System bez zabezpieczeń - bezpieczne?
#1
Cześć.

Jakie macie zdanie na temat używania systamu operacyjnego, przez osobe rozsądną, bez jakiegokolwiek oprogramowania zabezpieczającego? Jest to bezpieczne? Czy na dłuższą metę można tak funkcjonować bez infekcji?
Odpowiedz
#2
Na to pytanie, zdaje mi się nie ma odpowiedzi. Zależy to od tego, co robi dana osoba. Można np. poprzez podłączenie jednego pendrive się zarazić. Mimo tego, że zawsze po skanowaniach było czysto, nie polecam. Wystarczy jedna spreparowana strona i system leży.
Odpowiedz
#3
Raczej mało prawdopodobne, aby nie złapać żadnej infekcji. Zawsze można sprawdzić, lecz kiedyś trafimy na linka, który zadba o to abyśmy na przyszłość używali programów zabezpieczającychLol
Odpowiedz
#4
da się funkcjonować np na mac osxSmile ja osobiście już prawie 5 lat jechałem, teraz mam progamik do skanowania na żądanie, co do windowsa to nie bata, tak jak inni piszą wystarczy strona i jest zonk
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#5
Debian i nie mam zabezpieczeń - nie liczę skryptu firewall.
Windows? Swego czasu WinXP z SS Premium tylko miałem do gier i się dobrze sprawdzał. Obecnie Win7 z MSE oraz SS Premium, ale powoli myślę o wywaleniu MSE bo mnie denerwuje tylko, a wirusów nie ma. Pamiętać należy, że ja gram tylko w gry sieciowe, czasami sprawdzę pocztę, parę stron z zakładek i tyle. Pendrive zablokowany i zabezpieczonyz każdej strony od tak na wszelki wypadek - tyle.
Zalety? Ahh tak kosmiczna prędkość, zero zamulania, zaleta można rzec żadnaLol
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#6
Tomasz napisał(a):Cześć.

Jakie macie zdanie na temat używania systamu operacyjnego, przez osobe rozsądną, bez jakiegokolwiek oprogramowania zabezpieczającego? Jest to bezpieczne? Czy na dłuższą metę można tak funkcjonować bez infekcji?

Jeżeli bardzo Ci zależy na "minimalizmie" podstawa to dobrze skonfigurowany firewall: skonfiguruj zaporę systemową według tych wskazówek:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Do tego uruchamiaj przeglądarkę internetową i nieznane Ci programy w Sandboxie + trochę myślenia i będzie dobrze...Co do usb, wyłączyć w panelu sterowania autoodtwarzanie i na pena wchodzić przez Sandboxie lub zaszczepić jakimś programem typu Panda...
Odpowiedz
#7
Windows XP SP3 zaktualizowany - OA nie ładuje się z systemem, Kingsofta wyłączam po włączeniu Delphi.
Czysto od miesiąca.
Odpowiedz
#8
Tomasz napisał(a):Cześć.

Jakie macie zdanie na temat używania systamu operacyjnego, przez osobe rozsądną, bez jakiegokolwiek oprogramowania zabezpieczającego? Jest to bezpieczne? Czy na dłuższą metę można tak funkcjonować bez infekcji?
NA pewno odłączyć się od neta (windows). Innej rady nie ma.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#9
Ja używam pakietu jak w opisie i też mysle przerzucic sie na Microsoft Security Essential.Jedyne co mi ten pakiet blokuje to tylko instalacje a nigdy jeszcze jakies zagrożenie
Odpowiedz
#10
Powiem tak - aktualnie korzystam z OA + EAM - jest okej, ale pakiet bywa uciążliwy właśnie chociażby przy instalacjach, gdzie trzeba, co chwile coś zatwierdzać ... Dodatkowy po zainstalowaniu VPN - EAM nie może pobrać aktualizacji. Poza tym ... nie jestem pewien czy VPN nie jest w jakiś posób blokowany przez OA, chociaż wszystko wydaje się być ok. Szukam jakiejś alternatywy.
Odpowiedz
#11
Tomasz napisał(a):Powiem tak - aktualnie korzystam z OA + EAM - jest okej, ale pakiet bywa uciążliwy właśnie chociażby przy instalacjach, gdzie trzeba, co chwile coś zatwierdzać ... Dodatkowy po zainstalowaniu VPN - EAM nie może pobrać aktualizacji. Poza tym ... nie jestem pewien czy VPN nie jest w jakiś posób blokowany przez OA, chociaż wszystko wydaje się być ok. Szukam jakiejś alternatywy.


Ja też szukam ale co wybrac?Nie mam pojęcia.
Odpowiedz
#12
byku81 napisał(a):Ja używam pakietu jak w opisie i też mysle przerzucic sie na Microsoft Security Essential.Jedyne co mi ten pakiet blokuje to tylko instalacje a nigdy jeszcze jakies zagrożenie

Bo zagrożenia masowo wypływające z internetu i czyhające w każdym najmniejszym narożniku ściany na internautę to tak naprawdę nadmuchiwany temat. Bardziej skupiłbym się na ochronie prywatności Smile
Odpowiedz
#13
Co wybrać na system bez "zabezpieczeń"?
- zapora systemowa
- wirtualizer uruchamiający się na żądanie lub w automacie np. Wondershare Time Freezer , Shadow Defender,
- piaskownica np. Sandboxie
- lekki av np. MSE, Avast Free
- lubtylko zapora systemowa, UAC i MSE.


Dodano: 26 sty 2012, 17:57

andrzej76 napisał(a):Bardziej skupiłbym się na ochronie prywatności Smile


Teraz trzeba już powoli się na tym bardziej dokładnie skupić, Ambient ma rację. To będzie główne zagrożenie w sieci po zatwierdzeniu ACTA, wirusy będą na drugim planie. :crazy:
Odpowiedz
#14
Nikt nie napisał więc dorzucę: EMET. Praktycznie nic nie spowalnia, a mechanizmy które udostępnia (a które są natywne w systemie) pozwalają na zablokowanie wielu zagrożeń.
Odpowiedz
#15
Dobrym też byłby SpyShelter, nawet wersja Free. Lekko i wiesz co się dzieje. Lub jakiś lekki firewall. Oczywiście komputer zaszczepiony USBFix.
Odpowiedz
#16
Flash999 napisał(a):Dobrym też byłby SpyShelter, nawet wersja Free. Lekko i wiesz co się dzieje. Lub jakiś lekki firewall. Oczywiście komputer zaszczepiony USBFix.
popieram, a w czasie instalacjimożna włączyć "tryb instalacji "i nie ma żadnych pytań.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#17
SpyShelter free na 64 bity chyba nie ma
Odpowiedz
#18
Czyli co ... EMET, wbudowana zapora i ewentualnie MSE?
Odpowiedz
#19
byku81 napisał(a):SpyShelter free na 64 bity chyba nie ma

Masz rację - Free działa tylko na systemach 32-bitowych. Niestety, @Tomasz ma system 64-bitowy. Jeszcze dołożyłbym ewentualnie KeyScramblera.
Odpowiedz
#20
Można dać Zemana Antilogger

Licka jest tu, z promocji 3 latka:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Otrzymamy taką wiadomość:
Kod:
Dziękujemy za zainteresowanie AntiLogger!

Proszę kliknąć na link w celu potwierdzenia rejestracji.
W ciągu godziny otrzymasz klucz produktu oraz wszelkie inne informacje na
AntiLogger za pośrednictwem poczty e-mail. - Prosimy o sprawdzenie również folder spam! -

link potwierdzający

Jeśli nie jesteś w stanie kliknąć link z potwierdzeniem, prosimy skopiować ten link:

?????????????????????????????????????????????????????????????????????

i dodać go do paska adresu przeglądarki.

Zespół PC World i pro.de zespół Miłej zabawy z AntiLogger.



Oczywiście kluczyk jest tu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości