ACTA - cenzura internetu
#1
Temat wydaje mi się ważny. Jeżeli to wejdzie do życia , wpłynie znacząco na internet.
ACTA ma na celu sprawić że nasz ISP będzie odpowiadał za to co jego klienci robią na internecie.

Warto zobaczyć:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


+ do tego chyba " najlepsze "

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Sukces Polskiej Prezydencji.
Facepalm

Szkoda mi słów na to.
Odpowiedz
#2
Niedługo to strach będzie korzystać z netu, bo na każdym kroku będą nas inwigilować. No cóż nadchodzi czas nowego backdoora: UE-ACTA.:crazy:
Odpowiedz
#3
Słyszałem że bogatsi szukają już pomysłu na stworzenie czegoś na styl nowego internetu z własnymi prawami.
Oby rząd się opamiętał!
Odpowiedz
#4
No to biedniejszym pozostanie zwiększyć szybkość łącza i przejść do internetu, gdzie nikt nas nie będzie śledził czyli:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#5

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Podpisujemy Smile
Odpowiedz
#6
Jest pewna szansa, że jednak tego nie przepchną u nas, może te być tak, że prezydent nie podpisze. Jeżeli zostanie to odpowiednio nagłośnione, to całkiem możliwe że by wróciło do sejmu.
Odpowiedz
#7
Hmm wiem że ACTA ma być tematem w całej Europie, ale wie ktoś może kiedy będą nad tym w Niemczech głosować? Wiem że już jakieś protesty były, ale i tak jestem ciekaw, gdyż tutaj mieszkam. Pozdrawiam
Odpowiedz
#8
lukasamd napisał(a):Jest pewna szansa, że jednak tego nie przepchną u nas, może te być tak, że prezydent nie podpisze. Jeżeli zostanie to odpowiednio nagłośnione, to całkiem możliwe że by wróciło do sejmu.


To podpisać ma pan Sikorski.

tenma napisał(a):Hmm wiem że ACTA ma być tematem w całej Europie, ale wie ktoś może kiedy będą nad tym w Niemczech głosować? Wiem że już jakieś protesty były, ale i tak jestem ciekaw, gdyż tutaj mieszkam. Pozdrawiam


Ja poszukałbym informacji na niemieckich forach. Niemieccy internauci zapewne też zajęli się Tym problemem.


Dodano: 21 sty 2012, 17:42

Znalałem:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Czyżby wygrana?
Odpowiedz
#9

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.
Odpowiedz
#10
Tylko czy można w to wierzyć?
Odpowiedz
#11
Moment... Przecież na PCLab pisali o SOPA, a nie ACTA. SOPA jest w USA, a ACTA w Europie.
Odpowiedz
#12
Dokładnie . W Polsce dalej jest zagrożenie.
Odpowiedz
#13

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Podpisujemy się.
Odpowiedz
#14
Pamiętajcie, że w naszym systemie prawnym - Ratyfikowane umowy międzynarodowe są niżej w hierarchii niż Konstytucja, ale wyżej niż ustawy i inne akty z mocą ustawy. Dodajmy jednak, że ACTA, z tego co narazie słyszymy ma być umową, która nie będzie ratyfikowana w drodze ustawy, a więc w hierarchii aktów prawnych jest jeszcze niżej pod ustawami i aktami z mocą ustawy, a więc musi być zgodna z Konstytucją, ratyfikowanymi umowami międzynarodowymi oraz ustawami i innymi aktami z mocą ustawy.
W przypadku podpisania ACTA pozostaje nadzieja, iż Trybunał Konstytucyjny dopatrzy się naruszenia gwarantowanych przez Konstytucję praw i wolności.

Niestety, jeśli dojdzie do podpisania ACTA, a Trybunał Konstytucyjny nie dopatrzy się znamion naruszenia gwarantowanych konstytucyjnie praw i wolności to pozostaje chyba jedynie szturm na Kancelarie Premiera, gdyż politycy zabezpieczyli się przed odebraniem im władzy i obywatele mogą jedynie złożyć wniosek do Sejmu o uchwalenie przeprowadzenia referendum - dodajmy wniosek taki musi zostać poparty przez 500.000 osób uprawnionych do udziału w referendum. Ponadto to nadal tylko wniosek - w rękach naszych bogów pozostaje czy się na to zgodzą czy nie, aby przeprowadzić referendum.

Odsyłam do art. 63. ust. od 1 do 8 Ustawy o REFERENDUM OGÓLNONARODOWYM z dnia 14 marca 2003 r.

Woody Allen mówił
Cytat: Wyraźniej niż kiedykolwiek dotąd w swych dziejach ludzkość stoi dziś na rozdrożu. Jedna droga prowadzi w rozpacz i skrajną beznadziejność, druga w totalne unicestwienie. Módlmy się o mądrość właściwego wyboru.


PS

Część wypowiedzi skopiowałem z innego forum, gdzie również wypowiadałem się na ten temat. Wypowiedź ta jest mojego autorstwa - żeby ktoś nie usuwał Wink
Odpowiedz
#15
Strona polskiego sejmu oraz kancelarii premiera leżą.
Najprawdopodobniej stoi za tym polskie anonymous.
Odpowiedz
#16
Big Hoah! Wink

Zaczyna się robić ciekawieSmile
Odpowiedz
#17
Osobiście powiem iż pisałem do Anonimowych aby pomogli. Taki zew rozpaczy bardziej. Widać podziałało Smile Chwała im za to!
Odpowiedz
#18
No to mamy TANGO DOWN :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#19
Jeszcze niech tylko wywloką sekrety urzędasów na światło dzienneSuspicious
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#20
Byłoby śmiesznie - chociaż z naszej polskiej perspektywy to co np. w stanach jest skandalem u nas jest codziennością.
Czy coś takiego jak "urzędas" może mieć jakiś sekret? Wszyscy wiedzą że kradną, a w jaki sposób to już mniej istotne. Generalnie zasadą rzadzących jest tworzenie chaosu - wtedy jest lepiej "rządzić". Zasada "pokażcie mi człowieka a znajdę na niego paragraf" jest podstawową wytyczną ustawodawcy. Nie moze on dopuścić do sytuacji logicznego, przejżystego prawa bo utraciłby (rządzący) władzę absolutną. Rozumieją tę zasadę wszystkie partie - od PIS po PO. Bez tego nie byłoby sensu walczyć o władzę.
A tymczasem ...

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości