MegaUpload zamknięty
#1
Cytat: Jeden z czołowych serwisów zajmujących się hostingiem plików - MegaUpload.com - został w czwartek zamknięty przez Departament Sprawiedliwości USA w związku z zarzutami o piractwo. Nie działa także powiązana z serwisem, przeznaczona do hostowania i strumieniowego oglądania materiałów wideo usługa MegaVideo. Trwa akcja odwetowa hakerów z grupy Anonymous.

Departament Sprawiedliwości USA poinformował, że przeprowadził działania, których skutkiem było wyłączenie serwisu MegaUpload zajmującego się hostowaniem plików. Akcja była konsekwencją oskarżeń o rozpowszechnianie pirackich treści, które można było pobrać za pośrednictwem MegaUpload. W wyniku podjętych działań aresztowano szefów serwisu - łącznie o udział w nielegalnym procederze oskarżono 7 osób. Każda z nich może trafić do więzienia nawet na 50 lat. Wymiar sprawiedliwości zajął także aktywa należące do MegaUpload, których wartość wstępnie oszacowano na 50 milionów dolarów. Według Departamentu Sprawiedliwości działalność MegaUpload naraziła właścicieli praw autorskich na 500 milionów dolarów strat.

Warto zauważyć, że prawnik MegaUpload - Ira Rothken - dowiedział się o działaniach wymiaru sprawiedliwości z komunikatu prasowego. Jak zauważył, zajęcie aktywów firmy - w tym serwerów w Wirginii i Waszyngtonie - nastąpiło jeszcze przed przesłuchaniem oskarżonych. Rothken nie miał więc szansy w jakikolwiek sposób zareagować na akcję Departamentu Sprawiedliwości. Prawnik zapowiedział już, że jego zdaniem zarzuty stawiane kierownictwu MegaUpload są niedorzeczne i zrobi wszystko, by zostały szybko oddalone.

Zamknięcie MegaUpload wywołało oburzenie wśród użytkowników serwisu i internautów opowiadających się za wolnością Sieci. W akcję odwetową skierowaną przeciwko władzy i koncernom fonograficznym zaangażowali się już hakerzy z grupy Anonymous. Anonimowi zablokowali między innymi dostęp do stron internetowych Departamentu Sprawiedliwości USA i Universal Music Group.

źródło:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wstałem rano szybki przegląd internetowych wieści i mnie zamurowało troszeczkę. Chwila namysłu i już wiem dlaczego wczoraj nie działał mi mu ...
Można powiedzieć zaczęło się powolne cenzurowanie internetu w imię "wolności", jednej "sprawiedliwości", prawdziwego "zła" oraz słusznej sprawy. Wszystko tak naprawdę kręci się w około $$$ i tego kto da więcej, aby zniszczyć swoich wrogów.

Patrząc z mojej perspektywy zmienia się obliczę internetu na moich oczach, co bym nie powiedział na gorsze! Narzucanie chorych praw przez rządy pod naciskiem korporacji. Widać iż chodzi o kontrolowanie miejsc, gdzie ludzie mogą powiedzieć jak jest naprawdę, a nie jak mówi rząd. Przykładów jak dla mnie nie trza szukać daleko TV - częste bzdury i kreowanie informacji aby było lepiej. Sam osobiście nie trawię oglądania w TV nic innego jak filmy dokumentalne i przyrodnicze, a czasami wydarzenie sportowe. Reszta to odmóżdżanie (choć i tak wszędzie jesteśmy odmóżdżani) tak jak internetowe strony dla ogłupiające - tylko tam wchodzę z własnej woli aby wyłączyć myślenie.

Ustawy ACTA, SOPA i wiele innych z tego co pobieżnie przeglądam te informacje przechodzi przez rządy po cichu wpychane, aby mieć wymówkę w imię prawa. Ludzie trochę ślepi, ale też powoli zaczynają widzieć, że "coś jest nie halo".

Osobiście patrzę z lekkim strachem w przyszłość, bo te wszystkie wizje apokaliptyczne powoli przestają mnie śmieszyć, gdyż przemieniają się w rzeczywistość Sad
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#2
Cooo????? 2, jedne z najlepszych serwisów zostały zamknięte?!
Toż to jakieś chore nieporozumienie!

Cytat: Dystrybucja nielegalnych kopii produktów? Fakt - ku temu służyły internautom owe serwisy. Ale czy twórcy tych serwisów byli piratami? Nie. W regulaminie jak byk stało, by nielegalnych plików w serwisie nie zamieszczać.A nie sposób przecież kontrolować użytkowników w czasie rzeczywistym. Kto zresztą tak robi? YouTube? Google Video? Wolne żarty - co i rusz widzimy we wspomnianych serwisach komunikaty o usunięciu danego pliku w związku z napływającymi do administratorów skargami od posiadaczy praw autorskich do danego nagrania. Serwisy regularnie wyłapują piratów, usuwają ich pliki i blokują konta. Podobnie czynili moderatorzy Megaupload.com. Jak się jednak okazuje Google''owi wolno więcej .
Odpowiedz
#3
Z mupload nie korzystałem jakoś, ale megavideoowszem - od czasu do czasu coś tam obejrzałem. Mieli czy nie mieli rację, ale o winie decyduje sąd izamknięcie witryn przed wydaniem wyroku to mi się nie podoba.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#4
Mnie najbardziej wkurza zamknięcie MegaVideo. Przecież tam były zamieszczane niemal wszystkie filmy/seriale.
Odpowiedz
#5
Moim zdaniem coś jednak było na rzeczy. Gdy zajmowano się np. The Pirate Bay, to nie przypominam sobie aby interweniowało FBI... a oni bez potrzeby nie wchodzą byle gdzie.
Sądzę, że za Megaupload mogło stać coś większego, coś przez co przewijały się spore pieniądze. Oczywiście to tylko moje przypuszczenia, bo jak jest naprawdę to wiedzą pewnie tylko właściciele.
Odpowiedz
#6
Taa, zostałem w połowie sezonu "Weed (Trawka" i nie mogę znaleźć innych mirrorów... a szkoda, akurat się rozkręcał.
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#7
Spokojnie, wkrótce pojawią się mirrory
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości