KIS i problem z RAID
#1
Dałem kolejną szansę temu programowi ale niestety okazało się, że nadal jest wolny i do tego usunął mi plik, który odpowiadał za połączenie dwóch dysków (RAID). Podczas uruchamiania systemu pojawiał się taki błąd:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Przywróciłem plik z kwarantanny, usunąłem Kasperskiego i wszystko działa już dobrze. Często pojawiał się u mnie również problem z włączeniem funkcji Intel Rapid Storage Technology. Poczekam może do wersji KIS 2013.
Odpowiedz
#2
Możesz podesłać ten plik co dał do kwarantanny? (wrzuć na jakiś hosting)<!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->

Komunikat informuje o braku jakiegoś składnika .NET, może był zainfekowany? Sprawdziłeś na VT?

Co to masz za drivery IRST? Ja też je mam wgrane, pełne IRST v10.6.0.1002, nie tylko drivery, aplikację do zarządzania też i nie mam takich kłopotów. Nie mam co prawda RAID, ale AHCI.

Skąd pobrałeś sterowniki? Z oficjalnej stronki?Wink

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#3
To było kilkadziesiąt plików o dość podobnej nazwie. Na 100% nie były zainfekowane, przeskanowałem cały folder Intel wieloma skanerami on-demand. Dodatkowo IAStorIcon.exe był w grupie ''high restricted''. Przeskanowałem cały komputer Kasperskym i po restarcie spotkała mnie właśnie taka "niespodzianka" jak na screenie we wcześniejszym poście.
Sterownik już był zainstalowany fabrycznie na laptopie.
Odpowiedz
#4
Ty to masz zawsze jakiś problem nie do naprawienia.Tongue

Sugeruję pobrać (jak już usunąłeś kaspra) narzędzie (v11):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i przeskanować kompa, albo C:, albo te pliki/katalogi co ci kasper usuwał, prawdopodobnie jest to: c:\Windows\Microsoft.NET\. Zobaczymy co to było, czy to był FP, czy nieSmile Trzebabyło zrobić chociaż screena.
Jak chcesz. Nie musisz.

Jesteś pewny że "fabryczny" sterownik jest/był czysty? Zresztą to nie sterownik, tylko ze screena widać, że usunął jakiś komponent frameworka .NET bez którego IAStorIcon.exe się nie uruchomi. Albo ten komponent ma infekcję, albo FP. Jestem strasznie ciekaw. Jak masz system zaktualizowany (.NET się też aktualizuje przez WU) nie powinien kasper nic wykrywać. Dzisiaj rano skanowałem cały C:, zero wykrycia czegokolwiek.

Masz w ogóle teraz zainstalowany jakiś program AV/IS?
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#5
Cytat: Ty to masz zawsze jakiś problem nie do naprawienia.


Wejdź na forum Kaspersky i zobacz czy tylko ja mam problem z tym programem.

W momencie kiedy antywirus usuwa tobie systemowe pliki nie myślisz o tym aby "zrobić screena" tylko aby wywalić to gówno, które spowodowało, że komputer nie działa poprawnie i przywrócić pliki z kwarantanny. System jest aktualizowany na bieżąco, obecnie nie mam av/is bo każdy mnie zaczyna denerwować spowalnianiem komputera i komunikatami. Jak będę miał czas to zainstaluję ten syf (czytaj: KIS) i przeskanuję partycję systemową.
Odpowiedz
#6
Zainstalowałeś na chwilę KIS na zasyfiony system, prawdopodobnie i jedziesz po kasprze że obciąża i kasuje ci pliki.
Jakbyś te pliki co były w kwarantannie przywrócił na chwilę i je zebrał, spakował, wysłał do kasperskiego, kasperskiego supportu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

albo podał tu na forum, to już by sprawa pewnie była rozwiązana. Nie jestem wróżką, ale jak nie FP, to co? Ja mam takiego samego frameworka co ty, a mi nic nie wykrywa kasper. Chyba, że systemu też nie aktualizujesz?

Masz dyski w RAID to fajnie, ale nie zastanawiałeś się dlaczego ci spowalnia na każdym sofcie AV? jak piszesz w/w
Daruj sobie opowiadania że syf. Od jakiegoś czasu piszesz tylko że ci spowalnia i coś ci kasuje. Może kompa masz syfiastego.
Zobaczę na forum kaspra.

Dlaczego nie chcesz tych plików co ci kasper powykrywał pokazać?

Instalujesz na szybko soft, psioczysz na niego, ale nie znasz jego zasady działania i funkcji, jest jeszcze stworzenie raportu systemu i wysłanie na 911:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

albo do supportu, albo na forum:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Atakujesz nie mając argumentów, może przeskanuj system innym AV/Hitmanem/MBAM i podaj wyniki?

Jaką masz zainstalowaną wersję IRST?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Paczyłeś na stronie producenta laptopa, czy jest dostępna nowsza wersja BIOSu?

Zaktualizować jedno i drugieWink

Na forum kaspra nic nie piszą o KIS2012 i RAID.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#7
KIS i pomoc techniczna (Fast Track Support). Po kliknięciu kategorii "Produkty".

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Co mam kliknąć? Puste pole?


Dodano: 25 sie 2011, 2011 16:45

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Cytat: pobierz archiwum GetSystemInfo4.zip [ZIP, 202KB]z serwera Kaspersky Lab;


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


404 Not Found

nginx
Odpowiedz
#8
Ach ten PL support.

U mnie fasttrack się otwiera, przechodzi do bazy wiedzy kaspra. Może dlatego, że mam wersję ENG, wersji PL jeszcze nie zaktualizowali.
Kieruje tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i PL

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Strona GSI:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

download działa.

Możesz podać linka go loga GSI jak zrobisz? Najlepiej na PW.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#9
Zainstalowałem ponownie KIS 2012 i dalej występuje błąd z Intel RST. Tym razem nic nie zostało usunięte ale usługa nie może się włączyć. Screen:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#10
Zainstaluj najnowsze sterowniki RST, nakładkowo na te co są teraz Wink Bo po ikonce widzę, że stara wersja.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#11
Teraz już działa po zaktualizowaniu sterownika:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Dziękuję za pomoc.
Odpowiedz
#12
Uff. Wreszcie. Widzisz jak to jest. Dobrze sugerowałem. Nie ma za co jak to się mówiWink

A jak tam kasper? Skanowałeś c:, albo te katalogi co wcześniej coś usuwał?
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości