Najciekawsze programy do Windows.
#1
Nie znalazłem podobnego tematu, albo słabo szukałem.Grin

Kto zna ciekawe i użyteczne programy, najlepiej freeware, to może tu je zamieszczać.

Zacznę od siebie:


Dzisiaj chcę zaprezentować program do całkowitego kasowania danych, aby ich odzyskanie nie było możliwe. Mowa oczywiście o aplikacji Freeraser - program oferuje kasowanie plików w trzech trybach:
• FAST - szybkie zniszczenie - jednokrotne nadpisywanie losowymi danymi
• FORCED - silne zniszczenie - trzykrotne nadpisywanie zgodne ze standardem DoD 5220.22M
• ULTIMATE - maksymalne zniszczenie - 35 rund nadpisywania danych zgodnie z algorytmem Guttman.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jest bardzo ciekawą aplikacją, a w dodatku łatwą w obsłudze. Aby skasować jakiś plik wystarczy przeciągnąć go na ikonę kosza widoczną na pulpicie. Jedyna wada to powolne działanie, które jest uzależnione od wielkości pliku, oraz metody kasowania.

A z stąd oczywiście można pobrać ten program:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kolejna aplikacja to: IZArc - darmowy kompresor plików, który obsługuje bardzo wiele formatów tj, 7-ZIP, A, ACE, ARC, ARJ, B64, BH, BIN, BZ2, BZA, C2D, CAB, CDI, CPIO, DEB, ENC, GCA, GZ , GZA, HA, IMG, ISO, JAR, LHA, LIB, LZH, MDF, MBF, MIM, NRG, PAK, PDI, PK3, RAR, RPM, TAR, TAZ, TBZ, TGZ, TZ, UUE, WAR, XXE , YZ1, Z, ZIP, ZOO. Jest bardzo prosty w obsłudze.
Za pomocą IZArca można otworzyć pliki obrazów CD takich jak ISO, BIN, CDI i NRG.
Możliwa jest także konwersja tych plików z jednego rodzaju na inny ( BIN do ISO, NRG do ISO ). Posiada wiele innych funkcji np. szyfrowanie 256-bit AES.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Program oczywiście posiada polską wersję językową, a można go pobrać stąd:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Program do kompresji i optymalizacji zdjęć bez utraty jakości, jakim to jest FILEminimizer Pictures - potrafi zmniejszyć wagę zdjęcia nawet ponad 90%. Jest to przydatne podczas wysyłania fotografii pocztą lub zamieszczania ich w internecie. Możemy go pobrać z tej stronki:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Najlepszym sposobem na kompresję zdjęć jest przeciągnięcie ich w górne okno programu i naciśnięcie "Optimize Files". Po optymalizacji zmniejszone zdjęcia pojawią się obok tych oryginalnych. Mam nadzieję że komuś się przyda. Ja sam go używam systematycznie i jestem zadowolony.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Comodo Programs Manager to świetny program do odinstalowywania i to w dodatku darmowy, a skutecznością nie ustępuje komercyjnym. Uważam, że nawet jest lepszy. Dzięki niemu możemy odinstalowywać programy, oprócz usuwania programów możemy wygodnie zarządzać sterownikami i usługami oraz funkcjami systemu Windows. Program posiada monitor instalacji, który czuwa w tle i monitoruje wszelkie zmiany dokonane podczas instalacji, dzięki czemu mamy możliwość całkowitego odinstalowania programów, tak aby nie pozostało po nich nic. Chcąc mieć pewność, że program, który instalujemy będzie w 100% monitorowany wybieramy opcję "install and monitor setup using CPM" na pliku instalacyjnym klikając ppm.

Dodatkowa porada jest taka, że najlepiej ten program instalować na świeżej kopi systemu. Wtedy wszystkie instalowane programy będą monitorowane. Oczywiście można też zainstalować go teraz, tylko wszystkie programy zainstalowane przed instalacją tego programu nie będą usunięte w całości, ale za to te które zainstalujemy po usuniemy w całości.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Program jest przydatny, gdy instalujemy wersje testowe. Kiedy skończy się okres testowy odinstalowujemy daną aplikację za jego pomocą, a następnie instalujemy ponownie i dalej możemy cieszyć się z pełnej wersji na określony czas.

A ten programik pobierzemy stąd:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Aplikacja jest po Polsku.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Microsoft Desktops 1.02 - to programik który tworzy cztery wirtualne pulpity. Pulpity możemy przełączać poprzez skróty klawiaturowe. Jest to świetny programik, dzięki niemu nie będziemy mieli bałaganu podczas pracy z wieloma aplikacjami. A jego obsługa jest dość prosta.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


A pobierzemy go stąd:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
Co wyróżnia ten program spośród innych? Zdecydowanie najlepsza przeglądarka jaką poznałem.
Najlepsza w swojej klasie, jako przeglądarka do zdjęć nie ma swojego godnego konkurenta. Jest szybka, prosta i intuicyjna.

Wspiera on wszystkie popularne formaty graficzne oraz oferuje intuicyjny interfejs.
Program posiada bogatą paletę funkcji: od przeglądania plików i zarządzania, poprzez usuwanie efektu czerwonych oczu, zmianę rozmiaru, wysyłanie emailem, przycinanie, aż po dostosowanie kolorów.

Wbudowana funkcja pokazu slajdów pozwala utworzenie z użyciem 150+ efektów tranzycji pomiędzy zdjęciami oraz z muzyką odgrywana w tle. Aplikacja obsługuje wszystkie popularne formaty graficzne BMP, JPEG, JPEG 2000, animowane GIF, PNG, PCX, TIFF, WMF, ICO i TGA oraz popularne formaty RAW aparatów cyfrowych CRW, CR2, NEF, PEF, RAF, MRW, ORF, DNG. Ciekawą opcją jest lupa dzięki której można zobaczyć powiększony fragment zdjęcia.
Program posiada ogromne możliwości jak na darmowy do użytku domowego.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#3
Rozumiem, że ma możliwość pobierania obrazów z innych mediów i obsługuje TWAIN dla skanera? Nie wchodziłem do ostawień Fast Stone i nie korzystałem z niej długo, ponieważ jak na przeglądarkęnie była dość sprawna. Ilość dodatkowych funkcji nie jest dla mnie w tym wypadku zaletą. Dla mnie wzorem jest ACDSee 3 albo jej rozwijany wciąż odpowiednik darmowy XnView . Dla mnie ta przeglądarka nie ma sobie równych.
Przepraszam Sławek, że tak komentuję...nie chcę żebyś się zniechęcał do swojego wyboru Smile
Co do samego wątku...były już u nas anonsowane kiedyś listy typu "Probably the best freewares..." ale nie ma sensu ich linkować teraz...rozumiem, że chodziło o włąsne, przetestowane i sprawdzone softy. Chyba dobrze, że cos takiego mamy, bo w jednym miejscu uda się nam może stworzyć kolekcję polecanych i sprawdzonych darmowych programów.

Plus ode mnie za ideę dla Rafika Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#4
BurnAware Free

Program do nagrywania płyt dvd,cd tworzenia obrazów oraz ich nagrywania i wiele innych.

Plusy:
-Prosty
-Niewielki, szybki
-Po polsku
-Dla zwykłego użytkownika idealny

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Strona programu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#5
Napiprojekt pozwala w kilka sekund ściągnąć napisy do filmów

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#6
@ichito
Masz rację. Ja tylko wyszedłem z założenia że to bardzo dobra alternatywa dla systemowej przeglądarki obrazów, dla przeciętnego użytkownika.
Program też się zmienił ( np funkcja klonuj łataj) na lepsze. Warto spróbować.
Odpowiedz
#7
ImgBurn moim zdaniem najlepszy program do nagrywania płyt cd/dvd

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Autor zbymal
ZSoft Uninstaller pozwoli nam w łatwiejszy sposób odinstalować programy z komputera. Jako aplet Dodaj/Usuń programy posiada między innymi takie cechy jak:
-analizuje instalację programów, dzięki czemu zostaną ona później całkowicie usunięte (proces jest podzielony na dwie części: przed i po instalacji programu)
-szuka pozostałości w rejestrze po odinstalowanych programach
-znajduje i usuwa pliki tymczasowe
-wyszukuje i usuwa puste foldery
-może ukryć Windows Updates
-posiada menadżera autostaru
-ukrywa pozycje z listy, aby nigdy nie były odinstalowane (np. sterowniki, itp.), a przez to lista wpisów jest mniejsza i łatwiejsza do zarządzania
-pokazuje więcej informacji niż systemowy panel Dodaj/Usuń programy
-automatycznie znajduje pozycje, które są uważane za „crap-ware” (crap-ware, to przeważnie kiepskiej wartości programy instalowane przez producentów na nowych komputerach, a przy tym spowalniające działanie komputera)
-posiada wyszukiwarkę zainstalowanych programów.
Dzięki prostemu interfejsowi nie powinien sprawiać kłopotów przy obsłudze.

Działa w systemach: Windows XP,Vista,7
Licencja: bezpłatny (freeware)


Języki: Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Danish, Dutch, English, French, German, Hungarian, Italian, Polish, Portuguese, Russian, Spanish, Swedish, Valencian.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#8
A już miałem napisany komentarz do Twojej lakonicznej wypowiedzi Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#9
A tu zestaw dla graczy z małą ilością ramu Smile

Rizone Memory Booster 1.7.9.1798

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Rizone Memory Booster to mały, nie wymagający instalacji program służący do optymalizacji pamięci RAM. Jest bezpieczny w użyciu ponieważ, w odróżnieniu od innych tego typu narzędzi, nie wymusza zwalniania dużych ilości pamięci do pliku wymiany, tylko nawiązuje połączenie z Windows API informując system, aby ten oczyścił obszar roboczy wszystkich procesów i zwolnił tylko te części pamięci, której nie potrzebują. A ponieważ robi to okresowo, poprawia ogólną stabilność i wydajność systemu.
Będzie także leczył wycieki pamięci, a w niektórych przypadkach może nawet odblokować zamrożone programy.
Autor: Kani

JetBoost

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


JetBoost 2 pozwala zwiększyć wydajność komputera przez chwilowe wyłączenie zbędnych usług i procesów tak, aby system nie utracił stabilności, a jednocześnie można było uzyskać jak najwięcej mocy obliczeniowej dla bieżącej operacji.
Działa w pełni automatycznie i przeznaczony jest dla wszystkich użytkowników, także tych niedoświadczonych. Ci pierwsi mogą dostosować optymalizację do własnych wymagań maksymalnie zwiększając szybkość komputera, a drudzy, bez kłopotliwego i zawsze stwarzającego problem regulowania skorzystać z wstępnie skonfigurowanych trybów.
Jednym kliknięciem myszki, w kilka sekund można zwolnić, a potem przywrócić wszystkie niepotrzebne zasoby, oczyścić pamięć i schowek odpowiednio dla wymagających gier lub programów.

Interfejs programu podzielony został na trzy podstawowe tryby optymalizacji:

For work - automatyczny, odpowiedni dla pracy z programami mocno obciążającymi system, np. graficznymi lub filmowymi
For games - automatyczny, przeznaczony dla wymagających gier
Custom - w tym trybie użytkownik może sam wyłączyć zbędne procesy i usługi

Po uruchomieniu przeskanuje wszystkie bieżące procesy, usługi i aplikacje, dzieląc wszystkie na cztery grupy, co pozwoli użytkownikom zorientować się czego dotyczą poszczególne wpisy. Wszystkie procesy i usługi przewidziane do bezpiecznego wyłączenia zostaną automatyczne wyróżnione, więc wystarczy kliknąć pożądany tryb i uruchomić optymalizację (Start to boost).

Bardziej zaawansowani użytkownicy mogą wyłączyć zbędne procesy/usługi/ aplikacje, które nie zostały automatycznie wyróżnione, a są pewni, że mogą je wyłączyć np. w grach explorer.exe itd.

Po zakończeniu pracy lub zabawie łatwo i szybko przywrócimy wyłączone procesy. Możemy to zrobić na trzy sposoby:
Autor: Kani
Odpowiedz
#10
Natomiast ja polecam darmowy jZip. Jest to darmowy archiwizer stworzony na podstawie technologii 7-Zip.

Screeny:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Strona producenta:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#11
Ja tam wolę chińskiego HaoZip:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Strona producenta:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Spolszczenie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#12
Remove:
ciekawy uninstaller aplikacji, niestety płatny, ale w którymś numerze PC Formatu był za darmo:

Aby aplikacja działało prawidłowo na Vista/7, należy wkleić obok programu plik:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Screen:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Strona producenta:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#13
Następny program to: JetClean, jest to program do oczyszczania naszego komputera, ze zbędnych śmieci. Programik posiada funkcje czyszczenia rejestru i jego defragmentację, czyszczenie pozostałości po surfowaniu w Internecie, usuwa pliki tymczasowe pozostawione przez inne aplikacje, naprawia nieprawidłowe skróty, optymalizuje pamięć i inne. Producent na swojej stronie umieścił tabelkę, w której JetClean ma ranking lepszy od Advanced SystemCare, oraz popularnego i lubianego CCleanera.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Więcej informacji na temat programu, oraz plik do pobrania można znaleźć na tej stronie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#14
rafikrafiki, widzę że też Cię zainteresował wpis użytkownika Sorgi. Programik znalazł 806 pozycji rejestru do "naprawy". Przejrzałem je z grubsza, ale nie wiem czy komputer mi wstanie więc może lepiej zahibernuję zamiast wyłączać Grin

Co do samego JetBoosta, warto dodać, że można edytować ręcznie listę usług systemowych jakie mają być brane pod uwagę przy "booście". Zastanawia mnie możliwość wykorzystania programu do przedłużenia pracy na baterii w przypadku komputerów przenośnych. Tryb DO PRACYdomyślnie wstrzymuje 21 usług, ale nie wiem czy jest jakaś miarodajna różnica w pracy na baterii. Dla chętnego ciekawa propozycja testu Wink
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#15
Obydwu programów używałem od dłuższego czasu. Co do JetCleana to nie zdarzyło mi się jeszcze nic przykrego, posiadam go w wersji pro Zawsze należy pamiętać, o utworzeniu migawki systemu przed zmianami.

Kontynuując:

Następnym programem jest: VirusTotal Uploader 2.0, - jest to aplikacja, która dodaje do menu kontekstowego systemu Windows pozycję "Wyślij do VirusTotal". Spowoduje to przesłanie pliku do serwisu, gdzie zostanie on przeskanowany za pomocą kilkunastu programów antywirusowych w celu sprawdzenia, czy nie zawiera on złośliwego kodu. Kolejną funkcją, którą posiada program to funkcja sprawdzenia procesów. Po uruchomieniu programu w oknie widzimy, aktualnie uruchomione procesy, w celu sprawdzenia klikamy na nazwę procesu i kliknięciu przycisku "Upload process executable" w ten sposób dany proces zostanie przeskanowany. Możemy także przeskanować plik przed pobraniem z internetu, który znajduje się na określonej stronie, z której chcemy go pobrać. Wystarczy, że wkleimy jego adres URL w okno programu i wybierzemy opcję: "Get and upload button" , wtedy program sprawdzi go przed pobraniem na komputer. Za pomocą programu możemy przesyłać pliki nie większe niż 20 mb. Dodatkowym atutem jest to, że gdy dany plik został już przesłany przez kogoś do sprawdzenia, to wynik tego skanowania widzimy od razu i nie musimy ponownie go skanować.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


A pobieramy go stąd:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#16
Music2pc

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

music2pc to darmowy program do wyszukiwania i pobierania utworów MP3 z Internetu. Program pozwala na wyszukiwanie w bazie zawierającej ponad100 milionów utworów.
music2pc jestdoskonałym narzędziem, które można wykorzystać aby znaleźć/pobrać szybko i łatwo swoje ulubione utwory w formacie MP3. Wystarczy wpisać nazwę wykonawcy lub nazwę utworu i kliknąć przycisk wyszukiwania. Pobrane plik mp3 mogą być odtwarzane przez wszystkie odtwarzacze MP3 w tym iPad, iPhone, telefony komórkowe, PSP, iPod, itd.
Program posiada interfejs w języku angielskim.
Autor: Oxygen Thief

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Tylko mam dylemat czy to jest legalne ?? Tongue
Odpowiedz
#17
Po prostu zestaw aplikacji od Nirsoftu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#18
Unreal Commander 0.96 build 787

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Najlepszy darmowy i w dodatku PL zamiennik Total Commandera Smile
Odpowiedz
#19
Tym razem nie będę się rozpisywał. Ten program według mnie powinien znaleźć się na każdym komputerze. Jest to najlepszy manager haseł z jakim się spotkałem. Dzięki niemu mamy możliwość logowania do ulubionych witryn, bez podawania za każdym razem danych dostępowych. Posiada on wiele ciekawych funkcji. Jedynie co musimy pamiętać to hasło do niego.

[Obrazek: ie_formfieldhighlighting.png]

A program pobierzemy z tej stronki:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Memory Cleaner- jest to malutki progs do optymalizacji pamięci.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Więcej informacji, oraz downolad na tej stronce:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#20

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

MemoryCleaner
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości