Mozilla eksperymentuje z nowym wyglądem.
#1

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wygląda dość ciekawie. Nareszcie próbują zrobić coś nowego.
Oby się dużo różnił od Opery i do tego dodali jeszcze szybkość Chrome.

Będzie dość ciekawie a wszystko to po przedłużeniu umowy z Google.

Więc czekamy...
Odpowiedz
#2
liczę aby nie spartoliłifull screna. Bo Ie9 i fx to jedyne przeglądarki które pasują moim upodobaniom. tylko ciekawe kiedy wejdzie ten wygląd bo podobne fotki już były dostępne dawno temu.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#3
Szkoda, że nie można wypróbować.
Odpowiedz
#4
Trzeba poczekać na początek lutego i wersji 13, jak ona nie wprowadzi znaczących zmian to .... ( | ) : P
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#5
mam wrażenie że to już co najmniej rok temu pokazywali
Odpowiedz
#6
Może i tak ale teraz prawdopodobnie coś z tym zrobią bo podpisali umowę z Google i maja kasę dodatkową.
Odpowiedz
#7
Nie tyle dodatkową, co po prostu nie stracili tej kasy którą dostawali do tej pory. Umowa została przedłużona, abstrahując od tematu: trochę szkoda, wolałbym aby w Firefoxie pojawił się Bing, może to by nieco utemperowało rosnącą popularność Chrome oraz zachwiało Google''em mającym prawie że monopol na rynek reklam w internecie.

Co do wyglądu: pokazywali to już dosyć spory czas temu wraz z innymi koncepcjami na zmianę wyglądu. Szczerze to ja jednak nie rozumiem tego oczekiwania na zmiany w interfejsie Firefoxa. Co w nim złego? Czy aż tak często zagląda się do np. ustawień, wtyczek itd. aby miało to być zupełnie przeprojektowane? Pasek adresu, zakładek i kart są rozłożone dobrze, czy więc wciskanie jakichś zmian jest naprawdę potrzebne?
Odpowiedz
#8
lukasamd napisał(a):Co do wyglądu: pokazywali to już dosyć spory czas temu wraz z innymi koncepcjami na zmianę wyglądu. Szczerze to ja jednak nie rozumiem tego oczekiwania na zmiany w interfejsie Firefoxa. Co w nim złego? Czy aż tak często zagląda się do np. ustawień, wtyczek itd. aby miało to być zupełnie przeprojektowane? Pasek adresu, zakładek i kart są rozłożone dobrze, czy więc wciskanie jakichś zmian jest naprawdę potrzebne?

Nie chodzi przecież o rewolucję, tylko o odświeżenie, wprowadzenie czegoś nowego, żeby na nowo zachęcić użytkowników, którzy od wersji 4 przestali używać Firefoxa. Zmiana na pewno nie wpłynie na niekorzyść, o ile będzie dobrze to dobrze przemyślana zmiana.
Odpowiedz
#9
Może Tobie odpowiada cały czas to samo ale ja np. lubię nowy wygląd od czasu do czasu. Jak jest to zrobione z głową to nie zmienia się ogólna koncepcja i układ a dodaje programowi świeżości. Lubię zmiany wyglądu w Operze. Ta koncepcja tez mi się podoba.
Odpowiedz
#10
Mnie także się podoba, poza wyglądem kart. Jak dla mnie za bardzo przypomina Chrome''a.
Odpowiedz
#11
kamil10506 napisał(a):Nie chodzi przecież o rewolucję, tylko o odświeżenie, wprowadzenie czegoś nowego, żeby na nowo zachęcić użytkowników, którzy od wersji 4 przestali używać Firefoxa.


W Firefoxie 4 były spore zmiany, moim zdaniem na ogromny plus np. integracja z Aero w Windows Vista/7 co zwiększyło "przestrzeń roboczą".
Zobacz na Chrome - od pierwszej wersji na pierwszy rzut oka nie zmieniło się nic . Zmiany są tam głównie pod maską, lub też w miejscach do których trzeba się "doklikać".
Moim zdaniem na odświeżenie byłaby wystarczająca np. zmiana ikon, delikatne zmiany w zachowaniu przycisków (np. wstecz/dalej) czy ukrywanie dodatkowych parametrów z paska adresu jak ma to miejsce w Operze (bo co użytkownika końcowego obchodzą zapisy typu ?page=index&lang=pl&style=new&costam itd.).
Odpowiedz
#12
Tyle że własnie po wprowadzeniu wersji 4, stosunkowo duża ilość użytkowników zrezygnowało z Firefoxa, własnie ze względu na wygląd.

Cytat: Moim zdaniem na odświeżenie byłaby wystarczająca np. zmiana ikon, delikatne zmiany w zachowaniu przycisków (np. wstecz/dalej) czy ukrywanie dodatkowych parametrów z paska adresu jak ma to miejsce w Operze (bo co użytkownika końcowego obchodzą zapisy typu ?page=index&lang=pl&style=new&costam itd.).

Oczywiście, nie chodzi przecież o wielką rewolucję i na pewno jej nie będzie, a proponowane zmiany są dla mnie na plus
Odpowiedz
#13
Wygląd fajny i bardziej upakowany - lepsze wykorzystanie miejsca, choć mogli jeszcze bardziej się z tym postarać. Patrzeć można ale trza poczekać, aż będzie możliwość poklikać sobie i ocenić ergonomię użytkowania.
Zgodzę się iż trochę przypomina mi Chrome (nie lubię jego wyglądu, bo taki plastikowy dla mnie jest) oraz jakoś tak ukierunkowany jest w stronę wyglądu MAC OSX. Ciężko obecnie coś nowego stworzyć, ale dobrze, że próbują coś robić w tym kierunku.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#14
Mi się najbardziej chyba podoba ostatni screen. Wszystko jest jakieś takie "wtopione". Dla mnie bardzo dobrze, że robią coś innego co ich bedzie odróżniało od konkurencji. Znając Mozillę - to przetestować będziemy to mogli pod koniec 2012.
Odpowiedz
#15
Ciekawy theme Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

albo:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#16
Heh. Rzeczywiście prawie to samo ale żeby jeszcze to działało dobrze...
Odpowiedz
#17
lukasamd napisał(a):Nie tyle dodatkową, co po prostu nie stracili tej kasy którą dostawali do tej pory. Umowa została przedłużona, abstrahując od tematu: trochę szkoda, wolałbym aby w Firefoxie pojawił się Bing, może to by nieco utemperowało rosnącą popularność Chrome oraz zachwiało Google''em mającym prawie że monopol na rynek reklam w internecie.
chętnie poużywałbym binga ale ms leje ostro na język pl. i Wyszukiwanie jest miernie porównując do us.


Dodano: 28 sty 2012, 11:52

nie wiem czy dobrze znalazłęm ale nie widze planów na q1 w 2012z nowum ui

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#18

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Dość nowy artykuł na ten temat - nie ma niestety żadnych konkretów która wersja będzie to miała a w najnowszym UX nie ma niestety.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Tutaj znowu podana jest mniej więcej druga połowa roku czyli pewnie FX 16, 17
Odpowiedz
#19
Dla chcących co nieco spróbować innego w wyglądzie FX - bardzo ciekawe skiny tego Pana.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nadają wiele świeżości.
Odpowiedz
#20
Dzięki - mi przypadł do gustuFT SilverGlow.Grin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości