Pomoc w wyborze zabezpieczeń dla kompa starego kompa.
#1
Witam wszystkich kiedyś już korzystałem z waszych rad i bardzo dobrze na tym wyszedłem ale nastąpił czas na zmiany. Obecnie korzystam z programu Geswall wersja free a także skanerów na żądanie MBAM + emisoftze skanerów nie mam zamiaru rezygnować lecz z Geswalla jednak tak cóż wersja nie jest rozwijana a co za tym idzie nie jest już tak wydajną piaskownicą jak kiedyś słyszałem też że miała jakiś wielki bug ale czy to prawda tego nie mogę stwierdzić. Zapomniałem wspomnieć o najważniejszym mój komp składa się z starego procesora amd sempron 2200+ z taktowaniem zegara 1,5 GHz a pamięci to stare ddr 1 które razem wynoszą 768 MB RAM reszta konfigu kompa jest raczej zbędna. Zastanawiam się czy dobrym wyborem nie będzie zainstalowanie firewalla Outpost + Avast wersja pro dzięki uprzejmości pewnego użytkownika zdobyłem licencje na te programy programu outpost nie da się chyba zaktualizować do wersji najnowszej ale bazy sygantur instaluje chyba bez problemu i spróbowałbym działać na darmowje wersji programu sanboxie uruchomiałbym w niej tylko przeglądarkę. Ogólnie mówiąc chciałbym pakiet który jak najmniej zamula kompa i który nie będzie zbyt nachalnie męczył mnie różnymi komunikatami. Mam nadzieję że będziecie w stanie doradzić mi jaki pakiet będzie dla mnie najlepszy. Comodo niestety odpada bo lubi czasem niestety przymulić na moim kompie. Z góry dziękuję za pomoc.
Odpowiedz
#2
Czy programy z angielskim interfejsem mogą być?
Odpowiedz
#3
Mogą być ale niestety przydałby się jakiś poradnik bo angielskiego niestety nie umiem ale jeśli ktoś gdzieś już wytłumaczył co i jak to bez problemu będę w stanie sobie poradzić tak jak to miało miejsce z geswalem.
Odpowiedz
#4
Hmm bardzo lekkim i wystarczającym firewallem jest... PrivateFirewall Grin. Niestety jest po angielsku, przynajmniej na razie. Poradnika nie ma, jeśli więcj chciałbyś skorzystać z poradnika musiałbyś poczekać od dwóch tygodni do miesiąca. Napisałbym jakiś poradnik, wygenerował PDF.
Odpowiedz
#5
Dziękuje za odpowiedź tylko czy firewall z outposta jest tak uciążliwy i czy PrivateFirewall jest nadal rozwijany gm poradnik by się przydał ale nie tylko mi lecz innym użytkownikom a jak myślicie avast to dobry wybór antywirusy w chmurze do mnie jakoś nie przemawiają.
Odpowiedz
#6
Jako antywirusa wypróbuj może PCA
Jest w chmurze ale jest skuteczny.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jest leciutka i po Polsku.
Odpowiedz
#7
niestety link nie działa i trochę właśnie nie mam zaufania do takich aplikacji bo jak ktoś się włamie na ich serwer to zamiast ściągać bazy wirusów to będę ściągał dosłownie wirusy chociaż mogę się mylić oczywiście bo nie jestem w tym temacie obeznany tak jak wy.
Odpowiedz
#8
Teraz link działa. PCA nie pobiera bazy wirusów na dysk.
Odpowiedz
#9
Jednego serwera chmura Pandy nie ma, myślę że jest ich kilkadziesiąt.
Żadnego wirusa nie ściągniesz, ponieważ nie o to chodzi. Panda CA wysyła jedynie wymagane identyfikatory plików, tu nie ma miejsca na pobieranie baz wirusów.
Odpowiedz
#10
Link działa a poza tym nie ściągasz żadnych baz w przypadku AV działającego w chmurze Wink więc ryzyko jest znikome a jeżeli masz stałe łącze, to jest to idealne rozwiązanie na słabsze maszyny. Do tego możesz dodać PrivateFirewall, co było już proponowane przez Eugeniusza.
Odpowiedz
#11
Dobra teraz już wszystko wiem, widzę że odradzacie avasta a więc zwrócę licencję właścicielowi bo po co się ma marnować ale może ktoś jeszcze coś powie na temat tego antywirusa. Cóż obecny pakiet który widzielibyście wy i ja to PCA+PrivateFirewall tylko czy PCA nie będzie muliła na internecie 2 Mb/s. Cieszę się że jesteście wyrozumiali i macie pomagać osobą które są w tym temacie zielone tak jak ja. Jeszcze raz dziękuję za wszystkie dotychczasowe posty.
Odpowiedz
#12
Spokojnie, nic nie będzie muliło. A Avast też nie jest zły, ale jeżeli zestaw ma być maksymalnie lekki, to PCAV będzie lepszym wyborem.
Odpowiedz
#13
Nie, tylko nikt Avasta nie skomentował.
Avast to naprawdę dobry, lekki antywirus. W połączeniu z PrivateFirewallem (Ichito poleca taki zestaw, więc to potężny atut) zapewnia sensowną i skuteczną, a przede wszystkim lekką ochronę.
Możesz wybrać między PCAV a avastem. Połączenie internetowe może być małym problemem, Panda potrzebuje stabilnego łącza do prawidłowego działania.
Odpowiedz
#14
hm no to obecnie stawiam na połączenieAvast + PrivateFirewall tylko jeszcze brakuje jakieś dobrej piaskownicy do tego zestawu bo do zarządzania haseł mam Keepassa i nie narzekam.
Odpowiedz
#15
Rob napisał(a):Dobra teraz już wszystko wiem, widzę że odradzacie avasta a więc zwrócę licencję właścicielowi bo po co się ma marnować ale może ktoś jeszcze coś powie na temat tego antywirusa. Cóż obecny pakiet który widzielibyście wy i ja to PCA+PrivateFirewall tylko czy PCA nie będzie muliła na internecie 2 Mb/s. Cieszę się że jesteście wyrozumiali i macie pomagać osobą które są w tym temacie zielone tak jak ja. Jeszcze raz dziękuję za wszystkie dotychczasowe posty.

Ja mam neta 1Mb/s i ani trochę u mnie nie muliła.
Odpowiedz
#16
hm to zrobię tak gdy skończy mi się licencja nastapi to za 7 miesięcy to zainstaluję lub gdy avast będzie jednak przymulał przywitam się z tym antywirusem dużo wcześniej. Szkoda że nie mogę wam nadać reputacji ale taki już los pasożyta który się tylko wypytuje co i jak zainstalować.
Odpowiedz
#17
Darmowe Sandboxie może być dobrym rozwiązaniem. Ma kilka ograniczeń, ale do podstawowych działań wystarcza.
Odpowiedz
#18
Od tego jesteśmy Wink
Odpowiedz
#19
Eugeniusz powiedział już właściwie za mnie wszystko Smile Privatefirewall i Avast to całkiem sensowne, sympatyczne, lekkie i wydajne połączenie...mam taki zestaw na laptoku nieco tylko wydajniejszym od Twojego Rob i wszystko śmiga bez problemów. Odnośnie ustawień PFW podstawy możesz znaleźć tu i choć to wątek sprzed wielu miesięcy, to wciąż właściwie opis jest aktualny

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odnośnie Pandy...bardzo miły soft i chyba faktycznie lżejszy od Avasta, a na pewno mniej skomplikowany przy wysokiej skuteczności...warunek stałe połączenie z siecią jakiekolwiek by ono było.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#20
Pisałeś, że Comodo przymula. Jako że nie wiem o jaką kombinację chodzi, to ja polecam również wypróbować Comodo Firewall (z wyłączonym Defense+) i do tego Avast. Zapora nawet z włączonym Defense+ jest lekka (a z tego co ostatnio widziałem na virtualboxie, nie słabsza pomimo braku av).
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości