Oprogramowanie pod ten PC
#1
Witam. Co polecacie na tego kompa?

CPU: Intel Pentium 4 641, 3,5 GHz
RAM: 1792 MB
GPU: GeForce 7300 GT 128MB DDR 3
HDD: SAMSUNG HD502HJ

Obecnie mam Norton IS 2012 ale interfejs w ogóle mi nie podchodzi, ciężko się odnaleźć. Regularnie skanuje MAMB i SUPERAntiSpyware Free Edition
ESET miałem ale też mi nie odpowiada interfejs i przejrzystość. Zależy mi też na małym zużyciu RAM i dobrej skuteczności. Myślałem nad Kasperskim IS ale jedni piszą że spowalnia drudzy że zaś działa lepiej od poprzedniej wersji. Gdybym miał instalować avasta czy avire ( wkurza mnie że po ENG jest ) to mysiałbym mieć też dodatkową zaporę która też brała by RAM. COMODO nie wiem jak teraz ale poprzednią wersję dało się odczuć na kompie.

Ciężka sprawa pomóżcie.

edit:// windows 7
Odpowiedz
#2
Jeżeli zależy Ci na jak najmniejszym obciążeniu, to właśnie Norton i ESET są naprawdę godne uwagi. Również eScan jest lekki, lecz nie każdemu musi się ppodobać.
Nie napisałeś jaki system jest na tym komputerze. Jeżeli wyżej niż XPek, to wystarczyły Avast AV.
Odpowiedz
#3
Sporo osob chwili tez Pande Cloud, ale w tym wypadku tez potrzebny by byl dodatkowy firewall.
Ostatnio byl temat - ESET czy Symantec, moze pomoga Ci wypowiedzi w tym watku. A tak swoja droga - co Ci przeszkadza w NODzie/ESS - raz wszystko ustawiasz pod siebie ipowinienes miec spokojSmile
ESET NOD32 5 + PC Tools Firewall Plus + Truecrypt
Odpowiedz
#4
@up
hmmm
ESET SS - o ile pamiętam brał coś około 60MB ramu
W interfejsie i prostocie obsługi wg. mnie króluje Kaspersky
Odpowiedz
#5
ludendorf napisał(a):Myślałem nad Kasperskim IS ale jedni piszą że spowalnia drudzy że zaś działa lepiej od poprzedniej wersji.
Bo to i to prawdaGrinZ jednej strony jest lżejszy , z drugiej fakt faktem potrafi przymulić. A ramu nie jest tutaj raczej bardzo dużo. Panda Clod jest lekka, podobnie Pctools Firewall. Comodo mocno nie ciązy, ja uzywam na kompie z 1 gb ram i da sie funkcjonowaćGrin A Avast Internet Security? -tez lekki.
Odpowiedz
#6
Cytat: W interfejsie i prostocie obsługi wg. mnie króluje Kaspersky


Interfejs Avasta też jest prosty.

Rozumiem że zabezpieczenie może być płatne?
Odpowiedz
#7
@up

Tak
Odpowiedz
#8
A musisz miec miec antywirusa? moze np appguard, defensewall? Biora bardzo mało pamieciWink
Online armor + DefenseWall
Odpowiedz
#9
W takim razie właśnie Defensewall albo Shadow Defender .
Jeżeli wolisz klasycznie czyli antywirus to proponuje Avast Pro + Comodo Firewall, Avast IS
Odpowiedz
#10
Jest jeszcze BufferZone PRO Free Smile
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#11
Nie wiem jak z obciążeniem, ale mogę oddać licencję na Online Armor, bo jest mi zbędna.
Odpowiedz
#12
oO jest jeszcze przecież F-Secure IS podobno świetny a mało zasobożerny, trzeba sprawdzić
Odpowiedz
#13
MSE + zapora systemowa lub Comodo Firewall

Panda Cloud AV + zapora systemowa lub Comodo Firewall

AVG Free 2012 + Comodo Firewall


Outpost Security Suite Free - darmowy pakiet

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#14
ludendorf napisał(a):oO jest jeszcze przecież F-Secure IS podobno świetny a mało zasobożerny, trzeba sprawdzić

Dokładnie, warto przetestować. Zabiera mało RAM-u (50-60MB) i jest nieodczuwalny dla procesora i w ogóle dla całego systemu.
Odpowiedz
#15
F-Secure zabiera około 70MB ram, a to za dużo, dodatkowo przy skanowaniu pendrive w ogóle nie da się korzystać z kompa
Juz Kasperski ma mniejszy apetyt ~50MB
Odpowiedz
#16
jak będziesz patrzyć tylko na ram to nie dojdziesz do sedna sprawy. Procesor oraz i/o wejścia wyjściana dysku to jest główną przyczyną zacięć spowolnień itp. 20 mb w lewo czy w prawo nie robi takich różnic. Jakbyś np napisał co ci nie pasuje w interface2 programów z początkowego psta w tym topicu to może by się coś znalazło...
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#17
Czy 70MB zużywane przez pakiet IS to dużo??? O_o
Kaspersky zuzywa 50MB w spoczynku. Uruchom jakis instalator i zobacz, jak Kaspersky zacznie zrec procesor i RAM. F-Secure 70MB zużywa przy uzywaniu kmputera, nie w spoczynku i nie zuzywa prawie w ogole procesora

Bierz avasta, jesli 70MB to dla Ciebie duzo.
Odpowiedz
#18
Avast + Comodo Firewall (ile ta zapora używa RAM''u)
czy
Avast Internet Security
Odpowiedz
#19
Pakiet IS zużyje mniej RAM-u niż 2 oddzielne programy i przy zwykłym użytkowaniu komputera (portal społecznościowy, wiadomości, poczta, YouTube) powinien wystarczyć. Jeśli często wchodzisz na jakieś niezaufane i nowe strony możesz wybrać Avast + Comodo Firewall- który po wstępnej konfiguracji ochroni cię w zupełności.
Ja od siebie poleciłbym regularny skan MBAM lub kupno wersji PRO - ochrona w czasie rzeczywistym.
To jest tylko moje zdanie i nie każdy może się ze mną zgodzić.
ESET Smart Security
Odpowiedz
#20
MBAM rzecz jasna, regularne skany wtedy kiedy nie ma mnie przy kompie, także o to nie muszę się martwić
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości