Wybór płatnego pakietu
#1
Witam wszystkich

Zastanawiam się nad wyborem pakietu zabezpieczającego (raczej płatnego). Myślałem nad KIS 2012 bądź NIS 2012. Zainstalowałem uprzednio oba programy (w wersji trial), aby je przetestować. Na pierwszy rzut oka, Kaspersky wydaje się bardziej "przyjazny" użytkownikowi. Ma ładny, bardzo intuicyjny interfejs. Przetestowałem kilka paczek i wszystkie "zneutralizował". Potem zainstalowałem Nortona w wersji 2012. Od razu poczułem tą "świeżość". Dopiero teraz uświadomiłem sobie, jak Kaspersky obciążał komputer. Wszystkie programy uruchamiały się w mgnieniu oka.

Tak więc, który pakiet bardziej mi polecacie? Często korzystam z bankowości online, nie wchodzę na podejrzane strony. Raczej unikam ściągania nieznanych plików. Jednym słowem - jestem świadomym użytkownikiem. Słyszałem, że NIS 2012 ma przeciętną wykrywalność (na pewno mniejszą niż Kaspersky). Czy to prawda?

PC: AMD Athlon x2 6000+ 3.1GHz, 2GB DDR2

Pakiet używał bym razem z dwoma skanerami na żądanie MBAM + Emsisoft Anti-Malware + WOT
Odpowiedz
#2
Jeszcze jaki system operacyjny? Podejrzewam XP.
Odpowiedz
#3
Tak, Windows XP Home Premium SP3.
Odpowiedz
#4
Hmm nie powiem, będzie ciężko.
Osobiście wybrałbym Nortona Internet Security. Jest lekki, ma elegancki interfejs i cechuje się wysoką łatwością obsługi. Nie jestem pewny tylko czy taka ochrona w czasie rzeczywistym byłaby wystarczająca. Ten problem można rozwiązać przez zaaplikowanie polskiej aplikacji SpyShelter (poczytaj sobie na forum/blogu), wersja free byłaby idealna w takim przypadku.
Kaspersky to bardzo rozbudowana aplikacja, która pobiera sporo zasobów komputera. Z tego powodu komfort użytkowania jest znacznie mniejszy niż w Nortonie. Ale nie musiałbyś stosować SpySheltera.

Mam nadzieję że aktualizujesz system i zainstalowane oprogramowanie Smile.
Aha, czy bierzesz pod uwagę bezpłatne oprogramowanie?
Odpowiedz
#5
Eugeniusz napisał(a):Mam nadzieję że aktualizujesz system i zainstalowane oprogramowanie Smile.


Oczywiście Wink

Eugeniusz napisał(a):Aha, czy bierzesz pod uwagę bezpłatne oprogramowanie?


Tak, jednakże mogę kupić najnowszego Nortona za przeszło 20zł

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#6
Online Armor (skuteczna ochrona) i darmowy program antywirusowy na "w razie co" - Avira bądź Avast.
Gdyby z jakichś względów nie odpowiadał Ci OA możesz rzucić okiem na Comodo Firewall bądź pakiet Comodo Internet Security.
Dodatkowo: warto by sobie ustawić serwery DNS: OpenDNS, Norton DNS czy te moje z podpisu: zawsze to ochrona rpzed poisoningiem.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#7
Ja bym stawiał na Nortona - lekki, szybki, przyjazny, automatyczny.
Ma wiele osłon, co prawda nie tak rozbudowanych jak KIS (brak piaskownicy, nawet jeżeli ta z KISa jest dziurawa), ale stworzony w oparciu o typowe zastosowania.
Odpowiedz
#8
@ morphiusz

Nie do końca jednak jestem przekonany do darmowych pakietów. Za 20zł mogę mieć NIS 2012/1rok. Wtedy mój zestaw wyglądał by następująco:

Norton Internet Security 2012 + SpyShelter + Malwarebytes Anti-Malware (skaner) + Emsisoft Anti-Malware (skaner) + Google Chrome z rozszerzeniem WOT
Odpowiedz
#9
Pluss napisał(a):Za 20zł mogę mieć NIS 2012/1rok

Jest to na 99% licencja nielegalna.

WOTa niestety nie polecam, wali dziwnymi ocenami, że hej Smile

Co do Nortona i jego wielu osłon wszyscy wiemy, że w praktyce nie zawsze się sprawdzają... powiedzmy sobie: wyjątki.
No ale to w prawie większości przypadków b. dobra ochrona.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#10
Pluss napisał(a):Za 20zł mogę mieć NIS 2012/1rok.

Uważaj na takie oferty. Ryzykujesz trafieniem na nielegalną licencję lub pozbawieniem wsparcia technicznego.
Pluss napisał(a):Norton Internet Security 2012 + SpyShelter + Malwarebytes Anti-Malware (skaner) + Emsisoft Anti-Malware (skaner) + Google Chrome z rozszerzeniem WOT

Tak!
Odpowiedz
#11
morphiusz napisał(a):Jest to na 99% licencja nielegalna.


Nawet jeżeli, w wypadku Symenteca jest wygodnie - gdy przestaje działać piszesz do nich że zostałeś oszukany i najczęściej masz legalną licencję na rok lub dłużej za darmo.
Odpowiedz
#12
hehe jak nie masz jakiś super specjalnych "ftyków Smile" to niemożliwe. Tak jak pisze morph.... takie coś może przestać działać w każdej chwili.A program av (płatny ) głównie kupuje się na support....
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#13
Hmm, sam nie wiem. Wszystkie opinie są pozytywne.

"takie coś może przestać działać w każdej chwili"

Niby jak? Wpisujesz klucz i aktywujesz licencję na rok. Po roku wygada i tyle.
Odpowiedz
#14
lukasamd napisał(a):
morphiusz napisał(a):Jest to na 99% licencja nielegalna.


Nawet jeżeli, w wypadku Symenteca jest wygodnie - gdy przestaje działać piszesz do nich że zostałeś oszukany i najczęściej masz legalną licencję na rok lub dłużej za darmo.


Dobra taktyka dla naciągaczy.
I tacy ludzie pozostają bezkarni.
Żeby jeszcze Microsoft tak robił gdy "prawdopodobnie padłem ofiarą oszustwa".

Wink

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#15
Jak to jak ... program przy każdej aktualizacji łączy się z bazą Symanteca, jak sprawdzasz coś mechanizmem Insight to też łączy się z bazą symanteca ... zablokują klucz i nie będziesz miał aktualizacji

A opinie są pozytywne, bo na początku zawsze działa, ale Symantec się do tych kluczy nie przyznaje więc nie są to klucze pochodzące z legalnej polskiej dystrybucji.
Odpowiedz
#16
Przeczytaj post lukasaamd.

PS.

Zainstalowałem drugi raz NIS 2012 Trial i nie mogę go aktywować. Co może być tego powodem?
Odpowiedz
#17
Myli się Smile

Powiedz jak wmówisz Pani z Symantec, że uwierzyłeś, że kupujesz za 20 zł legalny klucz?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


EDIT

Że już raz go aktywowałeś na tym samym systemie ...


Dodano: 22 paź 2011 20:55

Jak widzisz Symantec nie jest taki chętny do rozdawania darmowych licencji ludziom, którzy próbują po kosztach kupić licencje - sprzedaż kluczy na allegro jest w dużym stopniu szarą strefą.


Dodano: 22 paź 2011 20:57

Nie wspomnę już o tym, że allegro często blokuje takich sprzedawców.
Odpowiedz
#18
morphiusz napisał(a):Żeby jeszcze Microsoft tak robił gdy "prawdopodobnie padłem ofiarą oszustwa".


MS tak robi. Sam zostałem oszukany kupując MS Office 2010 i dostałem od nich BOXa.
Odpowiedz
#19
To może najnowszy Comodo Internet Security + dwa wyżej wymienione skanery na żądanie + SpyShelter + WOT ? co sądzicie o takiej konfiguracji? Pragnę jeszcze raz nadmienić, iż jestem świadomym użytkownikiem i nie ściągam nieznanych plików (jak już to na wirtualnej maszynie) oraz nie wchodzę na podejrzane strony.
Odpowiedz
#20
lukasamd napisał(a):
morphiusz napisał(a):Żeby jeszcze Microsoft tak robił gdy "prawdopodobnie padłem ofiarą oszustwa".


MS tak robi. Sam zostałem oszukany kupując MS Office 2010 i dostałem od nich BOXa.



Oczywiście, że tak robi, ale chyba nie kupiłeś Office 2010 w papierowej kopercie bez nadruku .. tylko produkt łudząco przypominający oryginał
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości