Mysz Logitech Performance MX + programowanie klawiszy
#1
Witam,

Kupiłem mysz Logitech Performance MX:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Poprzednio miałem Mysz MX Revolition i nie było problemu pod Ubuntu 10.10 aby w skrótach klawiszowych zaprogramować pewne klawisze myszy do poszczególnych czynności. W przypadku najnowszej myszy Logitech na Ubuntu powstaje problem, gdyż żadne skróty nie chcą działać, jedynie da się zaprogramować lewy jak i prawy klawisz.

Pytanie:Istnieje oprogramowanie na Linux ( ubuntu ) abym mógł przypisać dane klawisze do poszzególnych czynności ?
Odpowiedz
#2

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Masz Ubuntu 11.04?
Odpowiedz
#3
10.10

Z powyższego tekstu nic nie rozumiem...
Odpowiedz
#4
Tłumaczenie tekstu:

Tak w zasadzie wystarczy tylko map tych przycisków z pożądanych działań.Jak wiemy z naciśnięciu przycisku i korespondentem kod numeryczny?Cóż, można użyć "xev" programu:

$ Xev

Program ten jest kluczowy i zdarzenia myszy sniffer.Gdy jest uruchomiony, widać okno, w którym można nacisnąć przycisk myszy i sprawdzić, czy są wykrywane.Na przykład, za pomocą przycisku zoom MX Wydajność widzisz coś takiego:

Przypadku ButtonPress, serial 35, synthetic NO, 0x5800001 oknie
korzeń 0x15a, SUBW 0x0, czas 64.521.438 (84.117), root: smileysad: 88144),
stan 0x10, przycisk 13, same_screen TAK

oznacza to, że 13 jest kod, który przycisk myszy.Możesz spróbować każdego przycisku myszy na dłoni: smileyhappy: ...na łatwy dostęp, tutaj jest mapa for Performance MX:

Powrót przycisk: 8
Przycisk Dalej: 9
Przycisk zoomu: 13
Pokaż okna przycisk: 10

Pozostałe przyciski są dobrze znane i nie trzeba do map do działania.

3) Teraz należy zainstalować mały program ponownie odwzorowanie myszy i wejść klawiatury.Mag "xbindkeys" ...łatwy montaż za pomocą:

$ Sudo apt-get install xbindkeys

4) Po zainstalowaniu, można zrobić cuda.Chodzi o to skonfigurować przyciski myszy, aby wysłać kombinacji klawiszy, aby uaktywnić inne funkcje pulpitu (jak zresztą xbindkeys mogą być wykorzystywane do wykonywania wszelkich innych programów, po naciśnięciu przycisku myszy).Na przykład, "pokaż okna" przycisk jest idealny dla Present KDE Wszystkie wyposażone są w Windows (dla użytkowników komputerów Mac, coś podobnego do Expose).W KDE można to zrobić za pomocą Ctrl + F10 kombinację klawiszy.Chodzi o to, stworzyć xbindkeys plik z konfiguracją, aby wykonać zadanie.

5) W celu utworzenia pliku konfiguracji, wystarczy uruchomić następujące polecenie:

$ Xbindkeys - domyślne> $ HOME / .xbindkeysrc

6) I musimy edytować plik, aby określić przycisku mapowania:

$ Kate $ HOME / .xbindkeysrc

"Kate" jest KDE domyślnie edytora tekstu.Oczywiście, można użyć ulubionego edytora.

7) Musimy dodać nasz przycisk do klucza konfiguracji.Na przykład, mam następujące:

# Powrót
"XTE" keydown Alt_L "," Lewy "," keyup Alt_L "
b: 8

# Przodu
"XTE" keydown Alt_L "," w prawo "," keyup Alt_L "
b: 9

# Present komputerów
"XTE" keydown Control_L "" klawisz F8 "" keyup Control_L "
b: 13

# Present okna
"XTE" keydown Control_L "," klucz F10 "keyup Control_L"
b: 10

8) Nie był nowy wymóg."XTE" program, który symuluje w zasadzie kombinacji klawiszy użytkownika prasie.Zainstalować go za pomocą:

$ Sudo apt-get install XTE

Teraz, jeśli uruchomiony na terminalu coś jak:

$ XTE "keydown Control_L", "klucz F10" keyup Control_L "

czyli symulować naciśnięcie klawisza Ctrl + F10.Chodzi o to, za pomocą xbindkeys powiedzieć: "po naciśnięciu przycisku myszy 13, wyślij Ctr + F10 klawiatury prasowe za pośrednictwem XTE program do generowania, że"

9) I wreszcie, trzeba skonfigurować "xbindkeys" do automatycznego uruchamiania podczas uruchamiania systemu.Wystarczy przejść do ustawień systemowych / uruchamianiem i zamykaniem / Autostart / przycisk Dodaj program i wpisz "/ usr / bin / xbindkeys" w oknie dialogowym.

Przetłumaczone za google translate.
Odpowiedz
#5
Mało to wszystko dla mnie zrozumiałe..
Czytałem o aplikacji :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Podobno przez nią można zaprogramowane klawisze, jednakże kompletnie nie rozumiem, nie wiem w jaki sposób zainstalować tę aplikacje ? Otrzymałem plik *BIN z którym nie wiem co zrobić . Podane wskazówki poniżej nie rozwiązują problemu .

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Czy ktoś wie jak to zainstalowaćna ubuntu 10.10 ?


Dodano: 27 sie 2011, 2011 09:37

A może za stary system posiadam? Może jak zmienię na ubuntu 11 problemy znikną ?
Odpowiedz
#6
VenomX napisał(a):Mało to wszystko dla mnie zrozumiałe..

To jest proste jak już się zrobi 2-3 próby i załapie o co biega. Metoda podana przez @andrzej76 była przeze mnie testowana, ale później stwierdziłem, że i tak mi jest zbędne - działało.

Mówiąc prosto pierwszy program wykrywa "kod/oznaczenie" klawisza, zapisujesz sobie go oraz co chcesz aby robił, następnie edytując odpowiedni plik wklepujesz tam te dane. Cała instrukcja podana u góry jest długa ale prosta jak się przez nią przejdzie. W przyszłości będziesz miał kopię pliku z ustawieniami myszy i nie będziesz się musiał martwić jaki system. Więcej nie pomogę bo nie mam kompa swojego jeszcze, ale trudne to nie jestWink
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#7
Działam według tego poradnika :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jednego nie wiem ? Jeżeli chciałbym aby dany klawisz np zamykał dane okno to muszę zaprogramować skrót na ctrl + f9 gdyż te klawisze służą do zamknięcia okna, jednakże w jaki sposób to wklepać aby działało ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości