"Rozrzucające się" ikony na pulpicie w Win XP
#1
Ogólnie to tak - dużo gram w różne rzeczy, raczej stare niż nowe i od tzw. zawsze miałem ten problem, że na XP uruchamiając jakiś twór wymagający innej rozdzielczości niż ustawiona w systemie (1280x1024) mogłem się spodziewać, że przy okazji jego uruchomienie spowoduje migracje ikon w inne obszary pulpitu. I o ile można temu zazwyczaj zapobiec zaznaczając "wyłącz kompozycje wizualne" albo zmieniając ustawienia okna w skrócie bądź korzystając z magicznego sposobu polegającego na zmaksymalizowaniu jakiegoś pliku/folderu przed uruchomieniem gry, o tyle Battlefield 1942 v1.60 z oboma xpackami opiera się wszelkim możliwym łopatologicznym próbom okiełznania. Używa on innej rozdzielczości w menu, innej podczas gry, przy ekranie ładowania pewnie jeszcze innej, a żadna zgodna z moją "pulpitową". Jeśli wczytywana mapa pochodzi z innego modułu (podstawka i 2 dodatki) niż uruchomiony podczas przełączania między nimi ZAWSZE dojdzie do jakichś nieplanowanych przesiedleń, a wyłączanie gry po każdej mapie i ręczne włączanie odpowiedniego dodatku to kiepska opcja. Więc jakby ktoś znał sposób, im prostszy w użyciu i mniej inwazyjny tym lepiej, będę ukontentowany.
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#2
Jaką masz kartę graficzną i sterownik do niej?
Odpowiedz
#3
GF 9600 GT,sterownik 280.26. Chociaż to raczej nie problem z kartą graficzną, bo na innych kompach z innymi kartami też problem występuje, jak się lubi trzymać dużo rzeczy na pulpicie Wink
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#4
Nigdy tego problemu nie zauważyłem, bo lubię minimalizm (3 ikony na pulpicie), z XP''kiem do czynienia mam ostatnio bardzo rzadko, więc nie pamiętam jak się sprawa miewa. Na 7 nie zauważyłem problemu przemieszczania ikon przy uruchamianiu gier, jedynie czasem okienka potrafią się zmniejszyć do rozdzielczości wyświetlanej wcześniej.

Może spróbuj narzędzia przywracającego układ ikon po wymieszaniu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#5
O ile dobrze pamiętam, to ten upiększasz Fances również pozwala na zachowanie układu w takich sytuacjach:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Cytat: Create snapshots, and have automatic scaling (for screen size changes)
Take and restore snapshots of your Fence layouts for backup, or for when you are doing different tasks. Change your resolultion for playing games and Fences will keep them in the same relative spots. In the Pro version of Fences, the "snapshot" feature has been enhanced to automatically take and keep recent snapshots on hand, ensuring your desktop layout never gets lost.
Odpowiedz
#6
Ten tweak z howtogeek jak na razie działa, dzienks Smile
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości