Poczta elektroniczna - klient via www czy klient na dysku
#1
Chciałem zapytać jak korzystacie z poczty elektronicznej? Via www czy za pomocą klienta na dysku komputera(jakich)? Co jest według Was bezpieczniejsze i dlaczego?
Odpowiedz
#2
Ja korzystając z Hotmaila wykorzystuję program od Microsoftu Windows Live Mail. Dzięki temu mam wszystko synchronizowane i jednocześnie posiadam kopię na dysku i serwerze, co w przypadku awarii jednego z dwóch nie powoduje utraty wiadomości. Oczywiście cały czas mogę korzystać także z interfejsu webowego.
Jednak korzystanie z klienta na własnym kompie ma ogromną zaletę dostępu do wiadomości nawet w przypadku braku połączenia z siecią. Dla mnie osobiście jest to największa zaleta.

Zapomniałem - bezpieczeństwo. Jeśli chodzi o połączenie z serwerem to i HTTPS i połączenie klienta z serwerem po SSL są chyba równie bezpieczne.
...
Odpowiedz
#3
Korzystam również z Hotmaila, ale z poziomu przeglądarki...po pierwsze nie chce mi się jakoś specjalnie specjalnie bawić w poszukiwanie tego, co mi najbardziej odpowiada, a potem to konfigurować...po drugie darmowy KeyScrambler obsługuje mojego Firefoxa, co znacznie podnosi bezpieczeństwo mojej poczty.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#4
Jeśli masz 1 lub dwie skrzynki to można bawić się via www. jeśli więcej jak ja (5) to program pocztowyjest wielkim ułatwieniem.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#5
@ichito Programu Windows Live Mail nie trzeba specjalnie konfigurować, ja cały czas jadę na ustawieniach domyślnych. Po za tym ma on tę zaletę, że w wersji 2011 (tylko na systemy Vista & 7) cała synchronizacja przebiega po HTTPS, także kalendarza.
Ma on jednak tę wadę, że nie synchronizuje katalogu Wiadomości śmieci (przynajmniej u mnie), reguły filtrowania nie synchronizują się z tymi na serwerzeSadi program wraz z całą pocztą zajmują trochę miejsca na dysku (co jest wadą w przypadku każdego klienta poczty).

Od jakiegoś czasu rozważam jednak nad przejściem na Hotmaila webowego, a zamiast Windows Live Mail użytkować Thunderbirda Portable do robienia kopii poczty na dysku (TB zajmuje mniej miejsca na twardzielu)Grin


Dodano: 06 paź 2011 12:29

bardok206 napisał(a):Jeśli masz 1 lub dwie skrzynki to można bawić się via www. jeśli więcej jak ja (5) to program pocztowyjest wielkim ułatwieniem.


Dzięki korzystaniu z aliasów konto Hotmaila może być naszym jedynymGrin
...
Odpowiedz
#6
Zestaw programów Windows Live jako takich jest bardzo ciekawy, ale zdaje się, że w tym wypadku MS nie dopracował kwestii zużycia zasobów komputera.
Ja natomiast zadałem to pytanie z dwóch powodów:

1. Poszukuję dobrego klienta dyskowego do odbioru poczty....
2. Spotkałem się kiedyś z twierdzeniem, że bezpieczniejsze jest odbieranie poczty via www, ponieważ ściągnięte przez nas zainfekowane pliki znajdują się na serwerze, a nie fizycznie na naszym komputerze, więc nie są w stanie zrobić nam żadnej krzywdy....

Co do 2 - nie wiem, co o tym myśleć, zdaje mi się, że na ogół dopóki czegoś nie uruchomimy, lub nie zezwolimy na uruchomienie czegoś to jesteśmy bezpieczni, nie ważne, gdzie owy plik się znajduje.
Odpowiedz
#7
Tomasz napisał(a):1. Poszukuję dobrego klienta dyskowego do odbioru poczty....

Płatny? Wypróbuj The Bata.
Darmowy? Hmm Thunderbird?
Odpowiedz
#8
Dobrym klientem jest choćby popularny Thunderbird czy nieco mniej znany Dream Mail

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Co do punktu drugiego, to jest to stwierdzenie dziwne, gdyż obecne usługi pocztowe (Hotmail, GMail, WP itd.) mają na tyle skuteczne zabezpieczenia, że raczej nie powinieneś natrafić na żadne zainfekowane maile czy załączniki.
...
Odpowiedz
#9
Windows Live Mail jest najlepszy, nie tylko wśród bezpłatnych. Ewentualnie Zobacz Gmail od Google.
Zobacz:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

czytając komentarze wynika, że lepiej trzymać na twardym.
Odpowiedz
#10
Jak zainstalowałem go jakiś miesiąc temu był strasznie ociężały - to go moim zdaniem dyskwalifikuje.
Odpowiedz
#11
Ja jako użytkownik poczty Gmail, polecę Ci właśnie tę usługę. Gmaila używam od czasów, kiedy był dostępny jedynie na zaproszenia i do dzisiaj ani razu mnie nie zawiódł. Desktopowe klienty to, moim zdaniem, żywa skamielina Wink
Odpowiedz
#12
Ja polecam "rzecz jasna" Gmaila - niesamowicie wygodny, niesamowite możliwości, niesamowity antyspam... słowem, niesamowita poczta, od samego początku jej istnienia Grin
Gdybyś używał Chrome to na dodatek możesz używać klienta www i klienta stacjonarnego, bo jest dostępny dodatek, który pozwala na przeglądanie / tworzenie / zarządzanie pocztą nawet offline. Po nawiązaniu połączenia wszystko jest automatycznie synchronizowane.
Odpowiedz
#13
ja głównie używam poczty AOL chyba dla tego że jakoś domena mi się spodobała aol.pl obecnie już nie dostępna pare lat temu korzystałem Outlookateraz już tylko przez www
Odpowiedz
#14
Jak dla mnie liczą się tylko klienty pocztowe...
Webmailowi mówię nie!
Odpowiedz
#15
2 poczty MyOpera i GMail mam zalogowane w kliencie poczty w Operze
Wszystko śmiga aż miło
Odpowiedz
#16
Eugeniusz napisał(a):Jak dla mnie liczą się tylko klienty pocztowe...
Webmailowi mówię nie!

Dlaczego? Według mnie webmail to same zalety - poczta nie zajmuje niepotrzebnie miejsca na dysku, dostęp do swojej poczty z każdego miejsca (owszem są klienty portable, ale zawsze musisz mieć go przy sobie)...
Odpowiedz
#17
Opera jest świetna, ale lubi sobie pojeść procesora i RAMu...

Gmaila nie trawię Smile
Odpowiedz
#18
Poczta - tylko Gmail. Szybki, wygodny, właściwie bezawaryjny.

Jeśli chodzi o klienta poczty - Thunderbird do domu, The Bat! do firmy. Nie korzystam z poczty przez WWW z kilku względów - raz, że cenię sobie wygodę, dwa, że lubię mieć przy sobie backup maili, trzy - nie mam zaufania do klientów WWW, cztery - czasem trzeba sprawdzić jakiegoś maila offline. Tak więc poczta to tylko przez odpowiedni soft Wink
This is your life and it's ending one minute at a time

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Powered by mózg + Bitdefender Internet Security 2013
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości