednio 59 zł rocznie, lub 9 zł miesięcznie.
Odpowiedz
#6
korbennn napisał(a):Czy router nie spełnia takowych wymogów przypadkiem w doskonały sposób? tak myślę na głos...

niestety router nie pozwoli mi zliczyćogólnego czasu pracy użytkownika w ciągu dnia

ananael napisał(a):Darkbull, a masz faktycznie NODa czy ESET Smart Security, bo w wersji 5 (już dość długo wytestowana wersja beta) w Smart Security doszła kontrola rodzicielska. Nie mam pojęcia jak i czy to działa, ale klucze licencyjne z wersji 4 pasują do 5 więc ewentualnie mógłbyś sobie sprawdzić Smile


Nod 32 antyvirus 4
Odpowiedz
#7
Nie wiem jak tam się zapatrujesz na Kaspersky IS, ale przynajmniej popatrz jakie ma opcje:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#8
Spokojnie można zainstalować cały pakiet. Tak jak Tommy pisze, np. Kasperskyego. F-Secure też ma dobrą kontrolę. Sam jest też skutecznym antywirusem.
Odpowiedz
#9
Myślę, że zewnętrzne aplikacje do kontroli rodzicielskiej, lepiej sobie poradzą z klasyfikacją stron nieodpowiednich dla dzieci.
Odpowiedz
#10
Szkoda, że to W7...na XP jest na przykład świetna zapora do czegoś takiego - NetVeda Safety.Net...niestety nie ma wsparcie dla nowszych systemów.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#11
Dzięki serdeczne za wszystkie propozycje - skorzystałem z rozwiązania nortona - świetnie uzupełnia się z opieką rodzicielska proponowaną przez Microsoft.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości