Macrium Reflect 4 - brak obsługi USB
#1
Witam, nie mogę przywrócić kopii dysku utworzonej za pomocą Macrium Reflect 4. Po załadowaniu płyty z linuksem komputer nie widzi dysku zewnętrzego na którym mam kopię do przywrócenia (mysz również nie działa). Proszę o pomoc
Odpowiedz
#2
program nie obsługuje USB i nie przywrócisz niestety z dysku zewnętrznego
Odpowiedz
#3
Cytat: Macrium Reflect obsługuje zarówno wewnętrzne, jak również zewnętrzne dyski twarde (IDE, SATA, SCSI, USB, IEEE 1394 (FireWire)), a także systemy plików NTFS (wszystkie wersje), FAT16/32 oraz Ext2/3FS.

Co to byłby za soft co by nie mógł przywrócić kopi z zewnętrznego dysku <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->
Odpowiedz
#4
w wersji pełnej dostaje się płytke Windows PE który obsługuje USB w darmowej jest płytka z Linuxem bez obsługi USB jakoś muszą zachęcić do zakupuTongue
Odpowiedz
#5
Dziękuję za szybką odpowiedź
Odpowiedz
#6
Macrium Reflect da się odpalić z USB, ale jedynym skutecznym sposobem, jaki mi sie udało zrealizować było zastosowanie Unetbootin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#7
Tu nie chodzi o uruchomienie z USB tylko o przywrócenie kopii z dysku zewnętrznego pod USB Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#8
Waldek napisał(a):Witam, nie mogę przywrócić kopii dysku utworzonej za pomocą Macrium Reflect 4. Po załadowaniu płyty z linuksem komputer nie widzi dysku zewnętrzego na którym mam kopię do przywrócenia (mysz również nie działa). Proszę o pomoc

To laptok? Zajrzyj do biosu i sprawdź czy masz włączoną opcję USB Keyboard/Mouse support. Jeśli to nie zadziała, wygeneruj w Macrium płytę z bezpiecznymi ustawieniami (maksymalna kompatybilność).
Odpowiedz
#9
Operacja zakończona powodzeniemGrin
Pomogło wygenerowanie nowej płyty wg zaleceń Eugeniusza.
Dziękuję bardzo za pomoc
Odpowiedz
#10
Eru napisał(a):Tu nie chodzi o uruchomienie z USB tylko o przywrócenie kopii z dysku zewnętrznego pod USB Tongue

No jasne...zapędziłem się<!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości