Upgrade z Visty do 7
#1
Witam, chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprawa upgrade''u Visty do 7. Wiem, że musi zostać zaktualizowana do tej samej wersji co poprzednik. Czy architektura systemu musi być taka sama jak systemu, do którego jest aktualizowany? Po kupieniu Windows 7 Home Premium Upgrade, jak potem wygląda cały ten proces?
Odpowiedz
#2
Ja aktualizowałem u siebie Vistę Business do 7 Professional (32-bity)
Wygląda to tak:
1) Wybierasz aktualizację systemu.
2) Instalator sprawdzi system i zainstalowane aplikacje, poda jakie aplikacje mogą nie zadziałać.
3) Najpierw przenoszone są dane użytkownika i ustawienia aplikacji.
4) Potem restartuje się system a instalator sam zaktualizuje pliki systemowe.

Proces trwał mniej niż 2 godziny, ale to zależy od liczby zainstalowanych aplikacji.
Odpowiedz
#3
Czytałem, że po zakupieniu 7 Upgrade, to po prostu klucz taki jak z BOX''a, tylko musimy posiadać licencję na poprzednią wersję systemu. Użytkownik bez Visty też mógłby zakupić upgrade, tylko po prostu w stanie prawnym byłoby to nielegalne.
Odpowiedz
#4
Instalujesz nakładkowo na Vistę. Jak Vista 32bit to Win7 też 32bit. Musisz mieć tylko płytkę Win7. Kod wpiszesz swój (od Win7).
W Win7 w instalatorze jest opcja upgrade.

Apgrejdy, dałngrejdy... Nie ma to jak strzelić format i zainstalować czysty system. Tylko trzeba mieć pozgrywane dane ze starego systemu. A niektórzy pewnie jeszcze wszystkie rzeczy trzymają na pulpicieWink
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#5
Nigdy nie robię "apgrejdów", bo to bezsens. Jak już coś coś robić to na czysto.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości