Deinstalacja programów etc.
#1
Witam! Zacznę od tego, że jestem fanatykiem jak największej wydajności kompa i staram się wykorzystać w 100% moc komputera. Nie lubię gdy jest syf i coś spowalnia jego pracę. I do rzeczy. Odinstalowuje program np. dziś UltraISO. Czyszczę rejestr programem Auslogics BoostSpeed, następnie Glary Utilities. Potem "regedit" i wyszukuje pod hasłem "UltraISO", nic nie ma. Czy to wszystko? Czy może jednak coś jeszcze zostało po tym programie. I ogólne pytanie do forumowiczów: Często odinstalowujecie programy? I czy widzicie znaczny spadek wydajności komputera? Dodam,że posiadam Win 7, 64 bit.
Pozdrawiam
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#2
Borzuck napisał(a):Dodam,że posiadam Win 7, 64 bit


Jaki procek, ile ramu?

Ten jest rewelacyjny(w spoilerze), spróbuj jeszcze WinTools.net Ultimate(płatny), z bezpłatnych świetny jest Vit Registry Fix.
Można jeszcze w poleceniu "uruchom" wpisać -%temp% i wyczyścić to.(pliki tymczasowe)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#3
Może zainteresować się programem Comodo Programs Manager lub podobnym?
Tego typu soft monitoruje instalacje (zapisuje wszystkie pliki i klucze, wartości rejestru)
Przy deinstalacji via ten soft najpierw uruchamiany jest normalny uninstaller a potem program czyści wszystko co zostanie i właściwie nie ma po tym śladu.
Podobną funkcjonalność oferuje REvo Pro, tylko, że CPM jest za darmo.
Posiada też bazę online, więc jest to bardzo przydatne, jak byś teraz zainstalował takie Revo czy inny program, to nie miałbyś nic monitorowanego.

CPM Też ma force uninstall mode, jeśli wykryje, że coś jest nie tak i standardowy deinstalator nie może czegoś usunąć wyświetli okienko z propozycją zastosowania tej opcji.
Wykrywa też tylko częściowo odinstalowane programy.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#4
Intel, i3 M370 2,40 GHz
3 GB RAMu
No tak, ale teraz to już po ptakach z tym Comodo a wygląda super. Dobrze rozumiem? W sumie system mam jeszcze w miarę "goły" więc moge sobie pozwolić na reinstal, ponieważ mam tu zaledwie przeglądarkę i antywirusa (avasta IS + zemane, szczerze mówiąc wolałbym CISa)
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#5
Tak jak pisze Morphiusz, zapodałem go w"guziku spolier"
Odpowiedz
#6
Borzuck napisał(a):Intel, i3 M370 2,40 GHz
3 GB RAMu
No tak, ale teraz to już po ptakach z tym Comodo a wygląda super. Dobrze rozumiem? W sumie system mam jeszcze w miarę "goły" więc moge sobie pozwolić na reinstal, ponieważ mam tu zaledwie przeglądarkę i antywirusa (avasta IS + zemane, szczerze mówiąc wolałbym CISa)


Te programy zapewne sąw bazie online.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#7
Hmm, sprawdzę po powrocie do domu. Czyli późnym wieczorem. Dziękuje za odpowiedzi odezwę się w tym temacie w razie wątpliwości Smile Pozdrawiam
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#8
Borzuck napisał(a):No tak, ale teraz to już po ptakach z tym Comodo a wygląda super.


Nic nie stracone, bazę monitoruje program online, jak ktoś inny w sieci z użytkownikówma te progsy zainstalowane, progs pobierze bazę kluczy programów z sieci ibędą one monitorowane i tak, i poźniej kompletnie odinstalowane przez C omodo P rogram M anager.
Odpowiedz
#9
Przepraszam, tu już jest wersja stabilna:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#10
możesz też zmienić system na 32 bitowy powinien działać nieco szybciej
Odpowiedz
#11
Ale klucz mam tylko do 64bitowej wersji, czy z 32 też działa? I mogę prosić o małe instrukcje w obsłudze tego Comodo?
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#12
Musisz wykombinować sobie tylko płytę instalacyjną dla wersji 32-bitowej.
Odpowiedz
#13
klucz działa w wersji 32 i 64 bitowej
Odpowiedz
#14
Posiadam taką płytkę. Czyli mogę zainstalować wersję 32 bitową na tym kluczu i będzie w pełni legalne tak? W sumie odpowiadałoby mi to najbardziej, potem postawiłbym na czysty system CISa oraz ten CPM.
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#15
to w pełni legalne obojętne jest czy na tym kluczu jest wersja 64 czy 32 bit
Odpowiedz
#16
Borzuck napisał(a):I mogę prosić o małe instrukcje w obsłudze tego Comodo?


Instalujesz...jeśli chcesz odinstalować jakiś program to albo otwierasz CPM i to robisz, albo korzystasz z fajnej opcji, którą dodano w tej wersji>PPM na ikonkę programu (może być nawet skrót) i klikasz Uninstall using CPM.. program robi wszystko w tle wyświetlając małe okienko stanu przy zegarze systemowym, jest 5 etapów:
1.Zbieranie informacji
2. Zbieranie monitorowanych danych
3.Uruchomienie standardowego deinstallatora
4. Usuwanie resztek
5. Restart, jeśli masz ochotę.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#17
Witam ponownie. Biorę się za format komputera i instalację wersji 32 bitowej. Mam jedno pytanie. Kiedyś miałem niezbyt miłe doświadczenie z CISem. Postawiłem system i chciałem wziąć się za instalację sterowników. Niestety nie znalazłem pendrivea z nimi więc byłem zmuszony ściągać je z internetu. Nie chciałem ryzykować więc najpierw zainstalowałem pakiet Comodo Internet Security a następnie sterowniki. Nie była to pierwsza reinstalacja, więc wiedziałem jak szybko instalują się sterowniki. Np. Chipset instalował się ~15 sekund. Ku mojemu zdziwieniu na systemie z Comodo Chipset instalował się ponad 5 min... Tak samo grafika. Normalnie ~1 minuta a tutaj poddałem się po 7, ponieważ stwierdziłem, że coś jest nie tak. Możecie mi wyjaśnić czemu się tak działo? Dodam, że potem bez CISa wszystko przebiegło szybko i prawidłowo, tak jak powinno.

EDIT: I jeszcze pytanko co do optymalizacji. Lepiej używać Auslogics BoostSpeed + CPM czy może lepiej tylko Vit Registry Fix + CPM? Ponieważ użyłem dla przetestowania teraz ten VRF i znalazł dodatkowo 140 błędnych kluczy. Ew. może inny zestaw? Skuteczniejszy?
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#18
Co do CISa to winowajcą najprawdopdobniej jest antywirus.
Instalacja samego firewalla da Ci pełną ochronę proaktywną i to wszystko + AV w chmurze. Może warto zaryzykować coś takiego?
Lub na czas instalacji wyłączyć po prostu AV.
Aha, i pamiętaj, że CPM najlepiej zainstalować nawet przed sterownikami.

Jeszcze raz podaje link do CPM :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#19
Czyli jaki pakiet bezpieczeństwa polecasz? Pande Cloud + Comodo Firewall? Wystarczy? Posiadam 2 MB internet, nadaje się do AV w chmurze?
I co z tym pakietem do optymalizacji Wink
Pozdrawiam i dziękuje za dotychczasową pomoc.
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#20
Pakiet podany przez Ciebie jest OK.
Co do optymalizacji.. wiadomo, że taki Auslogicspowinien być lepszy.Chociaż Vit też jest niczego sobie. Kwestia Twojej decyzji Smile
Albo ktoś Ci doradzi.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości