Nalpeiron Licensing Service - co to za ustrojstwo?
#1
Ktoś z Was wie jak się pozbyć tego ustrojstwa razem ze wszystkimi plikami i wpisami w rejestrze? Dopiero teraz to zauważyłem i nie wiem z jakim programem się to zainstalowało. To nie jest syf . Usługa NLS jest używana przez wielu producentów do zabezpieczenia swojego oprogramowania przed nielegalnym kopiowaniem (z tego co wyczytałem, używa tego np. Symantec). Aktualnie nie używam żadnych płatnych aplikacji, więc to cholerstwo nie jest mi do niczego potrzebne. Niestety w internecie ciężko znaleźć informacje jak się tego czegoś pozbyć raz na zawsze.

Uff, udało mi się znaleźć coś w bazie wiedzy producenta.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Do tego usuwamy plik nlssrv32.exe i po problemie (chyba Smile).
Odpowiedz
#2
A może w jakimś sofcie którego używasz jest to wykorzystywane - ja też ostatnio miałem podobne doświadczenie z jednym z używanych programów ale z innym "zabezpieczeniem" i po prostu sam musiałem wykombinować skąd to u mnie się wzięło bo w necie nie za wiele było info jak w twoim przypadku Tongue

Z tego co można wyczytać na ich stronie z ich rozwiązania korzysta przeszło ponad 1000 firm więc może korzystasz z jakiejś aplikacji jeden z firm które to wykorzystują jak pisałem wyżej i po prostu o tym nie wiesz Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#3
ja jedynie znalazłem info że to się nie odinstalowuje trzeba ręcznie skasować z rejestru i dysku
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości