Windows server 2008 r2 problemy z grafiką
#1
Mam problem z grafiką na serwerze sterowniki zainstalowane przyśpieszenie dx włączone i teoretycznie wszystko powinno działać ale niestety nie działa
gry chodzą zauważalnie gorzej niż na 7 aero zamiast szklistego jest takie bardziej matowe
ma ktoś pomysł jak to naprawić ?
Odpowiedz
#2
Matowe Aero? Jak to wygląda?
Odpowiedz
#3
Normalnie? Usuń stery od grafiki to zobaczysz - brak przezroczystości. Tak się może dziać przy niektórych grach, albo nawet programach wchodzących w tryb pełnoekranowych. Ja tak mam czasami i jakoś mi to nie przeszkadza. Spróbuj może nowsze sterowniki do grafiki, zainstaluj dx9 bo w tej wersji nie ma całego.

Dobra doczytałem jeszcze raz Twój post. Wygląda jakby sterowniki od grafiki nie zostały aktywowane. Rozumiem iż pobrałeś najnowsze czy może z win-update wziąłeś?
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#4
Jeżeli po uaktywnieniu Aero jest ono takie jak w wersji basic tzn. bez przezroczystości, no to znaczy, że jednak sterowniki nie zostały poprawnie zainstalowane.
Jaką masz kartę graficzną?
Odpowiedz
#5
aero jest przezroczyste ale inne niż w 7 w 7 jest takie szkliste tu mam takie matowe
karta ATI 5670 sterowniki catalyst 11.8
Odpowiedz
#6
W wypadku ATi sama instalacja nie wystarczy, nie zostanie wrzucone wszystko co trzeba.
Jeżeli masz je na dysku, to przejdź do katalogu:
/Packages/Apps/CCC2/Core-Static

i odpal ccc-core-static.msi.
U mnie to pomogło gdy testowałem Server 2008 R2.
Odpowiedz
#7
A czy w usługach masz włączone kompozycje?
Odpowiedz
#8
mi się to zainstalowało jak uruchamiam to mam to

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


kompozycje włączone
Odpowiedz
#9
Spróbuj tego: odpal wiersz poleceń w trybie administratora i wykonaj polecenie:
Kod:
ServerManagerCmd -i Desktop-Experience

Dodatkowo we właściwościach systemu ustaw efekty wizualne na "Dopasuj dla uzyskania najlepszego wyglądu".
Dla pewności możesz się przelogować.
Później PPM na pulpicie -> Personalizuj -> Windows Aero
Mam nadzieję, że to pomoże.
Odpowiedz
#10
to już wszystko mam włączone ale działa gorzej niż na 7
Odpowiedz
#11
może tak

Przechodzimy do Menadżera Serwera (Server Menager) START->Narzędzia Administracyjne (Administrative Tools)->Menadżer Serwera (Server Manager)

Następnie po lewej stronie okna klikamy na Ulepszenia (Features). Po zebraniu przez system informacji o już zainstalowanych ulepszeniach po prawej stronie okna uaktywni się link Dodaj Ulepszenia (Add Features).


W otwartym oknie zaznaczamy Desktop Experience i klikamy Dalej (NEXT) tak długo jak będzie się pojawiało i na końcu przycisk Instaluj (INSTALL). Po instalacji należy ponownie uruchomić komputer.

Po restarcie przechodzimy do zarządzania usługami systemowymi (Services). START->Uruchom(Run) wpisujemy services.msc. Na liście usług wyszukujemy Kompozycje (Themes) i ustawiamy Uruchomienie (Startup Type) na Automatyczne (Automatic) po czym wciskamy przycisk START.

Przechodzimy do personalizacji pulpitu. PPM na pulpit->Personalizacja (Personalize). W oknie wybieramy link Kolor Okien i Przenikanie (Window Color and Appearance). W okienku ustawień wybieramy Windows Aero.
Odpowiedz
#12
to już mam ale po tym wszystkim moje aero to coś pomiędzy wersją nieprzezroczystą wersją basic a normalnym szklistym błyszczącym
Odpowiedz
#13
hmm to już nie wiem na pewno trzeba zainstalować środowisko pulpitu,zobacz jeszcze w opcjach zasilania czy masz ustawione zrównoważone
Odpowiedz
#14
ustawione jest na zrównoważone chyba nic z tym się nie zrobi może na serverze tak ma być
Odpowiedz
#15
możesz pokazać jeszcze raz na jakimś tle jak ta przezroczystość wygląda?


Dodano: 08 wrz 2011 23:50

i jeszcze to więcej brak pomysłów

wybierz kompozycję Windows Vista, a następnie wybierz schemat kolorów Windows Aero‌.
Odpowiedz
#16
tak to wygląda

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



kompozycje mam tą

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#17
hmm tak prawie normalnie nie wiem czy sunrise seven zadziałał by na WS2008,ale jakby zadziałał to można by byłozaznaczyć opcje włącz całkowitą przezroczystość
Odpowiedz
#18
A próbowałeś ustawić intensywność koloru okna na minimum?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#19
zmiana intensywności niewiele daje to jest raczej związane z czymś innym bo w grach też jest gorsza grafika niż na 7 tak jak by sterownik był niepełnosprawny
Odpowiedz
#20
Gorsza w sensie jakościowym, czy wydajnościowym?
Może zapytam inaczej, kolory ikon, kolory na stronach www itd. wydają się takie wyblakłe, mało kontrastowe itd. (na screenach będzie to niewidoczne)?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości