Malware Defender 2.8xx
#1
Miło mi podzielić się świeżą jak cieplutkie bułeczki informacją, że 11 stycznia (wczoraj) ukazała się nowa wersja Malware Defender 2.8.0.1 ...dla tych którzy nie znają programu - MD to legendarny już, klasyczny HIPS z mnóstwem możliwości i opcji dotyczących składników systemu i ich ochrony, poza tym wyposażony jest w kilka przydatnych narzędzi np. menadżer autostartu, menadżer plików, wyszukiwanie wpisów w rejestrze, a ponadto ma możliwość nadzorowania ruchu sieciowego.
Lista zmian opublikowana na Wildersach (niestety strona programu jest w j. chińskim, podobnie jak forum na którym poinformowano o nowej wersji i trudno się na niej połapać Smile)
Cytat: Updates:
Kernel block access to the COM interface.
Kernel block access services manager.
Intercept the process added to the JOB object.
Intercepted by registering hotkeys to record keystrokes.
Parameters to solve SSDT HOOK improper handling can cause blue screen problem.
Notes displays an alert window to window above the rules.
Solve the performance problems resulting from a large number of logs, a second log does not repeat the same show.
Automatically merge contents of the log window and displays the count of the same log.
Within two seconds after the bubble does not prompt display shows the new bubble.
Fix some small bug.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Pobieranie (wersja angielska)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Wspaniała wiadomość. Korzystałem z niego przez pewien czas i bardzo go polubiłem, choć i tak wolę Online Armor.
...
Odpowiedz
#3
Mam zainstalowaną poprzednią wersję MD(2.7.3.0002)i szukam bezskuteczniew opcjach- update lub download -brak takowych. Czyli rozumiem, że mam pobrać nową wersje programu i zainstalować na poprzedniej, czy odinstalować starą i zainstalować nową ? Ktoś może podpowiedzieć ?
Odpowiedz
#4
Super. Mój ulubiony hips.
w10 - OSArmor + Simplewall
Odpowiedz
#5
Jeśli potrzebuje ktoś spolszczenie do Malware Defender 2.8xx to chętnie się podzielę .Być może pomoże komuś w obsłudze tego zacnego programu SmileW tej wersji przechodzi Comodo Leak Test Suite z wynikiem 330 w trybie cichym wczesniej 310 .
Odpowiedz
#6
Wyślij na jakiś serwer i daj link, niech wszyscy skorzystają Smile
Odpowiedz
#7
Ja osobiście proponuję wrzucić na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#8

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Tłumaczenie zrobiłem do poprzedniej wersji, której używałem na co dzień ,a pasuje równieżdo tej Smile
Odpowiedz
#9
Tłumaczenie działa...jest trochę niekompletne, ale szacunek za pracę i chęci przybliżenia polskim użytkownikom rewelacyjnego HIPSa...i za to też plusik Wink
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#10
Skoro jest taki rewelacyjny to czy warto przejśćna niego z Outpost security suite pro 7.5????
Odpowiedz
#11
Po okresie trybu nauki , przejść na tryb normalny czy na tryb cichy ? Czym one się różnią ?
Odpowiedz
#12
@Sorgi...MD może niektórym zastąpić pakiet IS, ale części nie zastąpi, ponieważ nie każdy zdecyduje się na ochronę bez samodzielnego AV czy takiego modułu w pakietach. W OSS jest HIPS i to dość dobrze zoptymalizowany pod kątem skuteczności i równoczesnego komfortu używania, poza tym zapora w OSS jest zdecydowanie bardziej konfigurowalna i szczelniejsza, niż funkcje połączeń w MD...MD daje możliwość tworzenia reguł in/out, ale nie ma dodatkowych opcji uszczelniających porty czy ruch na protokołach.

@nowy11
To jest fragment na ten temat z pliku pomocy MD
Cytat: Normal mode
When using normal mode, if an suspicious action is detected and no rule is found, Malware Defender will ask the user to make the decision.

Learning mode
When using learning mode, Malware Defender will create permit rules for the suspicious actions automatically. You must enable all protection to create all kind of rules in learning mode.
If you are sure your system is clean, it is recommend to use this mode to create rules for trusted applications after installation. You need to restart Windows with learning mode enabled to create rules for the autostart applications.
While "Learning Mode" is ON the program will not display the alert window and allow all actions to be executed. Please remember to disable the learning mode when you finished.

Note:Malware Defender will create temporary rules for the processes launched from the temporary folder.

Silent mode
When using silent mode, Malware Defender will not ask the user, it will silently deny rules which have an ASK option.
Malware Defender will enter silent mode when the user interface is locked.

Czyli
- w trybie normalnym , jeśli MD nie ma ustalonej reguły na wykryte podejrzane zachowanie, to spyta użytkownika
- w trybie naukiMD nie pyta i akceptuje każdy uruchamiany/uruchamiający się samoczynnie proces...z tym trybem więc ostrożnie zwłaszcza, gdy nie jesteśmy pewni czy mamy czysty system (ten tryb jest domyślnie zaznaczony w oknie wstępnego kreatora po instalacji)
- w trybie cichymMD nie pyta tylko blokuje podejrzane akcje, które mają regułę "pytaj"...czyli blokuje z automatu właściwie wszystko, co nie ma reguły "zezwól".
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#13
Ok dzięki za odpowiedz Smile
Odpowiedz
#14
Panie IChito będę wdzięczny Wink
Odpowiedz
#15
Dzięki za wytłumaczenie@ichito ,a @dorianowi12za dobrą robotę.
Odpowiedz
#16
Czy ten program działa może z win7 64bit?
Odpowiedz
#17
@Koniasz
Z tego, co mi wiadomo z różnych źródeł to Win7 tak, ale nie 64-bit...niestety. Z ochroną na tych systemach jest i będzie kłopot, bo oczywiście blokadą są mechanizmy systemowe.

@Doran
" Panie Ichito "...to mnie ubawiło, bo zabrzmiało jak w filmach o jakiś japońskich czy chińskich dostojnikach Wink
Odnośnie tłumaczenia...to oczywiście byłaby fajna rzecz, ale i wyzwanie...i konieczna jest duża ilość wolnego czasu, więc nie wiem czy się do tego zabiorę.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#18
@ichito -to z szacunku do Twojej osoby.Posiadasz duża wiedzę na temat zabezpieczeń z którą chętnie się dzielisz ,twoje wypowiedzi są jasne i zawsze rzetelnie napisanie stąd moje ,,panowanie'''' do twojej osoby. Ale jako ze trza trzymać ,,formę ''''na forum wiec biore sie za siebieGrin
Odpowiedz
#19
Ten program jest jeszcze rozwijany?
1. PC:
Comodo Internet Security 6, WOT
Odpowiedz
#20
Raz na jakiś czas pojawiają się drobne aktualizacje.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości