Test NIS v CIS - dyskusja
#1
O rany o rany znowu CIS fantastycznie wypadł !!!
Śmiechu warte, myślałem Andrzej że jesteś poważnym facetem , a przynajmniej dorosłym.
Nie chce mi się już rozwijać myśli , bo to strata czasu. Zaczynasz mi coraz bardziej przypominać jedną osobę , której imienia wspominać nawet nie chcę .
Test proaktywny NIS-a z włączoną proaktywną ochroną jest wg ciebie failpomimo czystego systemu....No nie mam pytań .
Odpowiedz
#2
facecik napisał(a):Test proaktywny NIS-a z włączoną proaktywną ochroną jest wg ciebie fail pomimo czystego systemu....No nie mam pytań .


Nie te filmiki z testami oglądałeś, tak mi się wydaje, (jak w przedszkolu wytłumaczę - najpierw oglądasz I część, potem II część, i wiesz o co chodzi) lub wzrok już nie ten, nie umiesz oglądać, to nie komentuj, bo czytaćmi się nie chce tych bzdur.Od kiedy test proaktywny jest z włączoną ochroną antywirusową? No nie mam pytań. Ogarnij się.
Odpowiedz
#3
andrzej76 napisał(a):Nie te filmiki z testami oglądałeś, tak mi się wydaje, lub wzrok już nie ten, nie umiesz oglądać, to nie komentuj, bo czytaćmi się nie chce tych bzdur.Od kiedy test proaktywny jest z włączoną ochroną? No nie mam pytań. Ogarnij się.


Słuchaj fanatyku ze stajni comodo, myśl co piszesz do mnie i w jaki sposób bo zacznę traktować cię jako zwykłego idiotę .
Po drugie, w pierwszym filmiku NIS-a wyłączyłeś ochronę proaktywną więc nie rozumiem po co w ogóle ten test.
W drugim ochrona proaktywna jest włączona , więc test zaliczony a ty piszesz fail.
Odpowiedz
#4
Zrobienie testu na razie 2 programów: Comodo i Nortona, gdzie temu pierwszemu wyszło lepiej, bo po prostu w takich warunkach ma zapewniać lepszą ochronę nazywasz fanatyzmem? Radzę cedzić słowa.
Pomijając nieszczęśliwą metodykę testu wszystko masz na video, fanatyzm byłby wtedy, gdyby andrzej po cichu fałszował wyniki lub czegoś nie pokazał na rzecz produktu X.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#5
skoro SONAR się wyłaczył na tym trzeba było zakończyć test normalnieFacepalm

Po 2 test comodo nie był proactiv bo program nadal korzystał z baz w chmurze
Odpowiedz
#6
morphiusz napisał(a):Zrobienie testu na razie 2 programów: Comodo i Nortona, gdzie temu pierwszemu wyszło lepiej, bo po prostu w takich warunkach ma zapewniać lepszą ochronę nazywasz fanatyzmem? Radzę cedzić słowa.
Pomijając nieszczęśliwą metodykę testu wszystko masz na video, fanatyzm byłby wtedy, gdyby andrzej po cichu fałszował wyniki lub czegoś nie pokazał na rzecz produktu X.

Test proaktywny w przypadku NIS-a nie może być przeprowadzony z wyłączonym modułem proaktywnym ,czy Ty tego też nie rozumiesz ?
Odpowiedz
#7
facecik napisał(a):Pomijając nieszczęśliwą metodykę testu


Rozumiem, to była uwaga do Twojej wypowiedzi.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#8
Jaką ochronę proaktywną? Wyłączony został skaner av a tym samym Norton wyłącza Sonar i Download Intelligence fanboy-u Nortona, bo tak jest zbudowany,znasz zasadę jego działania? Chyba nie bardzo, to mnie nie pouczaj po pierwsze primo, po drugie primo odaplane zostały malware i popuszczał, test nie zaliczony - fail, to jest w 1 części, po trzecie primo - w 2 części włączyłem dla przykładu skaner av i sprawdziłem czy cały pakiet usunie już zawirusowany system z malware, usunął ale ze skanerem av, bez niego, Sonaru i Download.. kwiczy, test - proactive - fail, po czwarte primo - ja robię testy, i po piątę primo - chcesz mnie traktować jak idiotę - proszę bardzo, wiesz co mnie to obchodzi - jak zeszłoroczny śnieg, i po szóste primo - nie jesteś nie wiadomo kim, i od teraz twoje komentarze zresztą nic nie wnoszące , mam w 4 literach.
Odpowiedz
#9
Test wykazuje jedynie że SONAR w NIS jest sprzężony z antywirusem nic więcej
Odpowiedz
#10
andrzej76 napisał(a):Jaką ochronę proaktywną? Wyłączony został skaner av a tym samym Norton wyłącza Sonar i Download Intelligence fanboy-u Nortona, bo tak jest zbudowany,znasz zasadę jego działania? Chyba nie bardzo, to mnie nie pouczaj po pierwsze primo, po drugie primo odaplane zostały malware i popuszczał, test nie zaliczony - fail, to jest w 1 części, po trzecie primo - w 2 części włączyłem dla przykładu skaner av i sprawdziłem czy cały pakiet usunie już zawirusowany system z malware, usunął ale ze skanerem av, bez niego, Sonaru i Download.. kwiczy, test - proactive - fail, po czwarte primo - ja robię testy, i po piątę primo - chcesz mnie traktować jak idiotę - proszę bardzo, wiesz co mnie to obchodzi - jak zeszłoroczny śnieg, i po szóste primo - nie jesteś nie wiadomo kim, i od teraz twoje komentarze zresztą nic nie wnoszące , mam w 4 literach.


Więc ponieważ traktuję cię jak napisałem wyżej, weź pod uwagę że wyłączenie modułu AV wiąże się z wyłączeniem ochrony SONAR(proaktywnej jakbyś nie wiedział bo jak widać nie wiesz)
więc jaki sens przeprowadzania takiego testu !
Po drugie Zord napisał w kwesti CIS-a to co miałem dodać, chmura była aktywna.
Test do dupy, ale masz dużo czasu to może zrobisz coś lepszegoGrin
Odpowiedz
#11
Comodo zawsze będzie dobrze wypadać w takich testach ponieważ działa w prymitywny sposób, wszystko pakuje w piaskownice bez znaczenia czy są to dobre, czy złe pliki zawsze zareaguje tak samo.
Poza tym uważam, że porównywanie tych dwóch softów jest nie namiejscu...
Odpowiedz
#12
Akurat poczekam na Twój profesjonalny test, którego tu zapewne nigdy nie będzie, bo tylko umiesz dużo peplać bez sensu zresztą i nic więcej, na Comodo test powtórzę z wyłączonym internetem, wyłączoną chmurą w defense+. Zauważyłem że dalej nic nie rozumiesz, jak grochem o ścianę.

CIS 2012 - wyłączony av, nie wyłącza się defense+, firewall i sandbox - tak zbudowany
NIS 2012 - wyłączony av z nim wyłącza się automatycznie Sonar i Download Intelligence- debilskie rozwiązanie, ale to problem Symanteca, nie mój.

Narzekałeś pod testami on-demand NIS , że w proactiv jest lepszy,teraz jak proactiv z wyłączonym silnikiem av - to samo, widzisz, taki jest Norton.

facecik napisał(a):Więc ponieważ traktuję cię jak napisałem wyżej


Ja dokładnie tak samo Cie traktuję i to się nie zmieni niestety.


Dodano: 30 paź 2011 22:13

Ambient napisał(a):wszystko pakuje w piaskownice,


A widziałeś żeby pakował w piaskownicę? Ja nie zauważyłem, usuwał zagrożenia lub blokował.Zreszta po to ona min. też jest w tym sofcie, to nie atrapa.
Odpowiedz
#13
Ambient napisał(a):Comodo zawsze będzie dobrze wypadać w takich testach ponieważ działa w prymitywny sposób, wszystko pakuje w piaskownice, co kolwiek mu nie zapodasz (dobrego czy złego) zareaguje zawsze tak samo.
Poza tym uważam, że porównywanie tych dwóch softów jest nie namiejscu...


Rozumiem, że działanie nieprymitywne to przepuszczanie infekcji (plików) w których może być wirus, Antonii Macierewicz, bezpieczny plik, albo może coś innego.
Ja na razie CISa używa trochę osób, 2 koleżanki - ofiary wirusa z facebooka zostały pouczone aby zainstalować CISA - na razie u nich 0 problemów czy blokowania czegoś.

No offense here, szanuje Twoje zdanie, jest w nim ziarnko prawdy. Ale to nie temat do dyskusji o tym.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#14

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


A tu coś dla facecika - experta, CIS ma wyłączony net, skan w chmurze i silnik av, jak widać , test - pass, to jest odniesienie do tego skanu w chmurze w tym teście ,że go nie wyłączyłem, co byś mu nie wyłączył to potrafi sobie poradzić, inne w ogóle lub słabo.
Odpowiedz
#15
Jeśli Andrzej i zwolennicy NIS się zgodzą na taki kompromis (taka propozycja z mojej strony):

Dodanie zagrożeń do wykluczeń AV produktów ( w tym powtórzenie testu CIS i NIS)?
AV nie będzie reagował - SONAR będzie aktywny, CISz chmury nie będzie się odzywał.

Andrzej, rachu ciachu i postrachu, sprężysz się, to Ci się uda, te testy to 10 minut (bez godzinnego skanu nortonem), skan MBAM możesz dać pauze.

Co Wy na to?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#16
morphiusz napisał(a):]

Rozumiem, że działanie nieprymitywne to przepuszczanie infekcji (plików) w których może być wirus, Antonii Macierewicz, bezpieczny plik, albo może coś innego.
Ja na razie CISa używa trochę osób, 2 koleżanki - ofiary wirusa z facebooka zostały pouczone aby zainstalować CISA - na razie u nich 0 problemów czy blokowania czegoś.

No offense here, szanuje Twoje zdanie, jest w nim ziarnko prawdy. Ale to nie temat do dyskusji o tym.


no niestety sposób jest prymitywny inni producenci starają się aby pakiet był jak najmniej uciążliwy i nie przysparzał problemów
comodo zrzuca to na swoich użytkowników którzy sami mają martwić się o to żeby używany program nie został zablokowany przez comodo jako nieznany

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

�ej-lia�cie-t62541.0.html
Odpowiedz
#17
zord napisał(a):no niestety sposób jest prymitywny inni producenci starają się aby pakiet był jak najmniej uciążliwy i nie przysparzał problemów
comodo zrzuca to na swoich użytkowników którzy sami mają martwić się o to żeby używany program nie został zablokowany przez comodo jako nieznany


Zord widzisz.. Ci inni tak się troszczą, że później użytkownik jest ogolony z pieniędzy z konta, plików czy w ogóle systemu Grin
CIS nie jest dla każdego w teorii, w praktyce sprawdził się już u laikówWink
Taki laik nie instaluje dziwnych softów na okrągło. CIS się sprawdza.

Wróćmy do tematu!

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#18
Dziwnych ?
Sterowniki Nvidi i Realteka mi zablokował co jak co ale te programy są bardzo popularne
Odpowiedz
#19
Jako mod możesz wydzielić te posty do odpowiedniego wątku, albo dalej off-topować...

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#20
andrzej76 napisał(a):Akurat poczekam na Twój profesjonalny test, którego tu zapewne nigdy nie będzie, bo tylko umiesz dużo peplać bez sensu zresztą i nic więcej, na Comodo test powtórzę z wyłączonym internetem, wyłączoną chmurą w defense+.Zauważyłem że dalej nic nie rozumiesz, jak grochem o ścianę.

Ale widzę ,że Ty zauważyłeś swoją głupotę, bo chcesz powtórzyć testGrin Mi lata koło d... czy to NIS czy CIS jest lepszy, oba produkty uważam za świetne i tyle.
Za to takie pseudo testy nieudolnych redaktorów, są zupełnie nie na miejscu dlatego zwracam zawsze uwagę Smile
Zresztą zobacz, że jedna z największych głów na tym forum zgadza się ze mną Grin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości