COMODO IS PRO 2012 konfiguracja
#1
Witam !
Czy ta konfiguracja dla pakietu COMODO jest dobra :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Zależy mi na jak najlepszej ochronie, bez dużej ilości FP, a także zeby pakiet nie zamulał systemu.
Zdecydowałem się na zmianę z ESET-a po słabych wynikach w kilku testach udostępnionych na tym forum.

Czy wyłączyć zaporę Win 7 i Windows Defender ?

PS : Znalazłem jeszcze taki :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Który jest lepszy ?
A może mógłby ktoś podać swoją konfigurację COMODO ?
Widziałem że kilku userów używa tego pakietu.
ESET Smart Security
Odpowiedz
#2
Zerknij jeszcze tu ->

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

••• KASPERSKY Internet Security 2018  | ZEMANA AntiMalware 2 •••
Odpowiedz
#3
Antivirus CIS wypada gorzej w testach od ESET
Online armor + DefenseWall
Odpowiedz
#4
messier napisał(a):Antivirus CIS wypada gorzej w testach od ESET


Na paczkach malware jest inaczejGrin
Odpowiedz
#5
A skąd pewność ze testy tych paczek są przeprowadzane rzetelnie?Grin Zobacz sobie na nagły spadek skuteczności kaspersky po odejściu pewnej osobyWink Jest taka strona w sieci gdzie codziennie przeprowadzają badania na próbce 1000 szkodnikow i jakos comodo nie ma nawet 50%
Online armor + DefenseWall
Odpowiedz
#6
messier napisał(a):Jest taka strona w sieci gdzie codziennie przeprowadzają badania na próbce 1000 szkodnikow i jakos comodo nie ma nawet 50%


Messier -jeśli możesz i znasz tą stronę - podaj adres. Chętnie sobie przejrzę.
Odpowiedz
#7
ok jak poszukam to dam znac. Teraz jestem na innym kompie i nie mam jej w zakladkach
Online armor + DefenseWall
Odpowiedz
#8
To chodzi o tąstronkę ->

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Codziennie przed północą publikowane są nowe wyniki testów na wykrywanie świeżynek Smile
••• KASPERSKY Internet Security 2018  | ZEMANA AntiMalware 2 •••
Odpowiedz
#9
messier napisał(a):A skąd pewność ze testy tych paczek są przeprowadzane rzetelnie?Grin Zobacz sobie na nagły spadek skuteczności kaspersky po odejściu pewnej osobyWink Jest taka strona w sieci gdzie codziennie przeprowadzają badania na próbce 1000 szkodnikow i jakos comodo nie ma nawet 50%



Miałem na myśli paczki z forum, co do testów to najlepsze są te które przeprowadzimy sami. Jeśli chodzi o tą stronkę

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

to skąd pewność, że wyniki są obiektywne.
Odpowiedz
#10
Nie twierdze ze sa obiektywne. Ja Tobie pokazuje ze według tego testu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ma mniejszaGrin Mam podac inne testy gdize comodo ma mnijesza?Grin Dla mnie eset jako antywirus lepiej sie sprawdza od antywirusa comodo
Online armor + DefenseWall
Odpowiedz
#11
messier napisał(a):Nie twierdze ze sa obiektywne. Ja Tobie pokazuje ze według tego testu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ma mniejszaGrin Mam podac inne testy gdize comodo ma mnijesza?Grin Dla mnie eset jako antywirus lepiej sie sprawdza od antywirusa comodo


A na jakiej podstawie tak twierdzisz. Dla mnie testy nie są żadnym wyznacznikiem. Jeśli pragniesz się przekonać, który pakiet jest najlepszy to polecam odpalić kilka paczek malware na kompie i w tedy będzie wiadomo, który pakiet jest lepszyQuestion Tak czy siak jakieś zabezpieczenie powinniśmy mieć, a w większości to my jesteśmy odpowiedzialni za infekcje naszego systemu. Bo program to tylko program, który można złamać lub obejść. "Co człowiek stworzy to i złamie"
Odpowiedz
#12
Autor postu napisał że esetjest gorszy od CAV na paczkach od eset. Ja podałem przykład ze jest odwrotnie. Ty piszesz że ''''Jeśli pragniesz się przekonać, który pakiet jest najlepszy to polecam odpalić kilka paczek malware na kompie i w tedy będzie wiadomo, który pakiet jest lepszy To jest najlepszy sposób na sprawdzenie swojego antywirusa W codziennym użytkowaniu komputera nie stykamy się z tak wielką ilością zagrożeń jaka jest w różnych paczkach malware, a wystarczy jeden plik który zostanie przepuszczony przez nasz skaner i wtedy klops. Nagle stwierdzenie, że ten jest lepszy, legnie w gruzach i co poszukamy następnego AV, który to będzie lepszy'''' uwazasz ze to odpalenie kilku wirusow pokaze który jest lepszy?Grin Nie osmieszaj sie. nie twierdze ze eset bedzie zawsze lepszy i ze tak jest . Opieranie sie na paczkach z forum jest raczej głupota tym bardziej iz jest ich mało.
Online armor + DefenseWall
Odpowiedz
#13
Spokojnie kochani.
Antywirus Comodo byłby dobry, gdyby nie ilośćFP, która produkuje.
IMO wykrywalność jest dobra, nawet jeśli trochę słabszato wspierana jest przez chmurę, któram. in.opiera się na analizie behawioralnej, więc najnowsze, szalejące malware może być wykryte bardzo szybko Wink

ESET IMO lekkością i niezawodnością tutaj wygrywa(FP).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#14
messier napisał(a):Nie osmieszaj sie. nie twierdze ze eset bedzie zawsze lepszy i ze tak jest . Opieranie sie na paczkach z forum jest raczej głupota tym bardziej iz jest ich mało.


Nie muszą to być paczki z forum, ja sprawdzam na paczkach w których jest ponad 3000 zagrożeń każdego dnia i wynik Comodo to ponad 80%.
a co do ilości zagrożeń w paczkach z forum to nie ważne ile jest ich lecz ważne ile z nich jest wykryte.

A wracając do tematu to nie ma sensu dalej się spieraćTongue

morphiusz napisał(a):Spokojnie kochani.
Antywirus Comodo byłby dobry, gdyby nie ilośćFP, która produkuje.
IMO wykrywalność jest dobra, nawet jeśli trochę słabszato wspierana jest przez chmurę, któram. in.opiera się na analizie behawioralnej, więc najnowsze, szalejące malware może być wykryte bardzo szybko Wink

ESET IMO lekkością i niezawodnością tutaj wygrywa(FP).


Co do FP to mam nadzieję, że w następnej wersji poprawią to.
Odpowiedz
#15
Lepiej jak wali FP niż jakby nie wykrywał. Jak mamy wątpliwość zawsze można sprawdzić czy to FP.
Odpowiedz
#16
X26 napisał(a):Lepiej jak wali FP niż jakby nie wykrywał. Jak mamy wątpliwość zawsze można sprawdzić czy to FP.


co racja to racjaWink

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#17
Jak ktoś lubi i ma czas się bawić w sprawdzanie to tak.
Jak ktoś chce po prostu pracować przy kompie a CIS wywali mu jakiś plik to zniknie pewnie równie szybko co ten plik Smile
Kwestia podejścia, wygody itd.
Odpowiedz
#18
CIS tylko raz mi chciał coś wywalić na początku istnienia antywirusa a teraz to jest niezauważalny. W sumie to trochę ciężko złapać infekcje, tak normalnie używając komputera. Ja sam się zastanawiałem wiele razy czy nie zmienić CAV na coś lekkiego, bo w sumie antywirus nie jest tak bardzo potrzebny...
Odpowiedz
#19
Ja mam samego Firewalla, a dzięki Defense + każdy plik uruchamiany skanowany jest w chmurze na obecność złośliwego kodu.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#20
morphiusz napisał(a):Ja mam samego Firewalla, a dzięki Defense + każdy plik uruchamiany skanowany jest w chmurze na obecność złośliwego kodu.


wtedy jest jeszcze więcej fp niż w przypadku samego antywirusa
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości