Zapisz kopiuj pliki na pulpit
#1
Sposób na szybkie kopiowanie na pulpit w Windows 7.
Wystarczy np: jakikolwiek obrazek złapać myszą i przeciągnąć go go na przycisk Pokaż pulpit w prawym dolnym rogu ekranu.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Następnie cały czas trzymając go myszką zjechać na pulpit i dopiero puścić:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
O w mordę jeża, przyznam szczerze, że od dawna używam Windows 7, ale nigdy o tym nie wiedziałem Grin
Zawsze tylko rmb -> zapisz jako. O ile nie zapomnę, to będę często stosował.
Odpowiedz
#3
Bywa, ja np choć głupio się przyznać, dłuuugo nie wiedziałem że Windows 7 jest kilka fajnych rozwiązań, które robią pracę z tym systemem bardziej przyjemną.
Np:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Aero shake - funkcja, która pozwala za pomocą złapania jednego okna i potrząśnięcia nim zminimalizowanie wszystkich pozostałych.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Lub Snap - jest to funkcja, która pozwala nam w jeszcze krótszym czasie niż dotychczas zmaksymalizować dane okno.
W tym celu należy złapać je i przeciągnąć ku górnej części ekranu. Za pomocą tej funkcji możemy również rozszerzyć dwa okna, każde na połowę ekranu.
By to zrobić, musimy złapane okno przeciągnąć ku prawej bądź lewej krawędzi ekranu.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#4
Ja czasami wiem, ale zapominam skorzystać. Powiększanie pamiętam, o potrząsaniu czytałem, ale u mnie mało przydatne. Jednak! Ta opcja z zapisem na pulpicie to fajowa opcja Smile
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#5
gdyby tylko jeszcze dali możliwość ustawienia wybranej lokalizacji Sad
Odpowiedz
#6
A na jakim folderze, systemowym? Przecież jest możliwość zmiany lokalizacji.
Odpowiedz
#7
shinjiru chodzi chyba o możliwość zapisania pliku w innej lokalizacji, tj. wyświetlenie okna dialogowego lokalizacji zapisu pliku.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości