LastPass czy wbudowany menadżer w Google Chrome
#1
WitamSmile

Chciałem się dowiedzieć, który z dwóch sposobów przechowywania haseł (jak w temacie) jest bezpieczniejszy i dlaczego? Wbudowany menadżer haseł w Google Chrome jest dobry, jednakże nie ma możliwości ustawienia hasła głównego jak np. w Operze. Znowu LastPass posiada to wszystko, jednak hasła są przechowywane na serwerze (w chmurze), co nie do końca uważam za bezpieczne. Czy da się w ogóle wykraść hasła z menadżera haseł w Google Chrome (jakby ktoś np. zaatakował mój komputer) ? Co byście bardziej polecali? Od razu mówię, że nie zapisuje haseł do banków etc...

Pozdrawiam Vvillane
Odpowiedz
#2
Ja używam od lat lastpassa. Ładuje tam wszystko oprócz loginów bankowych (których nigdzie bym nie zapisał) wielkim plusem jest to że menager działa na każdej przeglądarce.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#3
Zdecydowanie lastpass ,mam tam wszystko oprócz banków ,allegro itp.,można wiele rzeczy ustawić pod siebie ,no i działa także w FF.
Odpowiedz
#4
Jednak zdecydowałem się na LastPass - w sumie lepsze rozwiązanie i do tego mobilne (hasła zawsze pod ręką). Chciałem się jeszcze dowiedzieć, czy w LastPass istnieje coś takiego jak hasła jednorazowe?

Pozdrawiam Vvillane
Odpowiedz
#5
Vvillane napisał(a):Jednak zdecydowałem się na LastPass - w sumie lepsze rozwiązanie i do tego mobilne (hasła zawsze pod ręką). Chciałem się jeszcze dowiedzieć, czy w LastPass istnieje coś takiego jak hasła jednorazowe?

Pozdrawiam Vvillane


Zobacz tuLink :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

szczególnie prezentacje LASTPASS SESAME. Niestety opcja płatna.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#6
Ja również obstawiam lastpass bo przekonał mnie do siebie gdy... zapomniałem do niego hasła Smile Okazało się, że jedyne co mogę zrobić to usunąć konto po weryfikacji na email. Odzyskać z niego danych już się nie dało, bo klucz do lastpassa je szyfruje, a więc zapomnisz = tracisz dostęp. Pomimo że wtedy straciłem dane, to jednak mnie to do niego przekonało.
Multiplatformowość i "multi-przeglądarkowość" to też ogromna zaleta. Używam np. na IE w Windowsie, a po chwili to samo na Chromium na Linuksie.
Odpowiedz
#7
A ja tam używam S10 Password Vault i jakoś nie mam zamiaru go zmieniać Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#8
@bardok206 , dzięki za informacje. Szkoda tylko, że ta opcja jest płatna. Dziękuje wszystkim za pomoc Wink

Pozdrawiam Vvillane
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości